Külföldi emlékveretek, plakettek

Tételek száma: 39

Ausztria 1683. Ag emlékérem Bécs ostromlott városának felmentése alkalmából DEI CONSILIO INDUSTRIA LEOPOLD I - VIENNAM OBSIDET FRUSTRA MAHUMEDUS 1683 / DEI IUSTITIA PRUDENTIA FERDINAND I - VIENNAM OBSIDET FRUSTRA SOLIMANNUS 1529. Szign.: Johann Kittel (14,85g/37mm) T:2,2- / Austria 1683. Ag commemoraive medallion commemorating lifting the siege of Vienna DEI CONSILIO INDUSTRIA LEOPOLD I - VIENNAM OBSIDET FRUSTRA MAHUMEDUS 1683 / DEI IUSTITIA PRUDENTIA FERDINAND I - VIENNAM OBSIDET FRUSTRA SOLIMANNUS 1529 Sign.: Johann Kittel (14,85g/37mm) C:XF,VF
30480.

Ausztria 1683. Ag emlékérem Bécs ostromlott városának felmentése alkalmából "DEI CONSILIO INDUSTRIA LEOPOLD I - VIENNAM OBSIDET FRUSTRA MAHUMEDUS 1683 / DEI IUSTITIA PRUDENTIA FERDINAND I - VIENNAM OBSIDET FRUSTRA SOLIMANNUS 1529". Szign.: Johann Kittel (14,85g/37mm) T:2,2- / Austria 1683. Ag commemoraive medallion commemorating lifting the siege of Vienna "DEI CONSILIO INDUSTRIA LEOPOLD I - VIENNAM OBSIDET FRUSTRA MAHUMEDUS 1683 / DEI IUSTITIA PRUDENTIA FERDINAND I - VIENNAM OBSIDET FRUSTRA SOLIMANNUS 1529" Sign.: Johann Kittel (14,85g/37mm) C:XF,VF

Kikiáltási ár:
50 000 Ft
135,14
147,06
Ausztria 1687. IOSEPH IM NAHMEN UND ERBRECHT DER ERSTE / DIR UND DEINEM SAMEN NACH DIR I. József trónra lépésének alkalmából kiadott, jelzetlen koronázási Ag emlékérem. Szign.: Johann Kittel (15,98g/34mm) T:2,2- / Austria 1687. IOSEPH IM NAHMEN UND ERBRECHT DER ERSTE / DIR UND DEINEM SAMEN NACH DIR commemorative Ag medallion without hallmark, issued for the coronation of Joseph I. Sign.:Johann Kittel (15,98g/34mm) C:XF,VF
30481.

Ausztria 1687. "IOSEPH IM NAHMEN UND ERBRECHT DER ERSTE / DIR UND DEINEM SAMEN NACH DIR" I. József trónra lépésének alkalmából kiadott, jelzetlen koronázási Ag emlékérem. Szign.: Johann Kittel (15,98g/34mm) T:2,2- / Austria 1687. "IOSEPH IM NAHMEN UND ERBRECHT DER ERSTE / DIR UND DEINEM SAMEN NACH DIR" commemorative Ag medallion without hallmark, issued for the coronation of Joseph I. Sign.:Johann Kittel (15,98g/34mm) C:XF,VF

Kikiáltási ár:
50 000 Ft
135,14
147,06
Ausztria 1764. II. József német királlyá koronázása emlékére Ag zseton (2,5g/22mm) T:2,2- /  Austria 1764. Coronation of Joseph II as Roman King Ag jeton (2,5g/22mm) C:XF,VF
30482.

Ausztria 1764. "II. József német királlyá koronázása emlékére" Ag zseton (2,5g/22mm) T:2,2- / Austria 1764. "Coronation of Joseph II as Roman King" Ag jeton (2,5g/22mm) C:XF,VF

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
Ausztria 1767. Ag emlékérem Mária Terézia felgyógyulásának emlékére M. THERESIA D.G. ROM. IMP. GER. HUNG. & BOHRE. A. A. / DEO CONSERVATORI AUGUSTAE - OBREDDITAM PATRIE MATREM 22. IVLII MDCCLXVII. Szign.: Franz Anton Widemann (34,97g/46mm) T:2 patina, ph. / Austria 1767. Commemorative Ag medallion for the recovery of Maria Theresia M. THERESIA D.G. ROM. IMP. GER. HUNG. & BOHRE. A. A. / DEO CONSERVATORI AUGUSTAE - OBREDDITAM PATRIE MATREM 22. IVLII MDCCLXVII. Sign.: Franz Anton Widemann (34,97g/46mm) C:XF patina, edge error
30483.

Kikiáltási ár:
60 000 Ft
162,16
176,47
Ausztria 1767. Mária Terézia himlőből való felgyógyulására Ag zseton (2,08g/21mm) T:1-,2 /  Austria 1767. For the recovery of the empress Maria Theresia from the smallpox Ag jeton (2,08g/21mm) C:AU,XF
30484.

Ausztria 1767. "Mária Terézia himlőből való felgyógyulására" Ag zseton (2,08g/21mm) T:1-,2 / Austria 1767. "For the recovery of the empress Maria Theresia from the smallpox" Ag jeton (2,08g/21mm) C:AU,XF

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
Ausztria 1804. I. Ferenc - Az osztrák császári cím megalapítása Ag zseton (2,2g/20mm) T:2 /  Austria 1804. Franz I - Creation of the Austrian Imperial title Ag jeton (2,2g/20mm) C:XF
30485.

Ausztria 1804. "I. Ferenc - Az osztrák császári cím megalapítása" Ag zseton (2,2g/20mm) T:2 / Austria 1804. "Franz I - Creation of the Austrian Imperial title" Ag jeton (2,2g/20mm) C:XF

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
30486.

Kikiáltási ár:
15 000 Ft
40,54
44,12
Ausztria 1836. I. Ferdinánd prágai koronázása Ag koronázási zseton (3,29g/18mm) T:1- /  Austria 1836. Coronation of Ferdinand I in Prague Ag coronation jeton (3,29g/18mm) C:AU
30487.

Ausztria 1836. "I. Ferdinánd prágai koronázása" Ag koronázási zseton (3,29g/18mm) T:1- / Austria 1836. "Coronation of Ferdinand I in Prague" Ag coronation jeton (3,29g/18mm) C:AU

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
Ausztria 1853. Ferenc József Ausztria császára Br emlékérem a Császár elleni sikertelen merénylet emlékére. FRANZ JOSPEH I.V.G.G. KAISER VON OESTERREICH / GOTT SCHÜTZTE ÖSTERREICHS KAISER UND VÖLKER D. 18. FEBR. 1853. Szign.: Roth F. (21,87g/38mm) T:2 / Austria 1853. Franz Joseph Emperor of Austria Br commemorative medallion about the failed assassination attempt on the emperor. Sign.: Roth F. (21,87g/38mm) C:XF Hauser: 285
30488.

Ausztria 1853. "Ferenc József Ausztria császára" Br emlékérem a Császár elleni sikertelen merénylet emlékére. "FRANZ JOSPEH I.V.G.G. KAISER VON OESTERREICH / GOTT SCHÜTZTE ÖSTERREICHS KAISER UND VÖLKER D. 18. FEBR. 1853." Szign.: Roth F. (21,87g/38mm) T:2 / Austria 1853. "Franz Joseph Emperor of Austria" Br commemorative medallion about the failed assassination attempt on the emperor. Sign.: Roth F. (21,87g/38mm) C:XF Hauser: 285

Kikiáltási ár:
55 000 Ft
148,65
161,76
Ausztria 1865. Bécsi Egyetem 500. évfordulója Br emlékérem VNIVERSITAS LITTERARVM VINDOBONENSIS CONDITA A RVDOLPHO IV / IN MEMORIAM SECVLI V FRANCISCO IOSEPHO I IMPERATORE. Szign.: Carl Radnitzky (166,86g/79mm) T:1-,2 kis ph. / Austria 1865. 500th Anniversary of Vienna University Br commemorative medal in case. Sign.: Carl Radnitzky (166,86g/79mm) T:AU,XF small edge error
30489.

Ausztria 1865. "Bécsi Egyetem 500. évfordulója" Br emlékérem "VNIVERSITAS LITTERARVM VINDOBONENSIS CONDITA A RVDOLPHO IV / IN MEMORIAM SECVLI V FRANCISCO IOSEPHO I IMPERATORE". Szign.: Carl Radnitzky (166,86g/79mm) T:1-,2 kis ph. / Austria 1865. "500th Anniversary of Vienna University" Br commemorative medal in case. Sign.: Carl Radnitzky (166,86g/79mm) T:AU,XF small edge error

Kikiáltási ár:
7 500 Ft
20,27
22,06
11
Ausztria 1873. Bécsi Világkiállítás / Az érdem jeléül Br emlékérem. FRANZ JOSEPH I. KAISER VON OESTERREICH, KOENIG VON BOEHMEN ETC., APOST. KOENIG VON UNGARN - J. TAUTENHAYN / WELTAUSSTELLUNG 1873 WIEN - DEM VERDIENSTE Szign.: Joseph Tautenhayn / Karl Schwenzer (138,81g/70mm) T:1- kis ph. / Austria 1873. The Vienna World Exhibition / Merit commemorative Br medallion. Sign.: Joseph Tautenhayn / Karl Schwenzer (138,81g/70mm) C:AU small edge error Hauser: 2911.
30490.

Ausztria 1873. "Bécsi Világkiállítás / Az érdem jeléül" Br emlékérem. "FRANZ JOSEPH I. KAISER VON OESTERREICH, KOENIG VON BOEHMEN ETC., APOST. KOENIG VON UNGARN - J. TAUTENHAYN / WELTAUSSTELLUNG 1873 WIEN - DEM VERDIENSTE" Szign.: Joseph Tautenhayn / Karl Schwenzer (138,81g/70mm) T:1- kis ph. / Austria 1873. "The Vienna World Exhibition / Merit" commemorative Br medallion. Sign.: Joseph Tautenhayn / Karl Schwenzer (138,81g/70mm) C:AU small edge error Hauser: 2911.

Kikiáltási ár:
15 000 Ft
40,54
44,12
Ausztria 1873. Bécsi Világkiállítás / Az érdem jeléül Br emlékérem. FRANZ JOSEPH I. KAISER VON OESTERREICH, KOENIG VON BOEHMEN ETC., APOST. KOENIG VON UNGARN - J. TAUTENHAYN / WELTAUSSTELLUNG 1873 WIEN - DEM VERDIENSTE - K. SCWENZER Szign.: Joseph Tautenhayn / Karl Schwenzer (147,9g/70mm) T:1,1- kis patina, kis ph. /  Austria 1873. The Vienna World Exhibition / Merit commemorative Br medallion. Sign.: Joseph Tautenhayn / Karl Schwenzer (147,9g/70mm) C:UNC,AU small patina, small edge error Hauser: 2911.
30491.

Ausztria 1873. "Bécsi Világkiállítás / Az érdem jeléül" Br emlékérem. "FRANZ JOSEPH I. KAISER VON OESTERREICH, KOENIG VON BOEHMEN ETC., APOST. KOENIG VON UNGARN - J. TAUTENHAYN / WELTAUSSTELLUNG 1873 WIEN - DEM VERDIENSTE - K. SCWENZER" Szign.: Joseph Tautenhayn / Karl Schwenzer (147,9g/70mm) T:1,1- kis patina, kis ph. / Austria 1873. "The Vienna World Exhibition / Merit" commemorative Br medallion. Sign.: Joseph Tautenhayn / Karl Schwenzer (147,9g/70mm) C:UNC,AU small patina, small edge error Hauser: 2911.

Kikiáltási ár:
7 000 Ft
18,92
20,59

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft