Könyvek: Építészet, művészet

Tételek száma: 37

Bortnyik Sándor kiállítása. Szerk.: N. Pénzes Éva, Pogány Ö Gábor. Bp., 1969, Magyar Nemzeti Galéria. Kiadói papírkötés, a hátsó borítón kis foltokkal, de egyébként jó állapotban. Bortnyik Sándor (1893-1976) 1969-es gyűjteményes kiállításának katalógusa.
15172.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
15173.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
John Paignton (John S. Barrington (1920-1991)):The male nude in litho-photo-graphic art. The nude in line. Book One. Surrey, 1964., Scorpions, 1 t.+8+20 sztl. lev+48+1 t. Angol nyelven. Benne homoerotikus algráfiákkal. Egyedi félvászon-kötésben, összefűzhető táblákkal, egy tábla laza, részben kijár. Számozott (80./100) példányban./ Half-linen-binding, one page is coming out partially. Numbered (80./100) copy.
15174.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Vaszary János művei. Nemzeti Szalon 1906. márc.-ápr. Bp., 1906., Stephaneum, 25 p. Fekete-fehér képekkel illusztrált. Kiadói papírkötés, kissé foltos, szakadt borítóval.
15175.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Vaszary János gyüjteményes kiállítása a Művészházban. 1912. évi március-április. Bp., 1912., Művészház,(Verseny Kő- és Könyvnyomdai Műintézet-ny.), 26+6 p. Fekete-fehér képekkel illusztrált. Kiadói papírkötés, a hátsó borítón szakadással és gyűrődéssel.
15176.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
A Pesti Műegylet évkönyve 1856-ra. Szerkeszté Ritter Sándor egyleti titkár. Jahrbuch des Pester Kunstvereins für 1856. Redigirt durch Alexander Ritter, Vereins-Sekretär. Pest, 1857, Landerer és Heckenast. 119p. Magyar és német nyelven. Korabeli egészvászon kötésben, kissé sérült gerinccel és kopott borítóval, kissé laza kötéssel, helyenként kissé foltos lapokkal. Ritka!
15177.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Az 1885. évi Budapesti Országos Általános Kiállítás Katalogusa. Az Országos Bizottság megbízásából szerkeszté: Mudrony Soma. A II-ik részt átdolgozta Nendtvich Gusztáv. Bp., 1885., Pesti Könyvnyomda Rt., V+591+128 p.+1 (Az 1885. évi budapesti országos általános kiállítás, kis szakadással, 31x49 cm.) Második, javított kiadás. Későbbi átkötött félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, a gerincen és a borítón címkével, intézményi bélyegzővel.
15178.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
1911 Az Országos Magyar Királyi Iparművészeti Iskola 1910-1911. évi értesítője. Szerk.: Czakó Elemér. Bp., Pátria, 24 p.+ 20 (közte 10 színes képtáblával) t. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Benne Márton Lajos (1891-1953) festőművész, grafikus, mint végzős diák, egy színes grafikájával. Kiadói papírkötés, a gerinc kissé szakadt, kissé hiányos, a borító egyik elülső sarkán kis hiánnyal, ceruzás bejelölésekkel, jegyzetekkel.
15179.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
1913 Az Országos Magyar Királyi Iparművészeti Iskola 1912-1913. évi értesítője. Szerk.: Czakó Elemér. Bp., Pátria, 29+5 p.+25 t. Gazdag fekete-fehér és színes képanyaggal illusztrálva. Benne Vértes Marcell, Kézdi-Kovács Elemér, (Paizs) Goebel Jenő és mások. Kiadói papírkötés, kissé szakadozott borítószélekkel, kissé szakadt, kissé hiányos gerinccel, plusz egy képpel(?)
15180.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
10
Vegyes órákkal kapcsolatos tétel, 2 db:   Pritz István: Magyar órák. Művészettörténeti tanulmány. 55 képpel. A Budapesti Királyi Magyar Pázmány Péter Tudományegyetem Művészettörténeti és Keresztényrégészeti Intézetének Dolgozatai 80. Bp., 1943., Grega Nándor-ny., 62 p.+XII (fekete-fehér képtáblák) t. Kiadói papírkötés, a gerincen kis sérüléssel.;   1925 Régi órák kiállítása. Az órák történetével és 53 képpel. Szerk.: Csányi Károly. Országos M. Iparművészeti Múzeum. Bp., 1925.,Pátria, 59 p.+XII (fekete-fehér képtáblák) t. Kiadói papírkötés, a borító felső részén folttal, a gerincen egészen kis szakadással.;
15181.

Vegyes órákkal kapcsolatos tétel, 2 db: Pritz István: Magyar órák. Művészettörténeti tanulmány. 55 képpel. A Budapesti Királyi Magyar Pázmány Péter Tudományegyetem Művészettörténeti és Keresztényrégészeti Intézetének Dolgozatai 80. Bp., 1943., Grega Nándor-ny., 62 p.+XII (fekete-fehér képtáblák) t. Kiadói papírkötés, a gerincen kis sérüléssel.; 1925 Régi órák kiállítása. Az órák történetével és 53 képpel. Szerk.: Csányi Károly. Országos M. Iparművészeti Múzeum. Bp., 1925.,"Pátria", 59 p.+XII (fekete-fehér képtáblák) t. Kiadói papírkötés, a borító felső részén folttal, a gerincen egészen kis szakadással.;

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
II. Nemzetközi Művészi Fényképkiállítás Budapesten a Műcsarnok termeiben. 1927. szeptember 14. - október 2. Bp., 1927, Athenaeum, 59+5 p.+32 (fekete-fehér fotók) t. + 8 p. Magyar, német, angol és francia nyelven. Benne neves magyar és külföldi fotósok műveivel, közte Pécsi József (2 akt fotó), Angelo (2 fotó), Székely Aladár, Kerny István és más fotósok munkáival. Kiadói papírkötés, a gerincen kis folttal.
15182.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
1941-1943 Háború előtti fotóművészeti katalógus tétel, 3 db:   1941 7. Nemzetközi Művészi Fényképkiállítás Budapest 1941. Bp., 1941., Egyesült Magyar Amatőrfényképezők Országos Szövetsége (EMAOSZ), 18+2 p.+4 (fekete-fehér fotók) t. Kiadói papírkötés. Benne ismert külföldi és hazai fotóművészekkel, közte Gink Károly (1922-2002), Járai Rudolf (1913-1993), Kerny István (1879-1963), Pécsi József (1889-1956), valamint id. Konok Tamás (1898-1971) fotóriporter, haditudosító, ifj. Konok Tamás (1930-2020) festőművész édesapja, és mások.;    1942 Nemzeti művészi fényképkiállítás Budapest 1942. Bp., 1942., Egyesült Magyar Amatőrfényképezők Országos Szövetsége (EMAOSZ), 18+2 p.+4 (fekete-fehér fotók) t. Kiadói papírkötés. Benne ismert fotósokkal, közte: Aszmann Ferenc (1907-1988), Gink Károly (1922-2002), Szöllősy Kálmán (1887-1976), Dulovits Jenő (1903-1972), Kerny István (1879-1963), és mások.;   1943 Nemzeti művészi fényképkiállítás Budapest 1943. Bp., 1943., Magyar Amatőr Művészfényképezők Országos Szövetsége (MAMOSZ), 18+2 p.+4 (fekete-fehér fotók) t. Kiadói papírkötés. Benne ismert fotósokkal, közte: Aszmann Ferenc (1907-1988), Dulovits Jenő (1903-1972), Szöllősy Kálmán (1887-1976), Kerny István (1879-1963), valamint id. Konok Tamás (1898-1971) fotóriporter, haditudosító, ifj. Konok Tamás (1930-2020) festőművész édesapja, és mások. Benne id. Konok Tamás egy fekete-fehér fotójának reprodukciójával.;
15183.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft