Könyvek: Építészet, művészet

Tételek száma: 37

1943 2. Országos Művészi Fényképkiállítás Kassán. 1943 november 11-től November 28-ig. Rendezi: Kárpát Egyesületben Működő Kassai Fényképezők szakosztálya. Kassa, Wiko-ny., 36 p.+8 (fekete-fehér reprodukciók) t. Benne Aszmann Ferenc, Ging Károly, Járai Rudolf, Klell Kálmán, Lussa Vince, Szöllősy Kálmán és más fotósokkal. Kiadói papírkötés, foltos, kissé sérült kötéssel, a gerinc alján kis sérüléssel. Ritka!
15184.

1943 2. Országos Művészi Fényképkiállítás Kassán. 1943 november 11-től November 28-ig. Rendezi: Kárpát Egyesületben Működő "Kassai Fényképezők" szakosztálya. Kassa, "Wiko"-ny., 36 p.+8 (fekete-fehér reprodukciók) t. Benne Aszmann Ferenc, Ging Károly, Járai Rudolf, Klell Kálmán, Lussa Vince, Szöllősy Kálmán és más fotósokkal. Kiadói papírkötés, foltos, kissé sérült kötéssel, a gerinc alján kis sérüléssel. Ritka!

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Zajti Ferenc: Árpád fejedelem honfoglalása. Feszty Árpád történelmi körképe. 70 képpel. Bp. 1944. (Pátria Ny.) Számozott példány (150/600). Kiadói papírkötés, kissé sérült gerinccel és borítóval.
15185.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Ifj. Gerő László: A római Santo Stefano Rotondo, a magyarok nemzeti temploma. Bp., 1944., Magyar Tudományos Akadémia Római Történeti Bizottsága,(Kir. M. Egyetemi Nyomda-ny.), 120 p.+2 (színes képtáblák) t. Az oldalszámozáson belül, 71-112 oldalak között, fekete-fehér képekkel illusztrált. Első kiadás! Ifj. Gerő László műszaki doktori értekezése. Kiadói papírkötés, a hátsó borítón, alul, kis hiánnyal, a gerincen kis szakadásokkal, a borítószéleken kis gyűrődésekkel.
15186.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Nouverre(,Jean-Georges): Levelek a táncról és a balletekről. Ford.: Gara György. Kiadta: Magyar Állami Operaház Dísz-Bizottsága. A fordító, Gara György által, a Magyar Állami Operaház Dísz-Bizottsága nevében Dr. Tóth Aladár (1898-1968) a Magyar Állami Operaház direktora (1946-1956) részére szóló dedikációval, ajándékozási sorokkal. Bp., 1954., Felsőoktatási Jegyzetellátó Vállalat, 131 p. Kiadói papírkötés, a gerincen kis szakadással. Megjelent 270 példányban.
15187.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Tápay-Szabó Gabriella: Magyar úri hímzés. Officina Képeskönyvek. 36. A szerző, Tápay Szabó Gabriella (1902-1961) Cimi művelődéstörténész által dedikált, dátumozott (1942. jan.) példány. Bp., 1941, Officina,31+1 p.+28 (fekete-fehér képtáblák) t. Első kiadás. Kiadói félvászon-kötésben, foltos, kissé kopott borítóval.
15189.

Tápay-Szabó Gabriella: Magyar úri hímzés. Officina Képeskönyvek. 36. A szerző, Tápay Szabó Gabriella (1902-1961) "Cimi" művelődéstörténész által dedikált, dátumozott (1942. jan.) példány. Bp., 1941, Officina,31+1 p.+28 (fekete-fehér képtáblák) t. Első kiadás. Kiadói félvászon-kötésben, foltos, kissé kopott borítóval.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Szent János mennyei jelenésekről való könyve. Márffy Ödön kőrajzaival. Bp., (1921), Amicus,(Gyoma, Kner-ny), 46+2 p. + 5 t. Egyetlen kiadás. A litográfiákat, a címlapot és a kötést Márffy Ödön rajzolta. Kiadói papírkötés. Számozott (375./500) példány.
15190.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Kratochwill Mimi: Czóbel Béla (1883-1976) élete és művészete. A szerző által P. Szabó Ernő (1952-2018) művészettörténész, újságíró, kritikus, szakíró részére DEDIKÁLT példány. Veszprém-Bp., 2001, Magyar Képek. Rendkívül gazdag képanyaggal illusztrált, közte a művész munkáinak reprodukcióival. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban.
15191.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
15192.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Feszty Masa-Ijjas Antal: Feszty Árpád élete és művészete. A Művészettörténeti Dokumentációs Központ Forráskiadványai III. köt. A szerző, Feszty Masa Mária (1895-1979) által DEDIKÁLT példány. Bp.,(1966),Muzeumi Ismeretterjesztő Központ Propaganda Osztálya, 2+IV+138 p. Első kiadás. Megjelent 500 példányban. Kiadói papírkötés, kopott, kissé szakadt borítóval, a fekete-fehér fotók hiányoznak.
15193.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Banner Zoltán: Mattis-Teutsch János. A szerző, Banner Zoltán (1932-) művészeti író által Sümegi György (1947-) művészettörténésznek dedikált példány! Bukarest, 1972, Kriterion. Kiadói papírkötésben, kissé kopott gerinccel, első lap kötésnél kissé sérült.
15194.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Murádin Jenő: Maticska Jenő. A szerző, Murádin Jenő (1937-) által Sümegi György (1947-) művészettörténésznek dedikált példány! Bukarest, 1985, Kriterion. Kiadói egészvászon-kötésben, kiadói kissé sérült papír védőborítóval, néhány kevés oldalon Sümegi György művészettörténész ceruzás és egy tollas jelölésével.
15195.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Murádin Jenő: Gy. Szabó Béla. A művész, Gy. Szabó Béla (1905-1985) által Sümegi György (1947-) művészettörténésznek dedikált példány! Bukarest, 1980, Kriterion. Kiadói egészvászon-kötésben, kiadói papír védőborítóval
15196.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft