Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 25

Gellért Oszkár: Valami a végtelen sugarakból. Bp.,1929., Nyugat, (Hungária-ny.), 45+3 p. Első kiadás. A könyv tipográfiája és fába metszett díszei Kozma Lajos munkája. Kiadói kissé sérült illusztrált papírkötés.  A szerző, Gellért Oszkár (1882-1967) által a könyv illusztrátorának, Kozma Lajosnak (1884-1948) dedikált. Kozma Lajosnak hálás barátsággal Gellért Oszkár.
15215.

Gellért Oszkár: Valami a végtelen sugarakból. Bp.,1929., Nyugat, (Hungária-ny.), 45+3 p. Első kiadás. "A könyv tipográfiája és fába metszett díszei Kozma Lajos munkája." Kiadói kissé sérült illusztrált papírkötés. A szerző, Gellért Oszkár (1882-1967) által a könyv illusztrátorának, Kozma Lajosnak (1884-1948) dedikált. "Kozma Lajosnak hálás barátsággal Gellért Oszkár."

Kikiáltási ár:
60 000 Ft
162,16
176,47
[Gvadányi József]: A mostan folyo ország gyűlésének satyrico criticé való leírása... Lipsiában [Pozsony], 1791., Wéber Simon Péter, VII+1+290 p. Korabeli kartonált papírkötésben, kopott, foltos borítóval, a címlapon possessori bejegyzéssel, kissé foltos lapokkal (1806. Nr. 59. Ex Libris Pauli Kováts.)
15216.

[Gvadányi József]: A' mostan folyo ország gyűlésének satyrico criticé való leírása... Lipsiában [Pozsony], 1791., Wéber Simon Péter, VII+1+290 p. Korabeli kartonált papírkötésben, kopott, foltos borítóval, a címlapon possessori bejegyzéssel, kissé foltos lapokkal (1806. Nr. 59. Ex Libris Pauli Kováts.)

Kikiáltási ár:
30 000 Ft
81,08
88,24
9
Madách Imre: Az ember tragédiája. Drámai költemény. Zichy Mihály húsz képével. Bp., 1905, Athenaeum, 4+231 p.+20 (a táblák előtt hártyapapírral) t. Kiadói aranyozott, festett dombornyomásos egészvászon-kötésben, aranyozott lapélekkel, possessori bejegyzésekkel, minimális kopásnyomokkal.
15217.

Kikiáltási ár:
24 000 Ft
64,86
70,59
Madách Imre összes művei I-III. kötet. I. kötet: Lyrai költemények. II. kötet: Drámai költemények. III. kötet: Drámai költemények és vegyesek. Bp.,1894-1895, Athenaeum Rt., 1 t.+XXXVII+3+264 p.; 485+3 p.; 486+2 p. Második kiadás. A költő rézmetszetű arcképével. Egységes kiadói dúsan aranyozott, festett, vörös egészvászon-kötés, körül aranyozott élmetszéssel, a II. kötet sarkain kis kopásnyomokkal, a III. kötetben egy ív (151/152-153/154.) laza, összességében szép állapotban.
15218.

Kikiáltási ár:
16 000 Ft
43,24
47,06
16
15219.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,05
58,82
22
15220.

Kikiáltási ár:
22 000 Ft
59,46
64,71
Örkény István: Budai böjt. Bp., 1948., Budapest Székesfőváros Irodalmi Intézete,(Budapest Székesfőváros Házinyomdája), 250 p. Kiadói aranyozott félvászon-kötés, kopott borítóval. Első kiadás. Számozott (100/11.), névreszóló, a szerző, Örkény István (1912-1979) által aláírt példány.
15221.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
14
[Voltaire]: Voltér Úrnak Henriása. Magyar versekben. Frantzia nyelvből fordíttatott a Tiszán-túl lévő reformátusok districtusának néhai nagy érdemű superintendense idősbb Szilágyi Sámuel úr által. Pozsony, 1789., Füskúti Landerer Mihály, 1 t. (rézmetszetű címkép)+28+226 (helyesen 228) p. Rézmetszetű címképpel, az első ének elején rézmetszetű vignettával, az énekek végén kisméretű illusztrációkkal. Korabeli aranyozott gerincű félbőr-kötésben, festett lapélekkel, kissé kopott borítóval, a gerincen kis sérüléssel, kis hiánnyal, néhány lapon kis folttal, az elülső előzéklapon áthúzott bejegyzéssel, a hátsó előzéklapon névbejegyzéssel, a hátsó szennylap hiányzik, a címlapon névbejegyzéssel: Johannes Institoris Mossóczy 1804.
15222.

[Voltaire]: Voltér Úrnak Henriása. Magyar versekben. Frantzia nyelvből fordíttatott a Tiszán-túl lévő reformátusok districtusának néhai nagy érdemű superintendense idősbb Szilágyi Sámuel úr által. Pozsony, 1789., Füskúti Landerer Mihály, 1 t. (rézmetszetű címkép)+28+226 (helyesen 228) p. Rézmetszetű címképpel, az első ének elején rézmetszetű vignettával, az énekek végén kisméretű illusztrációkkal. Korabeli aranyozott gerincű félbőr-kötésben, festett lapélekkel, kissé kopott borítóval, a gerincen kis sérüléssel, kis hiánnyal, néhány lapon kis folttal, az elülső előzéklapon áthúzott bejegyzéssel, a hátsó előzéklapon névbejegyzéssel, a hátsó szennylap hiányzik, a címlapon névbejegyzéssel: "Johannes Institoris Mossóczy 1804."

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
Petőfi Sándor összes költeményei I-IV. köt. Teljes kiadás. I. köt.: Elbeszélő költemények. II. köt.: Kisebb költemények. III. köt.: Kisebb költemények. IV. köt.: Kisebb költemények. Bp.,[1899], Athenaeum,4+388+2 p.+1 t.; 4+357 p.+ 7 t.; 4+378+2 p.+ 6 t.; 4+372 p.+5 t. Benczúr Gyula, Ébner Lajos, Wagner Sándor és mások egész oldalas illusztrációival. Álbordás félbőr-kötésben, festett lapélekkel, kis kopásnyomokkal, a II. kötet gerincén kis folttal.
15223.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
Jókai Mór: És mégis mozog a föld. I-VI. köt. Pest, 1873., Athenaeum, VII+197+3;198+2;183+1;191+1;228+2;188+2 p. Második kiadás. Átkötött aranyozott félvászon-kötés, kissé kopott borítóval. Ritka!
15224.

Kikiáltási ár:
11 000 Ft
29,73
32,35
15225.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Bónis Ferenc: Élet-pálya Kodály Zoltán. Bp.,2011,Balassi Kiadó-Kodály Archívum, 726+2 p. Gazdag szövegközti képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.  A szerző, Bónis Ferenc (1932-2019) zenetörténész által Dr. Bőzsöny Ferenc (1931-2018) a Magyar Rádió egykori főbemondója részére dedikált példány.
15226.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft