Militária

Tételek száma: 40

1866 Habsburg Albrecht Frigyes Rudolf Domokos (1817-1895) főherceg, hadsereg főparancsnok katonai udvartartása, vizitkártya méretű, keményhátú fénykép feliratozva, 6x10 cm / 1866 Military household of Albrecht Friedrich Rudolf von Österreich-Teschen (1817-1895), photo, 6x10 cm
11619.

Kikiáltási ár:
4 800 Ft
12,97
14,12
Ferenc József és II. Vilmos német császár portréival díszített porcelán tányér, a tányér szélén: IV Károly, Abdul Hamid és további tábornokok, matricás, jelzés nélkül, restaurált, d: 21 cm
11620.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Ferenc József, II. Vilmos, Abdul Hamid portréival díszített szecessziós kis váza, hajszálrepedésekkel festett bisquit porcelán, jelzés nélkül, m: 14,5 cm
11621.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
cca 1860-1880 Solingen Weyersberg & Stamm gyalogsági tiszti kard, bőr markolattal, fém hüvellyel, jelzett, jó állapotban, pengehossz: 80 cm
11622.

Kikiáltási ár:
18 000 Ft
48,65
52,94
20
cca 1884-1914 A szegedi 46. (Fejérváry) k. u. k. gyalogezred 6. század 4. szakaszában szolgált katona névre szóló festett porcelán emlékpipája (Erinnerung an meine Dienstzeit), rajta megfestve egy katona és talán felesége, valamint az osztrák császári középcímer és gyalogos katonai felszerelés képe, továbbá egy rövid versike: Ohne Tabak, Bier und Wein / kann der Soldat nicht lustig sein (Dohány, sör és bor híján / a katona nem lehet vidám), az ezred nevével. Kézzel festett, jelzés nélkül, apró kopásnyomokkal, kis hajszálrepedéssel, egy helyütt restaurált, fém fedéllel, fából készül szárral, h: 59,5 cm cca 1884-1914 Porcelain memorial pipe (Erinnerung an meine Dienstzeit) of a soldier served in the 6th Compagnie, 4th Zug of the No. 46. K. u. k. Infanterie Regiment Freiherr von Fejérváry, stationed at Szeged. Painted on it a soldier and maybe his wife, the Austrian imperial coat-of-arms and an infantry equipment. Also on it a short poem: Ohne Tabak, Bier und Wein / kann der Soldat nicht lustig sein (Without tobacco, beer and wine / A soldier cannot be merry), the regiments and the soldiers name and his division. Hand-painted, without sign, with tiny wearings and a small hairline crack, restored in a small spot, with metal top and wooden stem, l: 59,5 cm
11623.

cca 1884-1914 A szegedi 46. ("Fejérváry") k. u. k. gyalogezred 6. század 4. szakaszában szolgált katona névre szóló festett porcelán emlékpipája ("Erinnerung an meine Dienstzeit"), rajta megfestve egy katona és talán felesége, valamint az osztrák császári középcímer és gyalogos katonai felszerelés képe, továbbá egy rövid versike: "Ohne Tabak, Bier und Wein / kann der Soldat nicht lustig sein" ("Dohány, sör és bor híján / a katona nem lehet vidám"), az ezred nevével. Kézzel festett, jelzés nélkül, apró kopásnyomokkal, kis hajszálrepedéssel, egy helyütt restaurált, fém fedéllel, fából készül szárral, h: 59,5 cm

cca 1884-1914 Porcelain memorial pipe ("Erinnerung an meine Dienstzeit") of a soldier served in the 6th Compagnie, 4th Zug of the No. 46. K. u. k. Infanterie Regiment Freiherr von Fejérváry, stationed at Szeged. Painted on it a soldier and maybe his wife, the Austrian imperial coat-of-arms and an infantry equipment. Also on it a short poem: "Ohne Tabak, Bier und Wein / kann der Soldat nicht lustig sein" ("Without tobacco, beer and wine / A soldier cannot be merry"), the regiment's and the soldier's name and his division. Hand-painted, without sign, with tiny wearings and a small hairline crack, restored in a small spot, with metal top and wooden stem, l: 59,5 cm

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,05
58,82
cca 1890 Német cirkálók a Szuezi-csatornán Port Saidnál nagyméretű fotó / cca 1890 German warships on the Suez canal at Port Said. Large photo. 28x22 cm
11624.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
1895, Kinevezés katonai orvosi asszisztens helyettessé. Osztrák Császári Honvédelmi Minisztérium száraz pecsétjével. Osztrák honvédelmi miniszter, Edmund von Krieghammer aláírásával / 1895 Appointing document for military doctor assistent.
11625.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
1905 Kirchheim / Würzburg kőművesek mulatsága keményhétú fotó / Kirchheim masons, party 22x18 cm
11626.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
cca 1910 Az S.M.S. Zrínyi legénységének tablója Polában / Photo of the crew of S.M.S. Zrínyi in Pola 30x25 cm
11627.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
cca 1910 Katonai alakulat nagyméretű csoportképe, 23x29 cm, karton 36x41 cm / cca 1910 Corps, military photo, 23x29 cm
11628.

cca 1910 Katonai alakulat nagyméretű csoportképe, 23x29 cm, karton 36x41 cm /
cca 1910 Corps, military photo, 23x29 cm

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,57
8,24
cca 1912 Valószínűleg a bécsi hadiiskola egy évfolyamának tablóképe, rajta Gömbös Gyula (1886-1936), későbbi miniszterelnökkel. Hátoldalt az évfolyam felsorolásával. Fotólap / 1912 Vienna military school photo card, with names of the students, including Gyula Gombos
11629.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
1914 Ferenc József magyar király és II. Vilmos német császár arcképével díszített, virágmintás porcelán falitányér, jelzés nélkül, matricás, apró kopásnyomokkal, d: 23 cm / Porcelain plate with the portraits of Hungarian king Franz Joseph I and German emperor William II, with flower motifs, without sign, with small wear, d: 23 cm
11630.

1914 Ferenc József magyar király és II. Vilmos német császár arcképével díszített, virágmintás porcelán falitányér, jelzés nélkül, matricás, apró kopásnyomokkal, d: 23 cm /

Porcelain plate with the portraits of Hungarian king Franz Joseph I and German emperor William II, with flower motifs, without sign, with small wear, d: 23 cm

Kikiáltási ár:
6 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft