Műtárgy, antikvitás

Tételek száma: 27

Szent István király és Szent László király relief a királyok csontereklyéivel. Szent István és Szent László felajánlja az országot. Korábban valószínűleg egy nagyobb szoborcsoport része lehetett. Az 1800-as évek közepén készült faragott, festett hársfa relief. Az talprésze későbbi kiegészítés. Mérete: 84x12x73 cm. Falra is akasztható, de a talpon is megáll. Benne 2 ereklyetartó, kapszula. 1) Szent István király csontereklyéje, XVIII. században készült ereklyetartó kapszulában. A kapszula püspöki hitelesítő pecséttel lezárva. Mérete 3 x 2,5 cm 2) Szent László király csontereklyéje XIX. századi ereklyetartó kapszulában, püspöki hitelesítő pecséttel lezárva 1,7 x 2,5 cm.
11132.

Kikiáltási ár:
800 000 Ft
2 162,16
2 352,94
9
11133.

Kikiáltási ár:
500 000 Ft
1 351,35
1 470,59
Szombati gyertyatartó pár. Judaika. Patinázott öntött bronz. Korának megfelelő állapotban. m: 42cm. A szombat gyertyájának meggyújtása. A zsidó hitben péntek este gyertyát gyújtanak a sábát, a pihenőnap bevezetéseként és áldást mondanak. Mindkettőn egy-egy császári sas látható - a Szent Római Birodalom jelképe, ami lengyelországi vagy poroszországi eredetre utal. XIX. század második fele.
11134.

Kikiáltási ár:
90 000 Ft
243,24
264,71
Temesvári kórusmozgalmi zászló 130x150 cm. Felirat: Rónáci Haladó Kör 1913 Temesvár 1933, Daloljon a szívünk, mert amíg él a dal, addig virágzik a szó, remél a gondolat. Másik oldalán: Cercur Progres Timisvara ronat. Mindkét oldalán selyemre, dúsan aranyszállal hímzett díszzászló, jobb oldalán, rúdra rögzítő szerelékkel. A zene allegorikus szimbólumaival.
11135.

Temesvári kórusmozgalmi zászló 130x150 cm. Felirat: Rónáci Haladó Kör 1913 Temesvár 1933, "Daloljon a szívünk, mert amíg él a dal, addig virágzik a szó, remél a gondolat." Másik oldalán: Cercur Progres Timisvara ronat. Mindkét oldalán selyemre, dúsan aranyszállal hímzett díszzászló, jobb oldalán, rúdra rögzítő szerelékkel. A zene allegorikus szimbólumaival.

Kikiáltási ár:
30 000 Ft
81,08
88,24
Antik iszlám, közel-keleti zománcozott réz Mina edény. Jelzett. Damaszkusz, Szíria, XIX sz. első fele. d: 32cm, m:24cm Az iszlám és zsidó művészet összefonódásának gyönyörű példája, amelyen gyönyörű zománcos díszítőmotívumok láthatók kék és rózsaszín árnyalataiban. (Pharyah), cuerda seca technikával díszített, amelyet a színes mázak kerámiafelületekre történő felvitelénél alkalmaznak.  Sérült! Antique Islamic Bowl, Middle Eastern Enameled Copper (Mina) pot Damascus, Syria.  A beautiful example of Islamic art, this copper bowl features lovely enamel works in shades of blue and pink.
11136.

Antik iszlám, közel-keleti zománcozott réz "Mina" edény. Jelzett. Damaszkusz, Szíria, XIX sz. első fele. d: 32cm, m:24cm Az iszlám és zsidó művészet összefonódásának gyönyörű példája, amelyen gyönyörű zománcos díszítőmotívumok láthatók kék és rózsaszín árnyalataiban. (Pharyah), cuerda seca technikával díszített, amelyet a színes mázak kerámiafelületekre történő felvitelénél alkalmaznak. Sérült! Antique Islamic Bowl, Middle Eastern Enameled Copper (Mina) pot Damascus, Syria. A beautiful example of Islamic art, this copper bowl features lovely enamel works in shades of blue and pink.

Kikiáltási ár:
18 000 Ft
48,65
52,94
Osztrák - Magyar vadásztőr, XVIII. század vége, mindkét oldalán díszített pengével Vivat Pandur felirattal és felfegyverzett katona ábrázolással, vaddisznófejet formázó markolattal valamint kutyafej és kagyló ábrázolással. 68 cm hosszú enyhén ívelt penge. A pandúrok eredetileg a XVIII. században a déli határőrvidéken határőri szolgálatot teljesítő szerb és szász katonák voltak. Franz von der Trenck (1711-1749) báró által horvát, szlovén, délvidéki önkéntesekből és közkegyelemben részesített bűnözőkből szervezett, az osztrák örökösödési háborúban igen eredményesen harcoló kegyetlen és zabolázatlan szabadcsapatok tették a pandúr nevet a 18. század második felében Magyarországon és Ausztriában népszerűvé.
11137.

Osztrák - Magyar vadásztőr, XVIII. század vége, mindkét oldalán díszített pengével "Vivat Pandur" felirattal és felfegyverzett katona ábrázolással, vaddisznófejet formázó markolattal valamint kutyafej és kagyló ábrázolással. 68 cm hosszú enyhén ívelt penge. A pandúrok eredetileg a XVIII. században a déli határőrvidéken határőri szolgálatot teljesítő szerb és szász katonák voltak. Franz von der Trenck (1711-1749) báró által horvát, szlovén, délvidéki önkéntesekből és közkegyelemben részesített bűnözőkből szervezett, az osztrák örökösödési háborúban igen eredményesen harcoló kegyetlen és zabolázatlan szabadcsapatok tették a pandúr nevet a 18. század második felében Magyarországon és Ausztriában népszerűvé.

Kikiáltási ár:
110 000 Ft
297,30
323,53
Ferenc József császár mini mellszobrával díszített olló. Marcus & Hammesfahn, Solingen. Jelzett. Aranyozott fém, kopásokkal 16 cm / Antique scissors with the miniature bust of Franz Joseph 16 cm
11138.

Kikiáltási ár:
16 000 Ft
43,24
47,06
17
11139.

Kikiáltási ár:
100 000 Ft
270,27
294,12
Fali dísztányér pár - Zenélő parasztok és bográcsozó parasztok.  Öntöttvas, Dernő (szlovákul: Drnava község Szlovákiában, a Kassai kerület Rozsnyói járásában. ), 1860 körül. Korának megfelelő sérülésekkel.  Az 1855-ös párizsi világkiállításon a vasgyár ezüstérmet kapott. A 19. század egyik legjelentősebb vasöntödéje. A bányászat, a vasgyártás, a vaskő- és szénfuvarozás, a szénégetés megélhetést biztosított a környék lakosságának. A gömöri vasútvonal felépítése után a vasgyár messze került a köz­lekedési útvonalaktól, és fokozatosan elveszítette versenyképességét. A 19. század 80-as éveitől hanyatlásnak indult. A vasgyártás akadozott A gyárat 1913-15-ben felszámolták. 1918-ban az Andrássy-leszármazott Széchenyi Aladár eladta az üzemet berendezésével együtt az azt korában is bérlő Rimamurány-Salgótarjáni Vasmű Részvénytársaságnak. A bá­nya 1915-ig az utóbbi kezén maradt, majd a Vasércbányák (Zelezorudné bane) nevű állami vállalat tulajdonába került s véglegesen 1965-66-ban állt le. Forrás: Móser Zoltán: Gömör ködben, fényben. 2009.  Pair of wall plates - Peasants playing music and peasants cooking.  Cast iron, Dernő, cca. 1860
11140.

Fali dísztányér pár - Zenélő parasztok és bográcsozó parasztok. Öntöttvas, Dernő (szlovákul: Drnava község Szlovákiában, a Kassai kerület Rozsnyói járásában. ), 1860 körül. Korának megfelelő sérülésekkel. Az 1855-ös párizsi világkiállításon a vasgyár ezüstérmet kapott. A 19. század egyik legjelentősebb vasöntödéje. "A bányászat, a vasgyártás, a vaskő- és szénfuvarozás, a szénégetés megélhetést biztosított a környék lakosságának. A gömöri vasútvonal felépítése után a vasgyár messze került a köz­lekedési útvonalaktól, és fokozatosan elveszítette versenyképességét. A 19. század 80-as éveitől hanyatlásnak indult. A vasgyártás akadozott A gyárat 1913-15-ben felszámolták. 1918-ban az Andrássy-leszármazott Széchenyi Aladár eladta az üzemet berendezésével együtt az azt korában is bérlő Rimamurány-Salgótarjáni Vasmű Részvénytársaságnak. A bá­nya 1915-ig az utóbbi kezén maradt, majd a Vasércbányák (Zelezorudné bane) nevű állami vállalat tulajdonába került s véglegesen 1965-66-ban állt le." Forrás: Móser Zoltán: Gömör ködben, fényben. 2009. Pair of wall plates - Peasants playing music and peasants cooking. Cast iron, Dernő, cca. 1860

Kikiáltási ár:
70 000 Ft
189,19
205,88
Széder tál. Ón, jelzett, Olaszország, XX. század. Apró sérülésekkel. d: 38 cm A szédertálon az est jelképei szerepelnek. Három pászka a zsidó nép három rétegét, akohánitákat, lévitákat és Jiszráélt, az egyszerű zsidókat jelzi. Egy keménytojás a Szentély idejében szokásos chágigá áldozatra emlékeztet. Ezzel átellenben foglal helzet a zroá, a sült csirkenyak, a Peszách-bárányáldozat szimbóluma. Ott van még a kárpász (főtt krumpli vagy egy hagyma), valamint a máror és a cházeret - a kétféle keserű gyökér, rendszerint reszelt torma és fejes saláta - meg a chároszet, a gyümölcspépből készült keverék, amely az egyiptomi rabszolgaságból emlékezetes maltert jelképezi.
11141.

Kikiáltási ár:
30 000 Ft
81,08
88,24
Szarvas ezüstözött spiáter. Korának megfelelő állapotban. 1900 körül. 53x25x38cm
11142.

Kikiáltási ár:
80 000 Ft
216,22
235,29
Magyar Tenisszövetség örökös vándordíja Magyarország ifjúsági fiú csapatbajnokának. 1946-1979 évek bajnokainak felvésésével. Ezüstözött alpakka, fa talapzaton.Kopott 33 cm
11143.

Kikiáltási ár:
22 000 Ft
59,46
64,71

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft