Könyvek: Történelem

Tételek száma: 36

15114.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
Kemper, Josephus: De Ungarorum ex Lebedia et Atelcuzu demigratione primisque Francos inter et illos foederibus et bellis. Dissertatio inauguralis... Publice defendet Josephus Kemper billerbecensis. Monasterii [Münster], 1857., Ex typographia Friderici Cazin, IV+51 p. Latin nyelven. Kiadói papírkötés, foltos, szakadt borítóval.
15115.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Nemeskéri-Kiss Sándor: Figyeltem. Emberek, állatok, gyerekek, asszonyok. Bp., 1942., Dr. Vajna - Bokor, (Athenaeum-ny.), 284+4 p. A borító és a szövegközti rajzok Keglevich Jenke grófnő munkái. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói illusztrált papír védőborítóban, restaurált papírborítóval.   A szerző, Nemeskéri-Kiss Sándor (1884-1958) császári és királyi kamarás, vadász, utazó, diplomata által a kiadónak, Bokor Dezsőnek (1894-1963) a Vajna és Bokor kiadó vezetőjének DEDIKÁLT példány.
15116.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Mocsáry Lajos: Nemzetiség. Pest, 1858, Ráth Mór, 4+204 p. Első kiadás. A szerző az Eötvös-féle nemzetiségi politikával szemben a kisebbségeknek való kollektív jogok megadása mellett érvel. Korabeli aranyozott gerincű félbőr-kötés, kopott borítóval, Polner Ödön könyvtára.
15117.

Mocsáry Lajos: Nemzetiség. Pest, 1858, Ráth Mór, 4+204 p. Első kiadás. A szerző az Eötvös-féle nemzetiségi politikával szemben a kisebbségeknek való kollektív jogok megadása mellett érvel. Korabeli aranyozott gerincű félbőr-kötés, kopott borítóval, "Polner Ödön könyvtára."

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
11
Beniczky Lajos: Kálmán király és Jósef császár. Pest, 1858, Müller Emil, 195+1 p. Egyetlen kiadás. Átkötött aranyozott gerincű félvászon-kötés, a borítón kopásnyomokkal, a gerincen kis sérüléssel, foltos lapokkal, a hátsó szennylapon szakadással.   A címlapon Cserneki és tarkeői gróf Dessewffy Kálmán (?) névbejegyzésével és Cserneki és tarkeői gróf Dessewffy Arisztid (1854-1922) képviselőházi háznagyi titkár, politikai író ex libris-szével.
15118.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
15119.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
1944 Gulyás Károly: Az ismeretlen gróf Teleki Sámuel. Bp., 1944, Magyar Könyvtárosok és Levéltárosok Egyesülete. 19p. Magyar nyelven, francia ny. összefoglalóval. Különlenyomat a Magyar Könyvtárosok és Levéltárosok Egyesületének évkönyve IV. kötetéből. Kiadói papírkötés.DEDIKÁLT Haranghy Jenő festőművész részére
15120.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Gyalui Farkas: Letűnt világ. Ujfalvy Sándor életének regénye. Kolozsvár, 1940., Minerva, 140 p. Szövegközti és egészoldalas képekkel illusztrált. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval, a gerincen kis szakadással, a hátsó borító alsó sarkán hiánnyal. Ritka!  Ujfalvy Sándor (1792-1866) erdélyi magyar emlékiratíró, vadász, vadászati szakíró, mecénás. Kőrösi Csoma Sándor diáktársa volt a nagyenyedi Bethlen kollégiumban. Wesselényi Miklós, Kisfaludy Sándor és Deák Ferenc barátja volt, ismert szereplője az erdélyi közéletnek.
15121.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15
Matthias Vuchetich: De origine civitatis. Cassoviae, 1802, Typis et sumptibus Francisci Landerer de Füskút, 6+48 p. Latin és magyar nyelven. Korabeli papírkötésben.
15122.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
9
Emil Kumlik: Pozsony und der Freiheitskampf 1848/49. Pozsony. 1903. Stampfel. 150 p. +5 t. Kiadói, javított papírkötésben. Ritka! / In sligthly damaged paper binding. R!
15123.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Kozma György: A leveldi Kozma-család története. DEDIKÁLT! Bp., 1940, Szerző. 62. sorszámozott példány. Egészvászon kötés, kötéstábla foltos.
15124.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
A. Czerwinska: Od niewoli do wolnosci. Historja zjednoczenia Wloch. Varsó, 1918, Sklad glowny w Kisiegarni Ludowej J. Sikorskiej. Lengyel nyelven. 34+2 p. Fekete-fehér képekkel. térképekkel illusztrált. Kiadói papírkötés, gerinc alján és tetején apró sérüléssel, címlap alján cerzusá bejegyzéssel, máskülönben jó állapotban. / in Polish language. Paperbinding, with very minor damages on the top and the bottom of the spine, otherwise in good condition.
15125.

A. Czerwinska: Od niewoli do wolnosci. Historja zjednoczenia Wloch. Varsó, 1918, Sklad glowny w "Kisiegarni Ludowej" J. Sikorskiej. Lengyel nyelven. 34+2 p. Fekete-fehér képekkel. térképekkel illusztrált. Kiadói papírkötés, gerinc alján és tetején apró sérüléssel, címlap alján cerzusá bejegyzéssel, máskülönben jó állapotban. / in Polish language. Paperbinding, with very minor damages on the top and the bottom of the spine, otherwise in good condition.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft