Könyvek: Militária - Katonaság

Tételek száma: 18

Vitézek évkönyve. 1929. III. évfolyam. József királyi herceg altábornagy fővédősége alatt szerkeszti: Dr. Sényi Pál. Bp.,1929, Vitézek évkönyve, Apostol-nyomda, 252+1 p.+30 t.(3 kihajtható, ebből 2 csatavázlat, 1 kihajtató panoráma térkép.) Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, a hátsó kötéstáblán, és a gerincen kis foltok, de egyébként jó állapotban. A könyv szerepel az 1945-ben betiltott könyvek listáján.
15150.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
11
Machalek Pál: A 101. Cs. és Kir. Gy(alog) Ezred története. 1883-1918. (Békéscsaba, 1928. Körösvidék Ny.) 1 t. (József főherceg portréja) VIII, 266 p. Korabeli, kopott aranyozású félvászon kötésben.
15151.

Kikiáltási ár:
11 000 Ft
29,73
32,35
16
Veltzé Alajos.(szerk.) A mi hőseink: Katonák. Woinovich Emil vezetése alatt Bp., 1916, Franklin-Társulat. Kiadói festett, aranyozott egészvászon kötésben, fotókkal illusztrálva, nagyon szép állapotban
15152.

Kikiáltási ár:
9 000 Ft
24,32
26,47
17
15153.

Kikiáltási ár:
9 000 Ft
24,32
26,47
19
15154.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Szabadon álló hadiemlékek, katonasírok, emléktáblák és emléklapok. I. sorozat [unicus]. Bp., 1916. Hornyánszky Viktor. (18)+52+(2)p. Képekkel. A Hősök Emlékét Megörökítő Országos Bizottság által kiadott, Györgyi Kálmán által szerkesztett kötet tulajdonképpen árjegyzék.A műalkotások rajzai vagy fényképei előtt egy lista áll a tervező nevével, a műtárgy leírásával, és az ár megjelölésével. Kiadói papírborítóban. Gerincén szakadással
15155.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
18
Deményi Antal: Az önképző altiszt iránytűje a magánéletben. I-II. rész. Magasabb rendfokozatra és kiváló minősítésre törekvő altisztek kézikönyve. I. rész: Az önnevelés útja, eszközei és célja. II. rész: Illem, modor, udvariasság az otthon és az élettársak lelki összhangja. Bp.,(1934), Szerzői kiadás,(Stádium-ny.),340 p. Második kiadás. Átkötött félvászon-kötés, javított kötéssel, az eredeti borítót az átkötéskor felhasználták.
15156.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
17
Dr. Bán Mihály-Dr. Rakolcai László: Korszerű honvédelem. Bp. 1941, Attila-Nyomda. Kiadói egészvászon kötésben. Werth Henrik vezérezredes előszavával.
15157.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10
Boksay Antal, Vitéz: A felhők katonái A magyar hadirepülők története. Budapest, [1938], A szerző saját kiadása. 561. számozott példány! (Cserépfalvi), 255 p. + 23 t.. Aranyozott egészvászon kötésben, szép állapotban.
15158.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
36
Pilch Jenő (szerk.): A világháború története. József királyi herceg tábornagy úr őfensége előszavával. Bp., é.n. [1928], Franklin, 418 p.+55 t.+5 mell. Kiadói díszes, dúsan aranyozott egészvászon-kötésben, számos fekete-fehér képmellékletekkel, és térképvázlatokkal, mellékletekkel, kissé pöttyös lapélekkel. Szép állapotban.
15159.

Kikiáltási ár:
4 600 Ft
12,43
13,53
10
A negyvenhatosok fegyverben 1914-1918. Összeáll. Hirn László. Szeged, 1933, Délmagyarország Hirlap- és Nyomdavállalat Rt. Kiadói egészvászon kötésben, jó állapotban.
15160.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
22
Rácz Vilmos: Párbaj-kodex és lovagias eljárás. Bp., [1923], Hornyánszky. Kissé elváló, kopott papírkötésben, egyébként jó állapotban.
15161.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft