Tétel

Kikiáltási ár:

8 000 Ft
21,62 EUR, 23,53 USD

Leírás:

Congres International de Géographie (Le Caire 1925): Livret du congressiste. [Kairó] Le Caire, 1924. Imprimerie de L'Institute Francais d'Archéologie Orientale. 50 p. + 2 térkép (színes, kihajtható). Francia nyelvű kiadványunk a Kairóban tartandó 1925. évi XI. Nemzetközi Földrajzi Kongresszus programját ismerteti. A kiadvány élén a szekciók, napirendek, valamint a Kongresszus keretén belül szervezendő egyiptomi túrák kínálata szerepel. Után C. J. R. Haswell tollából az akkor éppen 790,000 lelket számláló Kairó történetének vázlatos áttekintése, majd statisztikai táblázatok az egyiptomi városokról, az egyiptomi gazdaság mutatóiról, praktikus tájékoztató a helyi közlekedési és szálláslehetőségekről, a kairói konzulátusok, bankok, mecsetek és műemlékek lajstroma. A nemzetközi kongresszus nem mellőzte a politikai botrányokat sem: a vesztes államok képviselőit, földrajzi társaságait egyáltalán nem hívták meg a tudományos ülésszakra, tiltakozásképpen pedig egyes semleges államok, így például Finnország is tartózkodott a kongresszuson való részvételtől, Dánia, Norvégia és Svédország pedig tiltakozott a politikai bosszúként elkönyvelt kizárás ellen. Példányunk nagy méretű, kihajtható, színes térképei közül az első Egyiptom angol nyelven feliratozott geológiai térképe, a második Kairó francia nyelven feliratozott belterületének térképe, mindkettő a legfrissebb egyiptomi felmérések alapján készült. A kötetben elhelyezve a kongresszuson való részvételre szóló jelentkezési formanyomtatvány. Az első borítón régi tulajdonosi bejegyzés. Poss.: Szádeczky-Kardoss Lajos (1859-1935) történész, orientalista, MTA-tag, egyetemi tanár, országgyűlési képviselő. Fűzve, enyhén sérült kiadói borítóban, a gerincen vászoncsíkkal megerősítve. Jó példány.

Megosztás:

Tétel fotót készítette : ufk