Könyvek: Történelem

Tételek száma: 11

Krönungs Album. 8. Juni 1867.: Mit 20 Illustrationen von den Künstlern Kolarz, Kriehuber, Katzler und Jankó... Text von Dr. Max Falk und Adolf Dux. / A korornázás emlékére kiadott album kőnyomatos és fanyomatos illusztrációkkal. Pest, 1867. Gebrüder Deutsch. 60 [2] p. 20 t. 2 alaprajz. Félvászon-kötésben, hátoldalán folttal, sarkán kopásnyommal 24x29 cm
11826.

Kikiáltási ár:
15 000 Ft
40,54
44,12
Dayot, Armand: Napoleon I. in Bild und Wort. Leipzig, 1897. H. Schmidt & C. Günther. Több, mint 500 illusztrációval, aranyozott, kissé sérült félbőr kötésben. / With over 500 illustrations. In slightly damaged half leather binding.
11827.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Ch. Farine: Deux pirates au XVI. siécle. Paris, 1869. Paul Ducrocq. Sok illusztrációval,kissé sérült egészbőr kötésben, aranyozott lapszélekkel, Biai Vöglein István tulajdonosi névbejegyzésével. / With many illustrations. In slightly damaged leather binding.
11828.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Horvát István: Rajzolatok a magyar nemzet legrégiebb történeteiből. Figyelem gerjesztésül ki adta - - a Széchenyi országos könyvtár őrzője a Magyar Nemzeti Múzeum mellett. Pesten, 1825. Petrózai Trattner. Aranyozott gerincű egészvászon-kötésben, körül festett lapszélekkel. 132p. Néhány oldalon ceruzás bejegyzéssel, két oldalon apró, szöveget nem érintő hiánnyal, egyébként szép állapotban.
11829.

Horvát István: Rajzolatok a' magyar nemzet legrégiebb történeteiből. Figyelem gerjesztésül ki adta - - a Széchenyi országos könyvtár őrzője a' Magyar Nemzeti Múzeum mellett. Pesten, 1825. Petrózai Trattner. Aranyozott gerincű egészvászon-kötésben, körül festett lapszélekkel. 132p. Néhány oldalon ceruzás bejegyzéssel, két oldalon apró, szöveget nem érintő hiánnyal, egyébként szép állapotban.

Kikiáltási ár:
16 000 Ft
43,24
47,06
Deér József (szerk.): Erdély. 4db térképmelléklettel. Sok fotóval illusztrált kiadvány. Budapest, 1940, Magyar Történelmi Társulat. Aranyozott gerincű, kiadói egészvászon kötésben. jó állapotban
11830.

Kikiáltási ár:
9 000 Ft
24,32
26,47
Thierry, Amadé: Attila történeti kor- és jellemrajza Jegyzetekkel fordította és felvilágosítá Szabó Károly. Pest, 1855. Geibel Ármin. VIII, 183 l. 1 sztl. lev. Aranyozott gerincű egészvászon kötésben, jó állapotban. Egy két enyhe folttal.
11831.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Gőcze Rezső: Szombathely francia megszállása 1809-ben. Szombathely, 1944., Martineum. Papírkötésben, jó állapotban.
11832.

Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,65
9,41
Hettner Alfréd: Anglia világuralma és a háború. Bp. 1918. MTA. 310 p. Fordította Szánthó Gyula. Kiadói kartonkötésben jó állapotban.
11833.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
Róheim Géza: Magyar néphit és népszokások. Bp. (1925.) Athenaeum. 342p. Korabeli félvászon kötésben
11834.

Kikiáltási ár:
2 600 Ft
7,03
7,65
Pflug-Hartung, Dr. Julius v.: Napoleon I. 1. Revolution und Kaiserreich 2. Das Erwachen der Völker;  Berlin, J.W. Spaeth Verlag, Festett egészvászon kötésben, kis kopásoktól eltekintve jó állapotban / In slightly damaged linen binding
11835.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,05
58,82
Mátrai Ferenc Béla: A székelyek földjén. A címlapot Wesely Norbert festőművész rajzolta. Bp., 1928, Lampel. 64 p. Fűzve, kis hibás kiadói papírborítóban. A szerző érdekes tartalmú ajánlásával.
11836.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft