Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 39

Balló Mátyás: Uzia. Bp.,1897, Kilián Frigyes, (Id. Poldini Ede-ny.),4+112+2 p. Egyetlen kiadás. Későbbi félvászon-kötésben, kis kopásnyomokkal a borítón. Ritka! A szerző, Balló Mátyás (1844-1930) vegyészmérnök által Dr. Melly Béla jegyző részére dedikált példány.
15360.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
15
Arany János: Toldi estéje. Költői beszély. Hat énekben. Pest, 1854, Heckenast Gusztáv, 142+2 p. Első kiadás! Ritka! Későbbi félpergamen-kötésben, kissé kopott borítóval.
15361.

Kikiáltási ár:
22 000 Ft
59,46
64,71
Mikszáth Kálmán: Szent Péter esernyője. Neogrády Antal rajzaival. Bp.,[1895], 2+341+3 p. Első kiadás.  Kiadói aranyozott, félbőr-kötésben, kaucsukkal bevont, festett kötéstáblával, pirosra festett lapélekkel, festett lapszélekkel, a borító és a gerinc sarkain kopásnyomokkal, egy-két lapon kis folttal.
15362.

Kikiáltási ár:
18 000 Ft
48,65
52,94
15363.

Kikiáltási ár:
80 000 Ft
216,22
235,29
Táncsics Mihály: Bordács Elek, a gyalog-árendás. Megjelent 1858-ban. Táncsics Mihály Művei 1. kötet. Pest, 1873, Heckenast Gusztáv, 1 t. (Táncsics Mihály lithografált portréja, címkép)+274+2 p. Hozzá kötve: Pazardi. Megjelent 1836. Kolozsváron s elkoboztatott. Táncsics Mihály Művei 2. Pest, 1878, Buschmann Ferenc, 254+2 p. Egybekötve. Félvászon-kötésben, márványozott lapélekkel, kissé kopott borítóval.   Bibliotheca Balló, Liptó Szt. Miklós bélyegzéssel. A neves liptószentmiklósi Balló-család könyvtárából. /   Mihály Táncsics: Elek Bordács. Works of Mihály Táncsics 1. Pest, 1873, Gustav Heckenast, 1 t. (lith., title image)+274+2 p.+ Pazardi. Works of Mihály Táncsics 2. Pest, 1878, F. Buschmann, 254+2 p. Linen-binding, with little bit worn cover. In Hungarian language.   With stamp of Bibliotheca Balló, Liptovský Mikuláš/ Liptau-Sankt-Nikolaus.
15364.

Kikiáltási ár:
24 000 Ft
64,86
70,59
15365.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,05
58,82
József Attila: Hazám. Juhász Ferenc előszavával, Csernus Tibor rajzaival, Bp., 1956, Szépirodalmi, 53+2 p.+8 t. (kőnyomatok.) Egyetlen, könyvgyűjtők számára készült bibliofil kiadás. Kiadói aranyozott félbőr-kötés, kiadói illusztrált karton-tokban, jó állapotban. Számozott (2000/1526.) példány.
15366.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
Ditrói Mór: Komédiások. Ditrói Mór emlékiratai. Bp., é.n., (Közlekedési Nyomda (Pless és Schillinger-ny.),174+2 p.+20 t.(Fekete-fehér fotók. Kiadói egészvászon-kötés, javított gerinccel, kissé kopott borítóval. A szerző, Ditrói Mór (1851-1945) színész, rendező, a Vígszínház alapító igazgatója, dátumozva, (1929. február 10.)
15367.

Kikiáltási ár:
11 000 Ft
29,73
32,35
Tamási Áron: Ábel a rengetegben. Buday György egészoldalas lapszámozáson belüli illusztrációival. Az Erdélyi Szépmíves Céh 10 éves jubileumára kiadott díszkiadás. Kolozsvár,én.,Erdélyi Szépmíves Céh, 207 p. Kiadói halina-kötésben, jó állapotban. A szerző, Tamási Áron (1897-1966) által dedikált.
15368.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
27
Badics Ferenc: A magyar irodalom története. 1-2. köt. Bp., 1906-1907, Athenaeum. Félbőr kötésben, jó állapotban.
15369.

Kikiáltási ár:
11 000 Ft
29,73
32,35
Ady Endre: Levél apámhoz - Ujházi Ede. [Cikkek.] (Bp., 1924), Amicus. (Globus Ny.). [16]p. Készült 1924 karácsonyára 1000 számozott példányban, merített papíron, melyből ez a 271. számú. Fűzve, festett kiadói, hajtogatott borítóban, a kötésen elöl címkével.
15370.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Hamvas Béla: Karnevál I-II. kötet. Bp., 1985, Magvető. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
15371.

Kikiáltási ár:
11 000 Ft
29,73
32,35

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft