Könyvek: Utazás, helytörténet

Tételek száma: 48

Stein Aurél / Stein, Marc Aurel: On ancient Central-Asian tracks. Brief narrative of three expeditions in innermost Asia and North-western China. London, 1933. Macmillan. Kiadói egészvészon kötésben / In full linen binding.
15000.

Kikiáltási ár:
120 000 Ft
324,32
352,94
Emlékirat a Selmecz-Bélabánya sz. k. város törvényhatósága által az 1898. április hó 11-én, az 1848-as korszakot alkotó törvények szentesítése napjának 50. évfordulója alkalmából megtartott ünnepi díszközgyűlésről. Selmecbánya, 1898, Joerges Á. özvegye és fia. Tomasovszky Imre (1871-1946) erdész tulajdonosi bejegyzésével. Félvászon kötésben, zsírpapír védőborítóval, jó állapotban.
15001.

Kikiáltási ár:
40 000 Ft
108,11
117,65
Dr. A. Otto: Die Hohe Tatra nebst den wichtigsten Touren in der Niederen Tatra, den Zentral- und Westkaprathen. Griebens Reisehürer 47. Berlin, 1914, Albert Goldschmidt, VI+282+6+16 p. 9. kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, térkép-melléklettekkel (7 kihajtható, 3 szövegközti, 1 térképmelléklettel (31x50 cm.), korabeli reklámokkal,német nyelven./ Linen-binding, with maps, in German language.
15002.

Kikiáltási ár:
18 000 Ft
48,65
52,94
Budapest székesfőváros ház és telektulajdonosainak címtára. Szerk.: Holub Jenő, és Holub József. Bp.,(cca 1926), Szekulesz Imre és Tsa, (Hauptmann Béla kő- és könyvnyomdai műintézet), 417+3 p.+ 10 t. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, kissé sérült kötéssel, egy-két ceruzás aláhúzással, egyébként jó állapotban, korabeli reklámokkal. Ritka!
15004.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
30
Csongrád vármegye. Sajtó alá rendezte Csíkvári Antal. Főmunkatársak: Dr. Kertész János, Dr. Lugosi Döme, Dr. Zalotay Elemér. I. kötet: Csongrád vármegye. II. kötet: Fejérváry József: Hódmezővásárhely. III. kötet: Szeged. Utána: Személyi adattár. Vármegyei Szociográfiák. I-III. kötet. (Egy kötetben.) Bp.,[1938], Vármegyei Szociográfiák Kiadóhivatala, Merkantil-Nyomda, XIV+143+1+79+1p.+4 t.+44 p.+1 t.+135+1p+ 660 hasáb(háromhasábos tördelésű személyi adattár)+5 t. Kiadói festett, aranyozott egészvászon kötésben, az elülső kötéstáblán a vármegye dombornyomásos címerével, kissé kopottas gerinccel, jó állapotban.
15005.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
Nógrád és Hont Vármegye. Magyar Városok és Vármegyék Monográfiája XVI. Sajtó alá rendezte: Dr. Ladányi Miksa. Budapest, 1934, A Magyar Városok Monografiája Kiadóhivatala. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, festett lapélekkel. Jó állapotban.
15006.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Rákospalota és Rákosvidék. Szerk.: Zsemley Oszkár. Magyar Városok és Vármegyék Monografiája. Bp., 1938, Magyar Városok Monográfiája Kiadóhivatala. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott gerinccel, de egyébként szép állapotban.
15007.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
1873 A Magyar Korona Országainak helységnévtára 1873. Szerk.: Az Országos Magyar Királyi Statistikai Hivatal. Bp., 1873, Athenaeum, XII+2 p.+ 1524 sz. hasáb + 1525-1538+1 p. Későbbi félvászon-kötésben, javított gerinccel, márványozott lapélekkel.  Az első országos hivatalos helységnévtár.
15008.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
15009.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
15010.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Domokos Pál Péter: A moldvai magyarság. Multja és jelene százhúsz csángómagyar népdal. Kolozsvár,(1941), Fraternitas Kiadóvállalat Rt. Harmadik, bővített kiadás. Kiadói papírkötés, kissé viseltes állapotban, kissé foltos lapéllel, kissé szakadt borítóval. A szerző által dedikált.
15011.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
gróf Forgách Sándor: Kirándulás Afrikába. Sebastiani Pálnak dedikálva. Pest, 1871. Sártori Károly. Fűzve, kiadói papírborítékban, korabeli aranyozott gerincű egészvászon védőborítóban, Jó állapotban. 85p.  Árverésen még nem szerepelt!
15012.

Kikiáltási ár:
15 000 Ft
40,54
44,12
13

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft