Kerámia

Tételek száma: 22

Bod Éva (1924-2004): Színes, csurgatott mázas váza. Nagy méretű, jelzett, hibátlan, d: 28 cm: 24 cm
10303.

Kikiáltási ár:
38 000 Ft
102,70
111,76
Simó Ágoston (1925-2011): Retró kerámia kavicsváza, jelzett, hibátlan, m: 15,5 cm /// 1943-49: Magyar Iparművészeti Főiskola kerámia szak, mestere: Borsos Miklós, Gádor István, Molnár Elek és Ohmann Béla volt. 1957: Iparművészeti Pályázat I. és II. díj; 1960: Iparművészeti Pályázat I. és III. díj; 1985: Magyar Alkotóművészek Országos Egyesülete-díj; 2002: Ferenczy Noémi-díj. 1950-től a Gránit Kőedény és Porcelángyár, 1952-54 között pedig a Kerámia Iparművészeti Szövetkezet tervezőjeként dolgozott. 1954-től szabadfoglalkozású művész. A Siklósi Kerámia szimpóziumon 1972-ben és 1976-ban vett részt. Tevékenységi köre a kerámia teljes területére kiterjed, ezen belül jelentős szerepet kaptak a figurális plasztikák, a murális feladatok, továbbá a cserépkályhák.
10304.

Simó Ágoston (1925-2011): Retró kerámia kavicsváza, jelzett, hibátlan, m: 15,5 cm /// "1943-49: Magyar Iparművészeti Főiskola kerámia szak, mestere: Borsos Miklós, Gádor István, Molnár Elek és Ohmann Béla volt. 1957: Iparművészeti Pályázat I. és II. díj; 1960: Iparművészeti Pályázat I. és III. díj; 1985: Magyar Alkotóművészek Országos Egyesülete-díj; 2002: Ferenczy Noémi-díj. 1950-től a Gránit Kőedény és Porcelángyár, 1952-54 között pedig a Kerámia Iparművészeti Szövetkezet tervezőjeként dolgozott. 1954-től szabadfoglalkozású művész. A Siklósi Kerámia szimpóziumon 1972-ben és 1976-ban vett részt. Tevékenységi köre a kerámia teljes területére kiterjed, ezen belül jelentős szerepet kaptak a figurális plasztikák, a murális feladatok, továbbá a cserépkályhák."

Kikiáltási ár:
36 000 Ft
97,30
105,88
cca 1990-2000 Illés László: Napozó nő. Színes mázakkal festett kerámia falidísz, jelzett, minimális kopottsággal, 30x22,5 cm
10305.

Kikiáltási ár:
36 000 Ft
97,30
105,88
Walter Bosse, Staatliche Majolika Manufactur: Elefánt. 1959-1979 között készült vérvörös mázas kerámia elefánt, alján masszába nyomott bélyegzéssel. Hibátlan, h: 11 cm, m: 10 cm /// Walter Bosse, Staatliche Majolika Manufactur: Elephant. Ceramic elephant in blood-red glaze, made between 1959 and 1979, with a stamped mark in the base. In perfect condition, height: 11 cm, width: 10 cm.
10306.

Kikiáltási ár:
32 000 Ft
86,49
94,12
Gorka Lívia (1925 - 2011): Váza. Fekete, narancs mázakkal festett kerámia, alján apró mázhibával. Jelzett: Gorka Lívia. m:19 cm
10307.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,05
58,82
VDKB Becny kerámia figura. kézzel festett, jelzett, hibátlan 23 cm / Czech folk ceramic figure
10308.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,05
58,82
Kiss Roóz Ilona (1920-2010): Váza, geometrikus motívumokkal. Mázas kerámia, jelzett, hibátlan, 18 cm
10309.

Kikiáltási ár:
16 000 Ft
43,24
47,06
Izsépy Margit: Lófej formájú könyvtámasz, kerámia, apró foltokkal, jelzett. m: 22cm
10310.

Kikiáltási ár:
16 000 Ft
43,24
47,06
H. Ráhmer Mária (1911-1998): Kislány virágcsokorral. Mázas kerámia, enyhén irizáló hatású mázzal. Jelzett, a virágok szirmain néhány kis sérülés, m: 20,5 cm
10311.

Kikiáltási ár:
16 000 Ft
43,24
47,06
Gorka Géza (1894-1971): Ornamentikus és madaras mintával díszített váza. Jelzett, kopással, pattanással, m: 16 cm
10312.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
87

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft