1844 Pozsonyi megyegyűlés jegyzőkönyvének kivonata a réthe helységből származó, de a Komárom vármegyei Ekel helyiséghez is kapcsolódó Hegedűs család nemességének igazolása tárgyában
cca 1870-1940 vegyes okmány és papírrégiség tétel, össz. kb. 16 db, közte 1930-40 k. Vasvári Pál nyomat, 1900 k. műsor szórólap, XIX. sz. német nyelvű anyakönyvi kivonatok, fejléces céges borítékok, néhány nagyobb méretű fotó, 1 db térképé a Balkánról, részben sérült és foltos
cca 1880-1888 gyógyszerész okmányai, 2 db: Temesvár, latin nyelvű oklevél, Breuer Ármin (1846-1909) Temes megyei főorvos aláírásával és viaszpecsétjével valamint két másik viaszpecséttel, szakadt + 1888 Zirc, bizonyítvány (munkáltatói ajánlás), magyar nyelven, Kerényi Károly Veszprém megyei főorvos aláírásával és viaszpecsétjével és egy másik töredékes viaszpecséttel, 50 kr. okmánybélyeggel, kisebb szakadásokkal