Magyar emlékveretek, plakettek

Tételek száma: 116

Konrad Lange (1855-1921) 1846. József főherceg nádorságának 50. évfordulója, Br emlékérem a főherceg és V. Ferdinánd mellképével, IOSEPHO PATRVO A A HVNG PALATINO IVBIL CELEB MDCCCXLVI / FERDINANDVS AVSTRIAE IMPERATOR HVNGARIAE REX (88,85g/54mm) T:2 karcolások, ph. / Hungary 1846. 50th anniversary of Archduke Joseph, Palatine of Hungary Br commemorative medallion. Sign: Konrad Lange (88,85g/54mm) C:XF scratches, edge error
30139.

Konrad Lange (1855-1921) 1846. "József főherceg nádorságának 50. évfordulója", Br emlékérem a főherceg és V. Ferdinánd mellképével, "IOSEPHO PATRVO A A HVNG PALATINO IVBIL CELEB MDCCCXLVI / FERDINANDVS AVSTRIAE IMPERATOR HVNGARIAE REX" (88,85g/54mm) T:2 karcolások, ph. / Hungary 1846. "50th anniversary of Archduke Joseph, Palatine of Hungary" Br commemorative medallion. Sign: Konrad Lange (88,85g/54mm) C:XF scratches, edge error

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
Lapis András (1942-) 2011. Radnóti Miklós versei érmeken 4xklf emlékérem. Himnusz a békéről részben aranyozott, kétoldalas, eredetileg PP kivitelezésű Ag érem (62,53g/0.999/42,5mm) + Anakreón kétoldalas, bronzpatinázott Cu érem (60g/38,4mm) + Himnusz a békéről egyoldalas, bronzpatinázott Cu érem (87,5g/58mm) + Naptestű szüzek kétoldalas, bronzpatinázott Cu érem (125g/60mm). Tanúsítvánnyal, díszdobozban, sorszámozott 14. T:1 / Hungary 2011. Poems of Miklós Radnóti on medals 4xdiff commemorative medallions. Anthem about the peace partially gilded, two-sided, Ag medallion (62,53g/0.999/42,5mm, originally PP) + Anakreon two-sided, bronze patinated Cu medallion (60g/38,4mm) + Anthem about the peace one-sided, bronze patinated Cu medallion (87,5g/58mm) + Sun-body Virgins two-sided, bronze patinated Cu medallion (125g/60mm). With certificate, in original case, numbered 14. Sign: András Lapis C:UNC
30140.

Lapis András (1942-) 2011. "Radnóti Miklós versei érmeken" 4xklf emlékérem. "Himnusz a békéről" részben aranyozott, kétoldalas, eredetileg PP kivitelezésű Ag érem (62,53g/0.999/42,5mm) + "Anakreón" kétoldalas, bronzpatinázott Cu érem (60g/38,4mm) + "Himnusz a békéről" egyoldalas, bronzpatinázott Cu érem (87,5g/58mm) + "Naptestű szüzek" kétoldalas, bronzpatinázott Cu érem (125g/60mm). Tanúsítvánnyal, díszdobozban, sorszámozott "14". T:1 / Hungary 2011. "Poems of Miklós Radnóti on medals" 4xdiff commemorative medallions. "Anthem about the peace" partially gilded, two-sided, Ag medallion (62,53g/0.999/42,5mm, originally PP) + "Anakreon" two-sided, bronze patinated Cu medallion (60g/38,4mm) + "Anthem about the peace" one-sided, bronze patinated Cu medallion (87,5g/58mm) + "Sun-body Virgins" two-sided, bronze patinated Cu medallion (125g/60mm). With certificate, in original case, numbered "14". Sign: András Lapis C:UNC

Kikiáltási ár:
160 000 Ft
432,43
470,59
Ligeti Erika (1934-) DN A Vízügyért / A Közlekedési és Vízügyi Minisztertől peremen jelzett Ag emlékérem SZG (Szabó Géza) gyártói jelzéssel, nem adományozott darab (33,19g/0.925/42,5mm) T:1- (PP) /  Hungary ND For Water / From the Minister for the Environment and Water Ag commemorative medallion with hallmark on the edge, with makers mark SZG (Szabó Géza), not donated piece. Szing.: Erika Ligeti (33,19g/0.925/42,5mm) C:AU (PP)
30141.

Ligeti Erika (1934-) DN "A Vízügyért / A Közlekedési és Vízügyi Minisztertől" peremen jelzett Ag emlékérem "SZG (Szabó Géza)" gyártói jelzéssel, nem adományozott darab (33,19g/0.925/42,5mm) T:1- (PP) / Hungary ND "For Water / From the Minister for the Environment and Water" Ag commemorative medallion with hallmark on the edge, with makers mark "SZG (Szabó Géza)", not donated piece. Szing.: Erika Ligeti (33,19g/0.925/42,5mm) C:AU (PP)

Kikiáltási ár:
16 000 Ft
43,24
47,06
Lóránfi Antal (1856-1927) 1897. Gróf Széchenyi István / A soproni Széchenyi szobor leleplezésére 1897. máj. 23. - Sopron megye és Sopron sz. k. város öntött Br emlékérem sérült dísztokban (112,99g/75mm) T:2 patina / Hungary 1897. Count István Széchenyi / For the unveiling of the Széchenyi statue of Sopron 23. May 1897. cast Br commemorative medallion in damaged case. Sign.: Antal Lóránfi (112,99g/75mm) C:XF patina HP 3398.
30142.

Lóránfi Antal (1856-1927) 1897. "Gróf Széchenyi István / A soproni Széchenyi szobor leleplezésére 1897. máj. 23. - Sopron megye és Sopron sz. k. város" öntött Br emlékérem sérült dísztokban (112,99g/75mm) T:2 patina / Hungary 1897. "Count István Széchenyi / For the unveiling of the Széchenyi statue of Sopron 23. May 1897." cast Br commemorative medallion in damaged case. Sign.: Antal Lóránfi (112,99g/75mm) C:XF patina HP 3398.

Kikiáltási ár:
16 000 Ft
43,24
47,06
Madarassy Walter (1909-1994) 1937. Dr. Radnai Béla negyedszázados rendszeralkotói jubileuma kétoldalas Br érem (153,56g/67mm) T:2 / Hungary 1967. Béla Radna two-sided Br medallion. Sign.: Walter Madarassy (153,56g/67mm) C:XF HPII 1644.
30143.

Madarassy Walter (1909-1994) 1937. "Dr. Radnai Béla negyedszázados rendszeralkotói jubileuma" kétoldalas Br érem (153,56g/67mm) T:2 / Hungary 1967. "Béla Radna" two-sided Br medallion. Sign.: Walter Madarassy (153,56g/67mm) C:XF HPII 1644.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Madarassy Walter (1909-1994) 1938. III. Országos Magyar Bélyegkiállítás / Szent István király ünnepi évében kétoldalas Br emlékérem (114,08g/65mm) T:1,1- / Hungary 1938. Third Hungarian Stamp Exhibition / In the festive year of King Saint Stephen I. double-sided Br comemmorative medallion. Sign.: Walter Madarassy (114,08g/65mm) C:UNC,AU HPII 1660.
30144.

Madarassy Walter (1909-1994) 1938. "III. Országos Magyar Bélyegkiállítás / Szent István király ünnepi évében" kétoldalas Br emlékérem (114,08g/65mm) T:1,1- / Hungary 1938. "Third Hungarian Stamp Exhibition / In the festive year of King Saint Stephen I." double-sided Br comemmorative medallion. Sign.: Walter Madarassy (114,08g/65mm) C:UNC,AU HPII 1660.

Kikiáltási ár:
9 000 Ft
24,32
26,47
Madarassy Walter (1909-1994) 1946. Férfi akt egyoldalas öntött Br plakett, az Elindultak huszonegyen plakett előlapja (58x88mm) T:1- patina / Hungary 1946. Male nude one-sided Br plaque. Sign.: Walter Madarassy (58x88mm) C:AU patina TP 1720.var
30145.

Madarassy Walter (1909-1994) 1946. "Férfi akt" egyoldalas öntött Br plakett, az "Elindultak huszonegyen" plakett előlapja (58x88mm) T:1- patina / Hungary 1946. "Male nude" one-sided Br plaque. Sign.: Walter Madarassy (58x88mm) C:AU patina TP 1720.var

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Madarassy Walter (1909-1994) 1960. Jáky József emlékérem Br emlékérem. JÁKY JÓZSEF 1893-1950 / KÖZLEKEDÉSTUDOMÁNYI EGYESÜLET - KÖZLEKEDÉSTUDOMÁNYI MUNKÁÉRT. ALAPÍTÁSI ÉV: 1959 (245,42g/94mm) T:1- / Hungary 1960. József Jáky Br commemorative medallion. Sign.: Walter Madarassy (245,42g/94mm) C:AU
30146.

Madarassy Walter (1909-1994) 1960. "Jáky József emlékérem" Br emlékérem. "JÁKY JÓZSEF 1893-1950 / KÖZLEKEDÉSTUDOMÁNYI EGYESÜLET - KÖZLEKEDÉSTUDOMÁNYI MUNKÁÉRT. ALAPÍTÁSI ÉV: 1959" (245,42g/94mm) T:1- / Hungary 1960. "József Jáky" Br commemorative medallion. Sign.: Walter Madarassy (245,42g/94mm) C:AU

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Madarassy Walter (1909-1994) 1984. Prof. Dr. Imre György / Szent György Br emlékérem (229g/~75mm) T:1- / Hungary 1984. Prof. Dr. György Imre / Saint George commemorative Br medallion (229g/~75mm) C:AU
30147.

Madarassy Walter (1909-1994) 1984. "Prof. Dr. Imre György / Szent György" Br emlékérem (229g/~75mm) T:1- / Hungary 1984. "Prof. Dr. György Imre / Saint George" commemorative Br medallion (229g/~75mm) C:AU

Kikiáltási ár:
26 000 Ft
70,27
76,47
Madarassy Walter (1909-1994) DN Madách Imre 1823-1864 / Az Ember Tragédiája öntött Br plakett (330g/~84-89mm) T:2 patina / Hungary ND Madách Imre 1823-1864 / Az Ember Tragédiája (Imre Madách / The Tragedy of Man) cast Br plaque. Sign.: Walter Madarassy (330g/~84-89mm) C:XF patina
30148.

Madarassy Walter (1909-1994) DN "Madách Imre 1823-1864 / Az Ember Tragédiája" öntött Br plakett (330g/~84-89mm) T:2 patina / Hungary ND "Madách Imre 1823-1864 / Az Ember Tragédiája (Imre Madách / The Tragedy of Man)" cast Br plaque. Sign.: Walter Madarassy (330g/~84-89mm) C:XF patina

Kikiáltási ár:
24 000 Ft
64,86
70,59
Martsa István (1899-1986) 1964. Bábolnai Állami Gazdaság egyoldalas Br plakett (334g/~87mm) T:1 / Hungary 1964. State Holding of Bábolna one-sided Br plaque. Sign.: István Martsa (334g/~87mm) T:UNC
30149.

Martsa István (1899-1986) 1964. "Bábolnai Állami Gazdaság" egyoldalas Br plakett (334g/~87mm) T:1 / Hungary 1964. "State Holding of Bábolna" one-sided Br plaque. Sign.: István Martsa (334g/~87mm) T:UNC

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Mayer Elek (1840-1919) / Anton Fabris 1880. Széchenyi István halálának 20. évfordulójára Br emlékérem. Gróf Széchenyi István - Meghalt ápr. 8. 1860. / Alapítójának Emlékére a M(agyar) T(udományos) Akadémia MDCCCLXXX (50mm) T:2 ph., kis patina / Hungary 1880. Count István Széchenyi - Died 8. April 1860. / In memory of the founder of the Hungarian Academy of Sciences MDCCCLXXX Br commemorative medal. Artist: Elek Mayer / Anton Fabris (50mm) C:XF edge error, small patina
30150.

Mayer Elek (1840-1919) / Anton Fabris 1880. "Széchenyi István halálának 20. évfordulójára" Br emlékérem. "Gróf Széchenyi István - Meghalt ápr. 8. 1860. / Alapítójának Emlékére a M(agyar) T(udományos) Akadémia MDCCCLXXX" (50mm) T:2 ph., kis patina / Hungary 1880. "Count István Széchenyi - Died 8. April 1860. / In memory of the founder of the Hungarian Academy of Sciences MDCCCLXXX" Br commemorative medal. Artist: Elek Mayer / Anton Fabris (50mm) C:XF edge error, small patina

Kikiáltási ár:
8 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft