Magyar orvosi emlékérmek és plakettek

Tételek száma: 79

Moiret Ödön (1883-1966) 1912. Dr. Szörényi Tivadarnak - húsz évi - emberbaráti működése emlékére 1892-1912 - Kazinczy egyoldalas Br emlékplakett (50x70mm) T:2,2- patina /  Hungary 1912. For Dr. Tivadar Szörényi - twenty years - in memory of his philanthropic work 1892-1912 - Kazinczy one-sided Br commemorative plaque. Sign.:Ödön Moiret (1883-1966) (50x70mm) C:XF,VF patina
30385.

Moiret Ödön (1883-1966) 1912. "Dr. Szörényi Tivadarnak - húsz évi - emberbaráti működése emlékére 1892-1912 - Kazinczy" egyoldalas Br emlékplakett (50x70mm) T:2,2- patina / Hungary 1912. For Dr. Tivadar Szörényi - twenty years - in memory of his philanthropic work 1892-1912 - Kazinczy" one-sided Br commemorative plaque. Sign.:Ödön Moiret (1883-1966) (50x70mm) C:XF,VF patina

Kikiáltási ár:
17 000 Ft
45,95
50,00
Murányi Gyula (1881-1920) ~1908. Dr. Gold Simon egyoldalas bronz emlékplakett (55x51mm) T:1- patina, ph / Hungary ~1908. Dr. Simon Gold one-sided bronze commemorative medallion. Sign.:Gyula Murányi (1881-1920) (55x51mm) C:AU patina, edge error HP.: 3688.
30386.

Murányi Gyula (1881-1920) ~1908. "Dr. Gold Simon" egyoldalas bronz emlékplakett (55x51mm) T:1- patina, ph / Hungary ~1908. "Dr. Simon Gold" one-sided bronze commemorative medallion. Sign.:Gyula Murányi (1881-1920) (55x51mm) C:AU patina, edge error HP.: 3688.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Osváth Mária (1921-1998) 1976. Dr. Issekutz Béla 90 éves egyoldalas, öntött bronz plakett (116x110mm) T:1- / Hungary 1976. 90th Birthday of Béla Issekutz MD one-sided cast bronze plaque. Sign.: Mária Osváth (116x110mm) C:AU
30387.

Osváth Mária (1921-1998) 1976. "Dr. Issekutz Béla 90 éves" egyoldalas, öntött bronz plakett (116x110mm) T:1- / Hungary 1976. "90th Birthday of Béla Issekutz MD" one-sided cast bronze plaque. Sign.: Mária Osváth (116x110mm) C:AU

Kikiáltási ár:
16 000 Ft
43,24
47,06
Osváth Mária (1921-1998) 1977. Augustin Béla 1877-1954 / A gyógynövényügy szolgálatáért - A Magyar Gyógyszerészeti Társaság kétoldalas Br emlékplakett (~90mm) T:2 kis patina, ragasztó maradványai a hátoldalon / Hungary 1977. Augustin Béla 1877-1954 / The Hungarian Pharmaceutical Society for the service of herbal medicine two-sided Br commemorative plaque. Sign.: Mária Osváth (1921-1998) (~90mm) C:XF small patina, gluemark on reverse
30388.

Osváth Mária (1921-1998) 1977. "Augustin Béla 1877-1954 / A gyógynövényügy szolgálatáért - A Magyar Gyógyszerészeti Társaság" kétoldalas Br emlékplakett (~90mm) T:2 kis patina, ragasztó maradványai a hátoldalon / Hungary 1977. "Augustin Béla 1877-1954 / The Hungarian Pharmaceutical Society for the service of herbal medicine" two-sided Br commemorative plaque. Sign.: Mária Osváth (1921-1998) (~90mm) C:XF small patina, gluemark on reverse

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
Osváth Mária (1921-1998) 1981. Dr. Dávid Lajos 1889-1962 / A kórházi gyógyszerészet fejlesztéséért - A magyar gyógyszerészeti társaság kétoldalas Br plakett (112mm) T:2 patina, ph /  Hungary 1981. Dr. Lajos Dávid 1889-1962 / For the development of hospital pharmacy - The Hungarian Pharmaceutical Society two-sided Br plaque. Sign.:Mária Osváth (1921-1998) (112mm) C:XF patina, edge error
30389.

Osváth Mária (1921-1998) 1981. "Dr. Dávid Lajos 1889-1962 / A kórházi gyógyszerészet fejlesztéséért - A magyar gyógyszerészeti társaság" kétoldalas Br plakett (112mm) T:2 patina, ph / Hungary 1981. "Dr. Lajos Dávid 1889-1962 / For the development of hospital pharmacy - The Hungarian Pharmaceutical Society" two-sided Br plaque. Sign.:Mária Osváth (1921-1998) (112mm) C:XF patina, edge error

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Papi Lajos(?) (1921-1987) ~1970. Dr. Kanyó Béla prof. 1898-1964 kétoldalas, öntött Br plakett (81mm) T:2 patina, ph /  Hungary ~1970. Prof. Dr. Béla Kanyó 1898-1964 two-sided cast Br plaque. Sign.:Lajos Papi (?)(1921-1987) (81mm) C:XF patina, edge error
30390.

Papi Lajos(?) (1921-1987) ~1970. "Dr. Kanyó Béla prof. 1898-1964" kétoldalas, öntött Br plakett (81mm) T:2 patina, ph / Hungary ~1970. "Prof. Dr. Béla Kanyó 1898-1964" two-sided cast Br plaque. Sign.:Lajos Papi (?)(1921-1987) (81mm) C:XF patina, edge error

Kikiáltási ár:
7 000 Ft
18,92
20,59
Pásztor János (1881-1945) 1912. Dr. Genersich Antalnak hálás tanítványai 1912 egyoldalas bronz plakett (60x44mm) T:2 patina / Hungary 1912. For Dr. Antal Genersich from his thankful students one-sided bronze plaque. Sign:János Pásztor (1881-1945) (60x44mm) C:XF patina HP.: 3785.
30391.

Pásztor János (1881-1945) 1912. "Dr. Genersich Antalnak hálás tanítványai 1912" egyoldalas bronz plakett (60x44mm) T:2 patina / Hungary 1912. "For Dr. Antal Genersich from his thankful students" one-sided bronze plaque. Sign:János Pásztor (1881-1945) (60x44mm) C:XF patina HP.: 3785.

Kikiáltási ár:
7 000 Ft
18,92
20,59
Reményi József (1887-1977) 1921. Dr. Rothman Ármin - Egy M.(magán) tanárnak nagyrabecsülésünk jeléül 1921 kétoldalas Br emlékplakett (~117mm) T:1- patina Hungary 1921. Dr. Ármin Rothman - for a P. (private) teacher as a sign of our appreciation 1921 two-sided Br commemorative plaque. Sign.:József Reményi (1887-1977) (~117mm) C:AU patina HP.: 4233.
30392.

Reményi József (1887-1977) 1921. "Dr. Rothman Ármin - Egy M.(magán) tanárnak nagyrabecsülésünk jeléül 1921" kétoldalas Br emlékplakett (~117mm) T:1- patina Hungary 1921. "Dr. Ármin Rothman - for a P. (private) teacher as a sign of our appreciation 1921" two-sided Br commemorative plaque. Sign.:József Reményi (1887-1977) (~117mm) C:AU patina HP.: 4233.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
13
Reményi József (1887-1977) 1934. Prof. Dr. Török Lajos kétoldalas Br plakett (95mm) T:1- patina, ph /  Hungary 1934. Prof. Dr. Lajos Török two-sided Br plaque. Sign.:József Reményi (1887-1977) (95mm) C:AU patina, edge error
30393.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
Reményi József (1887-1977) 1956. Pest Megye Semmelweis (Rókus) Kórház Alapításának 175. évfordulójára / 1781-1956 kétoldalas Br emlékérem (60mm) T:1- patina, kis ü. /  Hungary 1956. For the 175th Anniversary of the founding of Semmelweis (Rókus) Hospital in Pest County / 1781-1956 two-sided Br commemorative medallion. Sign.: József Reményi (1887-1977) (60mm) C:AU patina, small ding
30394.

Reményi József (1887-1977) 1956. "Pest Megye Semmelweis (Rókus) Kórház Alapításának 175. évfordulójára / 1781-1956" kétoldalas Br emlékérem (60mm) T:1- patina, kis ü. / Hungary 1956. "For the 175th Anniversary of the founding of Semmelweis (Rókus) Hospital in Pest County / 1781-1956" two-sided Br commemorative medallion. Sign.: József Reményi (1887-1977) (60mm) C:AU patina, small ding

Kikiáltási ár:
11 000 Ft
29,73
32,35
Reményi József (1887-1977) 1962. Professor Haynal Imre Dr. / PENNIS SUIS PROTEGET TE ET SUB ALAS EIUS CONFUGIES kétoldalas, öntött bronz emlékérem (82mm) T:1- / Hungary 1962. Professor Haynal Imre Dr. / PENNIS SUIS PROTEGET TE ET SUB ALAS EIUS CONFUGIES double-sided, cast bronze commemorative medallion. Sign.: József Reményi (82mm) C:AU
30395.

Reményi József (1887-1977) 1962. "Professor Haynal Imre Dr. / PENNIS SUIS PROTEGET TE ET SUB ALAS EIUS CONFUGIES" kétoldalas, öntött bronz emlékérem (82mm) T:1- / Hungary 1962. "Professor Haynal Imre Dr. / PENNIS SUIS PROTEGET TE ET SUB ALAS EIUS CONFUGIES" double-sided, cast bronze commemorative medallion. Sign.: József Reményi (82mm) C:AU

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
Reményi József (1887-1977) 1965. Dr. Varannai Gyulának a Magyar Orvosiérmek Gyűjtőjének / Az éremnek többnyire két oldala van kétoldalas, öntött bronz emlékérem (87mm) T:1- / Hungary 1965. For Gyula Varannai MD., the collector of Hungarian Medical Medallions / Medallions mostly have two sides double-sided, cast bronze commemorative medallion. Sign.: József Reményi (87mm) C:AU
30396.

Reményi József (1887-1977) 1965. "Dr. Varannai Gyulának a Magyar Orvosiérmek Gyűjtőjének / Az éremnek többnyire két oldala van" kétoldalas, öntött bronz emlékérem (87mm) T:1- / Hungary 1965. "For Gyula Varannai MD., the collector of Hungarian Medical Medallions / Medallions mostly have two sides" double-sided, cast bronze commemorative medallion. Sign.: József Reményi (87mm) C:AU

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft