Tétel

Katalógusszám:

11623.
20. Lezárult nagyaukció
Militária

Kikiáltási ár:

20 000 Ft

Leírás:

cca 1884-1914 A szegedi 46. ("Fejérváry") k. u. k. gyalogezred 6. század 4. szakaszában szolgált katona névre szóló festett porcelán emlékpipája ("Erinnerung an meine Dienstzeit"), rajta megfestve egy katona és talán felesége, valamint az osztrák császári középcímer és gyalogos katonai felszerelés képe, továbbá egy rövid versike: "Ohne Tabak, Bier und Wein / kann der Soldat nicht lustig sein" ("Dohány, sör és bor híján / a katona nem lehet vidám"), az ezred nevével. Kézzel festett, jelzés nélkül, apró kopásnyomokkal, kis hajszálrepedéssel, egy helyütt restaurált, fém fedéllel, fából készül szárral, h: 59,5 cm

cca 1884-1914 Porcelain memorial pipe ("Erinnerung an meine Dienstzeit") of a soldier served in the 6th Compagnie, 4th Zug of the No. 46. K. u. k. Infanterie Regiment Freiherr von Fejérváry, stationed at Szeged. Painted on it a soldier and maybe his wife, the Austrian imperial coat-of-arms and an infantry equipment. Also on it a short poem: "Ohne Tabak, Bier und Wein / kann der Soldat nicht lustig sein" ("Without tobacco, beer and wine / A soldier cannot be merry"), the regiment's and the soldier's name and his division. Hand-painted, without sign, with tiny wearings and a small hairline crack, restored in a small spot, with metal top and wooden stem, l: 59,5 cm

Megosztás:

Tétel fotót készítette : vörös_iván