Klasszikus festmények és grafikák

Tételek száma: 99

Járitz Józsa (1893-1986): Női hátakt. Ceruza, papír, jelzett. 34x20 cm. Üvegezett fakeretben. / pencil on paper, signed, framed
10036.

Kikiáltási ár:
55 000 Ft
148,65
161,76
Kohán György (1910-1966): Nő tállal. Ceruza, tus, papír, jelzett. Üvegezett fa keretben. 42x30 cm. / Pencil and ink on paper, signed, framed
10037.

Kikiáltási ár:
40 000 Ft
108,11
117,65
Buday György (1907-1990), 2db Tildy Zoltán (1889-1961) köztársasági elnök és neje számára ajánlott grafika: Britannia, 1940-41. Fametszet, papír, jelzett. Számozott: 19/50. Tildy Zoltánnak szóló ajándékozási sorokkal: Tildy Zoltán elnök úrnak mély tisztelettel és szeretettel, Budapest, 1947 karácsonyán, Buday György. Üvegezett fa keretben, 20×20 cm. + Buday György (1907-1990): Ioan - 1939. Fametszet, papír, jelzett. 20 példányban készült (ed. 20). Tildy Zoltán köztársasági elnök feleségének szóló ajándékozási sorokkal: Az elnökné asszonynak hódolattal 1947. karácsonyán. Buday György. 23x25 cm. Üvegezett fakeretben.
10038.

Buday György (1907-1990), 2db Tildy Zoltán (1889-1961) köztársasági elnök és neje számára ajánlott grafika: "Britannia, 1940-41". Fametszet, papír, jelzett. Számozott: 19/50. Tildy Zoltánnak szóló ajándékozási sorokkal: "Tildy Zoltán elnök úrnak mély tisztelettel és szeretettel, Budapest, 1947 karácsonyán, Buday György". Üvegezett fa keretben, 20×20 cm. + Buday György (1907-1990): "Ioan - 1939". Fametszet, papír, jelzett. 20 példányban készült (ed. 20). Tildy Zoltán köztársasági elnök feleségének szóló ajándékozási sorokkal: "Az elnökné asszonynak hódolattal 1947. karácsonyán. Buday György". 23x25 cm. Üvegezett fakeretben.

Kikiáltási ár:
55 000 Ft
148,65
161,76
Tichy Kálmán (1888-1968): Jeruzsálem Délkeletről. Akvarell, papír, jelzett, 27x36 cm / Kálmán Tichy (1888-1968): Jerusalem from the southeast. Watercolour on paper, signed, 27x36 cm
10039.

Kikiáltási ár:
48 000 Ft
129,73
141,18
Tichy Gyula (1879-1920): Tivornya. Tus, papír, jelzés nélkül, jobbra lent datált (1904), hátoldalán Tichy Kálmánné igazolásával. 22x15 cm. Üvegezett fakeretben. / Gyula Tichy (1879-1920): Party. Ink on paper, unsigned, dated lower right (1904), with Kálmánné Tichys (wife of his brother) autograph description on the reverse, that it is Gyula Tichys work. 22x15 cm. Framed.
10040.

Tichy Gyula (1879-1920): Tivornya. Tus, papír, jelzés nélkül, jobbra lent datált (1904), hátoldalán Tichy Kálmánné igazolásával. 22x15 cm. Üvegezett fakeretben. / Gyula Tichy (1879-1920): Party. Ink on paper, unsigned, dated lower right (1904), with Kálmánné Tichy's (wife of his brother) autograph description on the reverse, that it is Gyula Tichy's work. 22x15 cm. Framed.

Kikiáltási ár:
55 000 Ft
148,65
161,76
Nagy Sándor (1869-1950): A tékozló fiú (vázlat a Pesterzsébeti templomhoz), 1938 körül. Akvarell, papír. Jelezve jobbra lent monogrammal. 23×46 cm. Üvegezett fakeretben.
10041.

Kikiáltási ár:
85 000 Ft
229,73
250,00
Tichy Kálmán (1888-1968): Szidón. Akvarell, papír, jelzett, 27x36 cm / Kálmán Tichy (1888-1968): Sidon. Watercolour on paper, signed, framed. 27x36 cm
10042.

Kikiáltási ár:
48 000 Ft
129,73
141,18
Tichy Gyula (1879-1920): Kalapos hölgy (szecessziós tanulmányrajz). Tus, ceruza, papír, jelzés nélkül, 15,5x11 cm. Üvegezett fakeretben. Kiállítva: Art&Antique Budapest, 2022. Reprodukálva a MissionArt Galéria honlapján: https://missionart.hu/kiallitas/art-antik-missionart-galeria-2023-klasszikus-szekcio// Lady with hat (art nouveau drawing), ink and pencil on paper, unsigned, 15,5x11 cm. Framed. Exhibited: Art&Antique Budapest, 2022. Reproduced on the homepage of the MissionArt Gallery: https://missionart.hu/kiallitas/art-antik-missionart-galeria-2023-klasszikus-szekcio/.
10043.

Kikiáltási ár:
32 000 Ft
86,49
94,12
Gulácsy Lajos (1882-1932): Ház a fák között, 1900 körül. Olaj, vászon, fára ragasztva. Jelezve balra lent: Gulácsy L. 37,5x26,5 cm. Keret hátoldalán Szépművészeti Múzeum 795/955 bírálati címkéjével. Bellák Gábor művészettörténész szakvéleményével. / oil on canvas, mounted on wood, signed. On the reverse with the label 795/955 by Hungarian Museum of Fine Arts.
10044.

Kikiáltási ár:
1 900 000 Ft
5 135,14
5 588,24
Mihály Rezső (1889-1972): Próféta (szecessziós rajz), 1910-es évek. Akvarell, tus, papír, jelezve jobbra lent (RM monogrammal). Üvegezett fakeretben. 32x24 cm. / Mihály Rezső (1889-1972): Prophet (art nouveau drawing). Watercolour and ink on paper, signed lower right, framed. 32x24 cm.
10045.

Kikiáltási ár:
120 000 Ft
324,32
352,94
Tichy Kálmán (1888-1968): Az uzsorás. Linómetszet, papír, jelzett a metszeten, 25×20 cm. Üvegezett fakeretben. / linocut on paper, framed.
10046.

Kikiáltási ár:
38 000 Ft
102,70
111,76
Tichy Gyula (1879-1920): Boszorkány és női akt (szecessziós jelenet). Rézkarc, papír, jelzés nélkül, 24x17,5 cm. Üvegezett fakeretben. / art nouveau scene, etching on paper, unsigned, 24x17,5 cm. Framed.
10047.

Kikiáltási ár:
42 000 Ft
113,51
123,53

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft