Könyvek: Történelem

Tételek száma: 36

Czuczor Gergely: Hunyadi János viselt dolgai. Engel és Fesslerből. A honi ifjuságnak ajánlva ~ által. Budán, 1832. Magyar Kir. Egy. 184p. Első kiadás. Javított félvászon kötésben
15090.

Czuczor Gergely: Hunyadi János' viselt dolgai. Engel és Fesslerből. A' honi ifjuságnak ajánlva ~ által. Budán, 1832. Magyar Kir. Egy. 184p. Első kiadás. Javított félvászon kötésben

Kikiáltási ár:
40 000 Ft
108,11
117,65
Király Pál: Dacia provincia Augusti I-II. köt. Történeti Nép- és Földrajzi Könyvtár XLVII-XLVIII. köt. Nagybecskerek, 1893-1894, Pleitz Fer. Pál, , X+436 p.+ 3 (képtáblák) t.+3 (térképek, közte 1 színes kihajtható) t. ; VI+624 p.+ 4 (közte 3 színessel) t. Első kiadás. Szövegközti és egészoldalas illusztrációkkal. Előszóval, függelékkel, néhány magyar, latin, német, görög nyelvű lábjegyzettel és részletes tartalomjegyzékkel kiegészített kötetek. Átkötött félvászon-kötés, az I. kötetben a kihajtható térképen szakadással, a II. kötetben egy lapon (1/2.) kis szakadással, néhány foltos lappal és lapszéli foltokkal. Ritka!
15091.

Kikiáltási ár:
40 000 Ft
108,11
117,65
Ludwig Kosstuh und Ungarns neueste Geschichte I-III. köt. Unter Mitwirkung ungarischer und östreichischer Schriftsteller herausgegeben von Arthur Frey. Mannheim, 1849, J. P. Grohe, 2+260+2 p.+ 4 (Kossuth, Dembinski, Bem, Perczel) t.; + 2+298 p.+2 (Görgey, Kossuth bankó) t.;+XII+208 p.+4 (Aulich, Guyon, L. Batthyany, L. Teleky) t. + 1 (kihajtható térkép) t. Német nyelven. Zweite Auflage. Egészvászon-kötésben, kissé kopott borítóval, foltos lapokkal.
15092.

Kikiáltási ár:
40 000 Ft
108,11
117,65
Sebestyén Gyula: Gesta Hungarorum. A magyar hősmondák öt könyve. I-V. köt. I. köt.: Őshiedelmek. (Második ezer.) II. köt.: Ménrót. (Első ezer.) III. köt.: Attila. IV. köt.: Árpád. V. köt.: Emes álma. (Második ezer.) Bp., 1925-1943., Kir. M. Egyetemi Nyomda, 121 p.; 222 p.; 357 p.; 315 p; 542 p. Kiadói papírkötések, az I. kötet könyvteste elvált a borítótól, fűzése laza, a gerincen egészen kis szakadás; az V. kötet gerincén a borító hiányos, az V. kötet borítója szakadt, az elülső borító, a II. kötet nagyrészt felvágatlan lapokkal, a III-IV-V. kötetek felvágatlan lapokkal. Ritka!
15093.

Kikiáltási ár:
30 000 Ft
81,08
88,24
Ranke Lipót: Szerbia és Törökország a tizenkilencedik században. Ford.: Mihályffy Gyula. Történeti Nép- és Földrajzi Könyvtár XXVI. köt. Nagy-Becskereken, 1890., Pleitz Fer. Pál, XIV+2+645 p. Korabeli aranyozott gerincű félbőr-kötés, a borítón kopásnyomokkal, a hátsó szennylapon kis hiánnyal.
15094.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,05
58,82
Thim József: A szerbek története a legrégibb kortól 1848-ig. I-III. köt. [Egybekötve.] I. köt. : Szerbia története 600-1367-ig. Ubranovics Milántól. II. köt.: Szerbia története 1367-1804-ig. III. köt.: 1804-1948-ig. A legujabb kutforrások alapján írta Dr. - - . Történeti Nép- és Földrajzi Könyvtár XXIV. köt. Nagy-Becskereken, 1892., Pleitz Fer. Pál, X+2+159+1;2+179+1;2+116 p. Korabeli aranyozott gerincű félbőr-kötés, a borítón kopásnyomokkal.
15095.

Kikiáltási ár:
15 000 Ft
40,54
44,12
[Howard Carter (1874-1939) - Arthur Cruttenden Mace (1874-1928)] Carter, Howard - Mace, A[rthur] C[ruttenden]: The tomb of Tut Ankh Amen. Volume I-II. Volume I. With 104 Illustrations from Photographs by Harry Burton. Volume II. With 153 Illustration from Photographs by Harry Burton. London,1926-1927,Cassel and Company Ltd, 1 t. + XXIII+231 p.+LXXIX t.; 1 t. + XXXIV+277 p.+LXXXVIII t. A Vol. I. second impression, a Vol. II. first published. Angol nyelven. A mű 3 kötetben teljes. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, a borítón kis kopásnyomokkal, a II. kötetben az elülső előzéklap a kötésénél javított, a II. kötetben néhány ceruzás aláhúzással és bejelöléssel, kissé foltos lapokkal, ex libris-szekkel.
15096.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,05
58,82
B. Eötvös József: Reform. Pest, 1868., Ráth Mór, (Kocsi Sándor-ny.), 6+228 p. Második kiadás. Átkötött modern kartonált papírkötésben, foltos lapokkal.  A szerző Széchenyi és Kossuth vitájában az utóbbi pártjára állt. Amikor a Pesti Hirlap főszerkesztője barátja, Szalay László lett, itt jelentette meg a parlamentáris kormányzás mellett érvelő cikksorozatát. Ezeket foglalta egybe önállóan e kötetben.
15097.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,05
58,82
Takáts Sándor: Rajzok a török világból I-III. köt. Bp., 1915-1917, MTA, VIII+438+1 p.;4+463+1 p.+ 5 t.; 457+1 p. Kiadói aranyozott gerincű egészvászon-kötés, a borítón kis kopásnyomokkal, néhány lapon ceruzás bejelöléssel, de alapvetően jó állapotban.
15098.

Kikiáltási ár:
18 000 Ft
48,65
52,94
Lendvai Miklós: Temes vármegye nemes családai. I. köt. Kiadja a Délmagyarországi történelmi és régészeti muzeum-társulat. Bp., 1896, Budapesti Hírlap, XI+1+165 p. + 2 t. Átkötött félvászon-kötés, a címlap és az első lap javított, néhány bejegyzéssel. Ritka!
15099.

Kikiáltási ár:
40 000 Ft
108,11
117,65
Orosz Ernő: Heves- és a volt Külső-Szolnok egyesült vármegyék nemes családjai. Irta és Hevesvármegye támogatásával kiadja - - Hevesvármegye levéltárnoka. Eger, 1906. Egri Nyomda. VIII+347 p. Szövegközti leszármazási táblázatokkal. Korabeli átkötött kopott félvászon-kötés, aláhúzásokkal, bejelölésekkel, a címlapon névbejegyzéssel és jákfai Könczöl Antal (1878-1941) esperes - plébános ex libris bélyegzésével.
15100.

Kikiáltási ár:
24 000 Ft
64,86
70,59
Gerő József: A M. Kir. Belügyminiszter által igazolt nemesek 1867-1937. Szerk. és kiadta: Dr. - - .Bp., 1938.,(Kovács és Szegedi-ny.),406 p. Átkötött egészvászon-kötés, néhány bejelöléssel, Jákfai Könczöl Antal ex libris bélyegzésével.
15101.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,05
58,82

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft