Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 25

Katona József: Bánk bán. Dráma öt felvonásban. Csók István képeivel illusztrált díszkiadás. A Pesti Napló ajándéka előfizetőinek. Bp., 1899, Pesti Napló, 1 t. (címkép)+ LXXXIII+167 p.+ 4 t. (hártyapapírral.) Hegedűs Geiger Richárd által tervezett borítóval. Kiadói aranyozott, festett egészvászon kötés, Gottermayer-kötés, festett lapélekkel,a hátsó borító kis foltok, az elülső borítón kis kopásnyomok, az egyik hártyapapír hiányos, összességében jó állapotban.
15227.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
9
Tóth Árpád: Hajnali szerenád. Versek. Bp., 1913., Nyugat, 72 p. Első kiadás. Falus Elek által tervezett, színes, rajzos, illusztrált kiadói papírkötésben, possossori bejegyzéssel.
15228.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Péter a hírvivő. Elbeszélés az északamerikai szabadságharcból. Az ifjúság számára átdolgozta: Grundmann J. Ford.: Győry Ilona. Zweigle öt színnyomatu képével. Bp.,[1894],Lauffer Vilmos, (Nagy Sándor-ny.), 1 t.+2+85+1 p.+ 4 t. Kiadói illusztrált egészvászon-kötés, Kiss Valdemár-kötés, kis kopásnyomokkal. Ritka!
15229.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15230.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Bulyovszky Lilla: Ujabb novellák. I-II. köt. (Egybekötve.) Bulyovszky Lilla novellái III-IV. köt. Pest, 1857, Szerzői kiadás,(Müller Emil-ny.), 6+229;4+179+3 p. Korabeli kopott egészvászon-kötés, festett lapélekkel, kissé dohos. Ritka!
15232.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Móra Ferenc: Véreim. Budapest, 1928. Lantos Rt. [2] + 238 + [1] p. Aláírt példány. Második kiadás. Aranyozott gerincű kiadói félbőr kötésben, enyhén kopott borítóval, ajándékozási sorokkal.
15233.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Zászlós-Zsóka György: Vae Victis. Buenos Aires, 1959, Magyar Egység. Kiadói egészvászon-kötés. A szerző, Zászlós-Zsóka György (1923-?) által Fiala Ferenc (1904-1988) újságíró, kardvívó, szerkesztő, volt nyilas politikus részére dedikált, dátumozott példány.
15234.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
11
15235.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Joó Tibor: Magyar nacionalizmus. Bp.,(1940),Athenaeum. Kiadói papírkötés.
15236.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Dr. Orel Géza: Az árusítás technikája és lélektana. Oldalszámozáson belül 14 fekete-fehér képtáblával.; Az árusítás neveléstana. Árusítás és kirakat-felépítés. Oldalszámozáson belül 4 fekete-fehér képtáblával.; Bp., 1929-1930., Athenaeum, 151 p.; 157+3 p. Egyetlen kiadások. Kiadói kolligátum. Kiadói kopott aranyozott egészvászon-kötés, bekötött elülső papírborítókkal, az első részből hiányzik a címlap. Rendkívül érdekes korabeli marketing tankönyv.
15237.

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,73
10,59
[Ábrányi Kornél (1849-1913)] X. Y. Z.: Észrevételek gróf Lónyay Menyhért közügyeinkről szóló munka felett. Bp., 1874., Tettey Nándor és Társa,(Hunyadi Mátyás-ny.), 117 p. Kiadói papírkötés, foltos. Felvágatlan példány. Ritka!
15238.

[Ábrányi Kornél (1849-1913)] X. Y. Z.: Észrevételek gróf Lónyay Menyhért "közügyeinkről" szóló munka felett. Bp., 1874., Tettey Nándor és Társa,("Hunyadi Mátyás"-ny.), 117 p. Kiadói papírkötés, foltos. Felvágatlan példány. Ritka!

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
9
Benda Jenő: A béke kálvária-útján. Egy ujságíró naplója a Párisi békekonferenciáról. Gróf Apponyi Albert előszavával. Bp., 1920, Légrády, 260 p. Bordázott gerincű félbőr-kötésben, kopott borítóval két kijáró lappal. A szerző által dedikált.
15239.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
38

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft