Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 79

Ráskai Lea: A halál himnusza. Hungária Könyvek. A halál himnusza a Példák könyvéből való és Ráskai Lea dömés apáca kezeírásában maradt fenn a XVI. század elejéről. Készült 1936-ban, a Hungária nyomda műhelyében, Budapesten. Névre szóló, sorszámozott: 648. példány. Bródy Maróti Dóra szövegét és rajzait ólomba véste Kner Albert. Kiadói félvászon kötésben, a fedőborító kissé szakadt, egyébként szép állapotban
12533.

Kikiáltási ár:
14 000 Ft
37,84
41,18
Heltai Jenő: Egy fillér.Álomjáték 3 felvonásban, 7 képben. Első kiadás!  A szerző és a Vígszínházban bemutatott darab szereplői (Somlay Artur, Ajtay Andor, Tolnay Klári, Muráti Lili és mások) aláírásaival. (Bp. 1940.) Széchenyi Rt. 102 l. Fűzve, kiadói borítékban.
12534.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
Magyar lexikon. Az összes tudományok encziklopédiája 16 kötet, teljes sorozat. Szerk. Somogyi Ede. Bp. 1878-1885. Rautmann - Wilckens (Pallas). Korabeli félbőr kötésben, a gerincek kissé kopottak, de jó állapotban
12535.

Kikiáltási ár:
44 000 Ft
118,92
129,41
Kosztolányi Dezső: Kosztolányi Dezső összegyűjtött költeményei 1907-1935. Budapest, 1935, Révai, 412 p. + 1 t. Első kiadás. A szerző által aláírt, 82 sz. példány. Kiadói egészvászon kötés.  A borítója foltos, kopott. Az védő- és előzéklap kijár. A védőlapon ajándékozási sorokkal. A címlapon könyvtári bélyegzővel. A lapok foltosak. A kötése sérült.
12536.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
18
12537.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
John Kimberly Mumford: Oriental Rugs. London, 1902, Sampson Low Marston and Company Ltd. An illustrated edition with 16 colour plates. Brown cloth-bound, painted cover plate and gilt spine, with slight injury on the tips and edges. Good condition.
12538.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
Herczeg Ferenc: Sziriusz. [Regény.] Hincz Gyula rajzaival. Bp.,1943.´Uj idők Irod. Int. (Singer és Wolfner).76 + [4] p. + 6 t. (színes). Készült Herczeg Ferenc nyolcvanadik születésnapjára, ezer számozott példányban. Fenti példány a 247. számú, kézzel számozott , a címlapon a szerző és az illusztrátor aláírásával jelzett példány. Kiadói félvászon kötésben jó állapotban, eredeti, kissé megviselt tékában.
12539.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
Babits Mihály: Erato. Az erotikus világköltészet remekei. A rajzok Francois de Bayros eredeti munkái. Wien, é.n. (1921), Hellas-Verlag, 1 t.+1p.+147 p.+5 t., a táblák előtt feliratos hártyapapírral.  Babits Mihály jelen műve csupán az irodalom történetének komoly kutatói számára készült. Kereskedelmi forgalomba nem került. Terjesztése előzetes aláírások útján történt.  Babits Eratojának érdekessége, hogy a katolikus egyház tiltakozására a hatóságok pornográfnak minősítették és elkobozták. Habár a pályatársak felháborodtak a betiltáson, volt köztük olyan, aki bírálta a munkáért a költőt.  500 számozott példányból ez a 157. példány.  Kiadói félvászon kötés. Szép bibliofil kiadás. Első kiadás! A borító itt-ott picit kopott.
12540.

Babits Mihály: Erato. Az erotikus világköltészet remekei. A rajzok Francois de Bayros eredeti munkái. Wien, é.n. (1921), Hellas-Verlag, 1 t.+1p.+147 p.+5 t., a táblák előtt feliratos hártyapapírral. "Babits Mihály jelen műve csupán az irodalom történetének komoly kutatói számára készült. Kereskedelmi forgalomba nem került. Terjesztése előzetes aláírások útján történt." Babits Eratojának érdekessége, hogy a katolikus egyház tiltakozására a hatóságok pornográfnak minősítették és elkobozták. Habár a pályatársak felháborodtak a betiltáson, volt köztük olyan, aki bírálta a munkáért a költőt. 500 számozott példányból ez a 157. példány. Kiadói félvászon kötés. Szép bibliofil kiadás. Első kiadás! A borító itt-ott picit kopott.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
11
Verne Gyula: A Szahara Tengere. (LInvasion de la Mer) Fordította: Dánielné Lengyel Laura. Budapest, é.n., Franklin-Társulat, 234 p. Aranyozott, festet, illusztrált kiadói egészvászon kötés. A borítója picit kopott, de ezt leszámítva szép állapotban van.
12541.

Verne Gyula: A Szahara Tengere. (L'Invasion de la Mer) Fordította: Dánielné Lengyel Laura. Budapest, é.n., Franklin-Társulat, 234 p. Aranyozott, festet, illusztrált kiadói egészvászon kötés. A borítója picit kopott, de ezt leszámítva szép állapotban van.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Verne Gyula: Storitz Vilmos Titka. Regény az ifjuság számára. Fordította: Dánielné Lengyel Laura. Budapest, é.n., Franklin-Társulat, 182 p. Aranyozott, festet, illusztrált kiadói egészvászon kötés. A borítója picit kopott, foltos, de ezt leszámítva szép állapotban van.
12542.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Császár Elemér-Havas István: A Petőfi-Társaság hatvan éve a magyar irodalom szolgálatában. Budapest, é.n. (1936) , Singer és Wolfner, p. Kiadói papírkötés.  Havas István (1873-1950?) a társaság főtitkára által dedikált példány Dr. Padányi Frank Antalnak (1884-1973) az ELTE Tanító- és Óvóképző Karának igazgatójának, 1936 június 30. keltezéssel.
12543.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Defoe Dániel: Robinson Crusoe Élete és Viszontagságai. Átdolgozta: Gaál Mózes.Budapest, 1897, Franklin-Társulat, 276 p. Nyolcadik kiadás. Paget Walter százhúsz rajzával. Kiadói festett, aranyozott, illusztrált félvászon kötés. A borítója kopott, foltos. A címoldalon névbélyegzővel. Pár lap foltos.
12544.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft