Kerámia

Tételek száma: 22

Pedro Mercedes (Spanyolország, 1921-2008): Kakas. Mázas kerámia, cca 1970, alján jelzett. Kis kopásokkal, m: 44 cm. Állatfigurái ritkán bukkannak fel aukciókon.  Pedro Mercedes az egyik legismertebb spanyol modernista keramikus, akit sok művészettörténész a spanyol kerámia egyik megújítójának tart. Művei jelen vannak a jelentősebb aukciós házak kínálatában és kiállításokon. Mercedesről, aki Picassoval is jó kapcsolatot ápolt, így ír az egyik kortárs spanyol galéria: Pedro Mercedes egy kiváló keramikus volt, kivételes módon dolgozott a kerámiával, átalakítva az agyagot, megnyitva azt a kezei között, mindig készen arra, hogy megfelelő kifejezést keressen munkáinak. Az általa készített kerámia edények sokféle formában és méretben készültek, átformálva az ősi ibériai bika, lovak, szarvasok, istenek és más állatok és hősök fogalmát, melyeket Mercedes maga határozott meg abban a varázslatos világban, amelybe művészete elmerül.  ///  Pedro Mercedes (Spain, 1921-2008): Rooster. Glazed ceramic, circa 1970, with markings on the base. Minor wear, h: 44 cm. His animal figurines are rarely seen at auctions.  Pedro Mercedes is one of the most renowned Spanish modernist ceramicists, considered by many art historians as a pioneer in the revitalization of Spanish ceramics. His works are present in the offerings of major auction houses and exhibitions. About Mercedes, who had in good relationship with Picasso, one contemporary Spanish gallery states:  Pedro Mercedes was an outstanding potter, working with ceramics in an exceptional way, transforming the clay, opening it up between his hands, always ready to find the right expression for his works. The ceramic vessels he created came in various shapes and sizes, reshaping concepts such as the ancient Iberian bull, horses, deer, gods, and even animals and heroes, which Mercedes himself defined in that magical world in which his art immersed.  ///  Pedro Mercedes (Espana, 1921-2008): Gallo. Cerámica vidriada, aproximadamente 1970, con marcas en la base. Desgaste menor, dimensiones: 44 cm. Las figurillas de animales rara vez se ven en subastas.  Pedro Mercedes es uno de los ceramistas modernistas espanoles más reconocidos, considerado por muchos historiadores del arte como un pionero en la revitalización de la cerámica espa?ola. Sus obras están presentes en las ofertas de las principales casas de subastas y exposiciones. Sobre Mercedes, quien mantenía una buena relación con Picasso, una galería contemporánea espa?ola afirma:  Pedro Mercedes fue un ceramista excepcional, trabajando con cerámica de una manera excepcional, transformando la arcilla, abriéndola entre sus manos, siempre listo para encontrar la expresión adecuada para sus obras. Las vasijas de cerámica que creó tenían diversas formas y tamanos, remodelando conceptos como el antiguo toro ibérico, caballos, ciervos, dioses e incluso animales y héroes, que Mercedes mismo definía en ese mundo mágico en el que su arte se sumergía.
10291.

Kikiáltási ár:
340 000 Ft
918,92
1 000,00
Simó Ágoston (1925-2011): Padlóváza. Magas hőfokon égetett, rézoxiddal színezett, samottos agyag. Alján jelzett: masszába karcolt Simó Á. Mázkopással, m: 52 cm /// 1943-49: Magyar Iparművészeti Főiskola kerámia szak, mestere: Borsos Miklós, Gádor István, Molnár Elek és Ohmann Béla volt. 1957: Iparművészeti Pályázat I. és II. díj; 1960: Iparművészeti Pályázat I. és III. díj; 1985: Magyar Alkotóművészek Országos Egyesülete-díj; 2002: Ferenczy Noémi-díj. 1950-től a Gránit Kőedény és Porcelángyár, 1952-54 között pedig a Kerámia Iparművészeti Szövetkezet tervezőjeként dolgozott. 1954-től szabadfoglalkozású művész. A Siklósi Kerámia szimpóziumon 1972-ben és 1976-ban vett részt. Tevékenységi köre a kerámia teljes területére kiterjed, ezen belül jelentős szerepet kaptak a figurális plasztikák, a murális feladatok, továbbá a cserépkályhák.
10292.

Simó Ágoston (1925-2011): Padlóváza. Magas hőfokon égetett, rézoxiddal színezett, samottos agyag. Alján jelzett: masszába karcolt Simó Á. Mázkopással, m: 52 cm /// "1943-49: Magyar Iparművészeti Főiskola kerámia szak, mestere: Borsos Miklós, Gádor István, Molnár Elek és Ohmann Béla volt. 1957: Iparművészeti Pályázat I. és II. díj; 1960: Iparművészeti Pályázat I. és III. díj; 1985: Magyar Alkotóművészek Országos Egyesülete-díj; 2002: Ferenczy Noémi-díj. 1950-től a Gránit Kőedény és Porcelángyár, 1952-54 között pedig a Kerámia Iparművészeti Szövetkezet tervezőjeként dolgozott. 1954-től szabadfoglalkozású művész. A Siklósi Kerámia szimpóziumon 1972-ben és 1976-ban vett részt. Tevékenységi köre a kerámia teljes területére kiterjed, ezen belül jelentős szerepet kaptak a figurális plasztikák, a murális feladatok, továbbá a cserépkályhák."

Kikiáltási ár:
180 000 Ft
486,49
529,41
Simó Ágoston (1925-2011): Díszváza. Magas hőfokon égetett, rézoxiddal színezett, samottos agyag. Alján jelzett: masszába karcolt Simó Á. hibátlan, m: 34,5 cm /// 1943-49: Magyar Iparművészeti Főiskola kerámia szak, mestere: Borsos Miklós, Gádor István, Molnár Elek és Ohmann Béla volt. 1957: Iparművészeti Pályázat I. és II. díj; 1960: Iparművészeti Pályázat I. és III. díj; 1985: Magyar Alkotóművészek Országos Egyesülete-díj; 2002: Ferenczy Noémi-díj. 1950-től a Gránit Kőedény és Porcelángyár, 1952-54 között pedig a Kerámia Iparművészeti Szövetkezet tervezőjeként dolgozott. 1954-től szabadfoglalkozású művész. A Siklósi Kerámia szimpóziumon 1972-ben és 1976-ban vett részt. Tevékenységi köre a kerámia teljes területére kiterjed, ezen belül jelentős szerepet kaptak a figurális plasztikák, a murális feladatok, továbbá a cserépkályhák.
10293.

Simó Ágoston (1925-2011): Díszváza. Magas hőfokon égetett, rézoxiddal színezett, samottos agyag. Alján jelzett: masszába karcolt Simó Á. hibátlan, m: 34,5 cm /// "1943-49: Magyar Iparművészeti Főiskola kerámia szak, mestere: Borsos Miklós, Gádor István, Molnár Elek és Ohmann Béla volt. 1957: Iparművészeti Pályázat I. és II. díj; 1960: Iparművészeti Pályázat I. és III. díj; 1985: Magyar Alkotóművészek Országos Egyesülete-díj; 2002: Ferenczy Noémi-díj. 1950-től a Gránit Kőedény és Porcelángyár, 1952-54 között pedig a Kerámia Iparművészeti Szövetkezet tervezőjeként dolgozott. 1954-től szabadfoglalkozású művész. A Siklósi Kerámia szimpóziumon 1972-ben és 1976-ban vett részt. Tevékenységi köre a kerámia teljes területére kiterjed, ezen belül jelentős szerepet kaptak a figurális plasztikák, a murális feladatok, továbbá a cserépkályhák."

Kikiáltási ár:
160 000 Ft
432,43
470,59
Simó Ágoston (1925-2011): Bagoly. Formába öntött, magas hőfokon égetett, rézoxiddal színezett, samottos agyag. Alján jelzett: masszába karcolt Simó Á. hibátlan, m: 26 cm /// 1943-49: Magyar Iparművészeti Főiskola kerámia szak, mestere: Borsos Miklós, Gádor István, Molnár Elek és Ohmann Béla volt. 1957: Iparművészeti Pályázat I. és II. díj; 1960: Iparművészeti Pályázat I. és III. díj; 1985: Magyar Alkotóművészek Országos Egyesülete-díj; 2002: Ferenczy Noémi-díj. 1950-től a Gránit Kőedény és Porcelángyár, 1952-54 között pedig a Kerámia Iparművészeti Szövetkezet tervezőjeként dolgozott. 1954-től szabadfoglalkozású művész. A Siklósi Kerámia szimpóziumon 1972-ben és 1976-ban vett részt. Tevékenységi köre a kerámia teljes területére kiterjed, ezen belül jelentős szerepet kaptak a figurális plasztikák, a murális feladatok, továbbá a cserépkályhák.
10294.

Simó Ágoston (1925-2011): Bagoly. Formába öntött, magas hőfokon égetett, rézoxiddal színezett, samottos agyag. Alján jelzett: masszába karcolt Simó Á. hibátlan, m: 26 cm /// "1943-49: Magyar Iparművészeti Főiskola kerámia szak, mestere: Borsos Miklós, Gádor István, Molnár Elek és Ohmann Béla volt. 1957: Iparművészeti Pályázat I. és II. díj; 1960: Iparművészeti Pályázat I. és III. díj; 1985: Magyar Alkotóművészek Országos Egyesülete-díj; 2002: Ferenczy Noémi-díj. 1950-től a Gránit Kőedény és Porcelángyár, 1952-54 között pedig a Kerámia Iparművészeti Szövetkezet tervezőjeként dolgozott. 1954-től szabadfoglalkozású művész. A Siklósi Kerámia szimpóziumon 1972-ben és 1976-ban vett részt. Tevékenységi köre a kerámia teljes területére kiterjed, ezen belül jelentős szerepet kaptak a figurális plasztikák, a murális feladatok, továbbá a cserépkályhák."

Kikiáltási ár:
160 000 Ft
432,43
470,59
B. Várdeák Ildikó (1929-2013): Repesztett mázas váza. Egyedi készítésű, alján masszába karcolt jelzéssel. Hibátlan, m: 46,5 cm
10295.

Kikiáltási ár:
100 000 Ft
270,27
294,12
Simó Ágoston (1925-2011): Teknős. Magas hőfokon égetett, rézoxiddal színezett, samottos agyag. Alján jelzett:. Hibátlan, 18x12x9,5 cm /// 1943-49: Magyar Iparművészeti Főiskola kerámia szak, mestere: Borsos Miklós, Gádor István, Molnár Elek és Ohmann Béla volt. 1957: Iparművészeti Pályázat I. és II. díj; 1960: Iparművészeti Pályázat I. és III. díj; 1985: Magyar Alkotóművészek Országos Egyesülete-díj; 2002: Ferenczy Noémi-díj. 1950-től a Gránit Kőedény és Porcelángyár, 1952-54 között pedig a Kerámia Iparművészeti Szövetkezet tervezőjeként dolgozott. 1954-től szabadfoglalkozású művész. A Siklósi Kerámia szimpóziumon 1972-ben és 1976-ban vett részt. Tevékenységi köre a kerámia teljes területére kiterjed, ezen belül jelentős szerepet kaptak a figurális plasztikák, a murális feladatok, továbbá a cserépkályhák.
10296.

Simó Ágoston (1925-2011): Teknős. Magas hőfokon égetett, rézoxiddal színezett, samottos agyag. Alján jelzett:. Hibátlan, 18x12x9,5 cm /// "1943-49: Magyar Iparművészeti Főiskola kerámia szak, mestere: Borsos Miklós, Gádor István, Molnár Elek és Ohmann Béla volt. 1957: Iparművészeti Pályázat I. és II. díj; 1960: Iparművészeti Pályázat I. és III. díj; 1985: Magyar Alkotóművészek Országos Egyesülete-díj; 2002: Ferenczy Noémi-díj. 1950-től a Gránit Kőedény és Porcelángyár, 1952-54 között pedig a Kerámia Iparművészeti Szövetkezet tervezőjeként dolgozott. 1954-től szabadfoglalkozású művész. A Siklósi Kerámia szimpóziumon 1972-ben és 1976-ban vett részt. Tevékenységi köre a kerámia teljes területére kiterjed, ezen belül jelentős szerepet kaptak a figurális plasztikák, a murális feladatok, továbbá a cserépkályhák."

Kikiáltási ár:
95 000 Ft
256,76
279,41
10297.

Kikiáltási ár:
60 000 Ft
162,16
176,47
Kiss Roóz Ilona (1920-2010): Lány, Napraforgós szoknyával. Nagy méretű mázas kerámia, jelzett, hibátlan, m: 46 cm
10298.

Kikiáltási ár:
60 000 Ft
162,16
176,47
Andróczi Alajos (1937-): Oroszlán. Mázas samottos kerámia falikép, hátoldalán jelzett, kis sérülésekkel, 22,5,5x32x7,5 cm.
10299.

Kikiáltási ár:
48 000 Ft
129,73
141,18
Gorka Lívia (1925-2011): Fehér-fekete-barna váza. Jelzett, hibátlan, m: 18,5 cm
10300.

Kikiáltási ár:
40 000 Ft
108,11
117,65
Pál Ferenc: (1914-2008): Arc. Kéken mázazott alapkerámiára szórt, formált, néhol festett kerámiatörmelék. Jelzés nélkül, hibátlan, 24x24 cm
10301.

Kikiáltási ár:
38 000 Ft
102,70
111,76
10302.

Kikiáltási ár:
38 000 Ft
102,70
111,76

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft