Könyvek: Utazás, helytörténet

Tételek száma: 215

19000.

Kikiáltási ár:
26 000 Ft
70,27
76,47
Posewitz Tivadar: A Magas Tátra és a Szepesi Középhegység. Gyakorlati utmutató a természet kedvelői számára. Kassa, 1904, Maurer Adolf. Második átdolgozott és bővített kiadás. 366p. + egész oldalas és kihajtható térképek, + 1 térképmelléklet. Kiadói aranyozott egészvászon kötésben, márványozott lapélekkel, sérült gerinccel, régi intézményi bélyegzőkkel.
19001.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
Drury, Robert:  Madagascar; or, Robert Drurys Journey, During Fifteen Years Captivity on that Island, and a Further Description of Madagascar by the Abbé Alexis Rochon. Illustrated Edition.  London, 1897. T. Fischer Unwin (Printed by The Gresham Press, Woking-London). 1 t. (címkép) + 398 + [2] p. + 11 t. + 1 térkép (dupla oldalas Madagaszkár-térkép).  Robert Drury angol tengerész (1687-1750) beszámolója Madagaszkár szigetén töltött 15 éves fogságáról. Az ifjú tengerész 13 évesen került az Indiába induló Degrave hajó fedélzetére, a visszaúton, 1703-ban hajójuk hajótörést szenvedett Madagaszkár szigetén, ahol a helyi király fogságába kerültek. A fogságba került tengerészek többször is szabadulni próbáltak, a próbálkozásokat leginkább egy újabb és újabb helyi király fogságába való esés követte, illetve a törzsfők közti belháborúk során a tengerészcsoport több helyi király udvarát is megjárta rabszolgaként. Robert Drury végül közel 15 év után, 1717 elején szabadult fogságából, az év szeptemberében ért Angliába. A következő években visszatért Madagaszkárba, immár rabszolga-kereskedőként, illetve egyes hírek kalóztevékenységéről is beszámolnak. Az egykori tengerész 1729-ben adta ki egykori rabszolgaságáról szóló emlékiratait; a munka nagy sikernek bizonyult, az 1890-es évekig számos alkalommal megjelent. A számos madagaszkári udvart megjáró Robert Drury beszámolója emlékezetes képet fest a helyi társadalom szokásairól, életmódjáról, belharcairól: egyben a madagaszkári néprajz egyik fontos korai, XVIII. századi forrása. A korabeli és a későbbi kritika Robert Drury beszámolójának velejét érvényesnek tartja, annak ellenére, hogy a szerző fontos részleteket átvett a Madagaszkár egy része felett francia kormányzói pozíciót betöltő Étienne de Flacourt ,,Histoire de la grande isle de Madagascar című, korábban megjelent beszámolójából (Párizs, 1658).  A kötet függelékében az Alexis Rochon francia abbé 1768. évi madagaszkári útírásából készült rövidített angol kivonat ,,An Account of the Island of Madagascar címmel.  (The Adventure Series.)  Aranyozott, vaknyomásos kiadói vászonkötésben. Jó példány.
19002.

Kikiáltási ár:
18 000 Ft
48,65
52,94
Podlaha, Ant., Louis Feller: Guide de LÉglise Métroplitaine de St. Guy á Prague. Parague, 1909. 25p. Kiadói papírkötésben
19003.

Kikiáltási ár:
24 000 Ft
64,86
70,59
William Heywood: A history of Pisa. Eleventh and twelfth centuries. Cambdrige, 1921, University Press, VI+4+292 p.+XVI t. + 1 t. Angol nyelven. Kiadói aranyozott gerincű egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, nagyrészt hiányos gerinccel, aláhúzásokkal, a hátsó táblán bejegyzésekkel.
19004.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
Baktay Ervin:  Háromszéktől a Himalájáig. Körösi Csoma Sándor életútja. (Dedikált.)  Budapest, 1942. Vörösváry Kiadóvállalat (Bányai és Várkonyi nyomdai műintézet). 299 + [5] p. + 16 t. (kétoldalas). Egyetlen kiadás.  Dedikált: ,,Vitéz Temesy Győzőnek baráti szeretettel dr. Baktay Ervin. 1942. ápr.  Baktay Ervin (1890-1963) orientalista, író, szerkesztő, India-kutató és India-utazó életrajza a hazai India-kutatás, őstörténeti kutatás úttörőjéről és nyelvészről, Körösi Csoma Sándorról, a tudós halálának 100. évfordulója alkalmából.  Prov.: Temesy Győző [Temesy Győző (1887-1977) földrajztudós, gimnáziumi igazgató, cserkészvezető, a Földrajzi Közlemények című periodika szerkesztője.]  Aranyozott kiadói félvászon kötésben, színes, illusztrált, sérült, hiányos kiadói védőborítóban. Jó példány.
19005.

Baktay Ervin: Háromszéktől a Himalájáig. Körösi Csoma Sándor életútja. (Dedikált.) Budapest, 1942. Vörösváry Kiadóvállalat (Bányai és Várkonyi nyomdai műintézet). 299 + [5] p. + 16 t. (kétoldalas). Egyetlen kiadás. Dedikált: ,,Vitéz Temesy Győzőnek baráti szeretettel dr. Baktay Ervin. 1942. ápr". Baktay Ervin (1890-1963) orientalista, író, szerkesztő, India-kutató és India-utazó életrajza a hazai India-kutatás, őstörténeti kutatás úttörőjéről és nyelvészről, Körösi Csoma Sándorról, a tudós halálának 100. évfordulója alkalmából. Prov.: Temesy Győző [Temesy Győző (1887-1977) földrajztudós, gimnáziumi igazgató, cserkészvezető, a Földrajzi Közlemények című periodika szerkesztője.] Aranyozott kiadói félvászon kötésben, színes, illusztrált, sérült, hiányos kiadói védőborítóban. Jó példány.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
23
19006.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Sketches of the Tower of London, as a Fortress, a Prison, and a Palace, And a Guide to the Armories. London, 1862, J. Wheeler, 1 (kihajtható térkép) t. + VIII+48 p. A hátsó borító belsején reklám címkével. Papírkötésben, foltos, szakadt borítóval, az elülső borítón ceruzás felirattal. / Sketches of the Tower of London, as a Fortress, a Prison, and a Palace, And a Guide to the Armories. London, 1862, J. Wheeler, 1 (kihajtható térkép) t. + VIII+48 p. With advertisment on the inside of the back cover. Paperbinding, spotty and torn cover, with notice on the first cover.
19007.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Congres International de Géographie (Le Caire 1925): Livret du congressiste.  [Kairó] Le Caire, 1924. Imprimerie de LInstitute Francais dArchéologie Orientale. 50 p. + 2 térkép (színes, kihajtható).  Francia nyelvű kiadványunk a Kairóban tartandó 1925. évi XI. Nemzetközi Földrajzi Kongresszus programját ismerteti. A kiadvány élén a szekciók, napirendek, valamint a Kongresszus keretén belül szervezendő egyiptomi túrák kínálata szerepel. Után C. J. R. Haswell tollából az akkor éppen 790,000 lelket számláló Kairó történetének vázlatos áttekintése, majd statisztikai táblázatok az egyiptomi városokról, az egyiptomi gazdaság mutatóiról, praktikus tájékoztató a helyi közlekedési és szálláslehetőségekről, a kairói konzulátusok, bankok, mecsetek és műemlékek lajstroma. A nemzetközi kongresszus nem mellőzte a politikai botrányokat sem: a vesztes államok képviselőit, földrajzi társaságait egyáltalán nem hívták meg a tudományos ülésszakra, tiltakozásképpen pedig egyes semleges államok, így például Finnország is tartózkodott a kongresszuson való részvételtől, Dánia, Norvégia és Svédország pedig tiltakozott a politikai bosszúként elkönyvelt kizárás ellen. Példányunk nagy méretű, kihajtható, színes térképei közül az első Egyiptom angol nyelven feliratozott geológiai térképe, a második Kairó francia nyelven feliratozott belterületének térképe, mindkettő a legfrissebb egyiptomi felmérések alapján készült. A kötetben elhelyezve a kongresszuson való részvételre szóló jelentkezési formanyomtatvány. Az első borítón régi tulajdonosi bejegyzés.  Poss.: Szádeczky-Kardoss Lajos (1859-1935) történész, orientalista, MTA-tag, egyetemi tanár, országgyűlési képviselő.  Fűzve, enyhén sérült kiadói borítóban, a gerincen vászoncsíkkal megerősítve. Jó példány.
19008.

Congres International de Géographie (Le Caire 1925): Livret du congressiste. [Kairó] Le Caire, 1924. Imprimerie de L'Institute Francais d'Archéologie Orientale. 50 p. + 2 térkép (színes, kihajtható). Francia nyelvű kiadványunk a Kairóban tartandó 1925. évi XI. Nemzetközi Földrajzi Kongresszus programját ismerteti. A kiadvány élén a szekciók, napirendek, valamint a Kongresszus keretén belül szervezendő egyiptomi túrák kínálata szerepel. Után C. J. R. Haswell tollából az akkor éppen 790,000 lelket számláló Kairó történetének vázlatos áttekintése, majd statisztikai táblázatok az egyiptomi városokról, az egyiptomi gazdaság mutatóiról, praktikus tájékoztató a helyi közlekedési és szálláslehetőségekről, a kairói konzulátusok, bankok, mecsetek és műemlékek lajstroma. A nemzetközi kongresszus nem mellőzte a politikai botrányokat sem: a vesztes államok képviselőit, földrajzi társaságait egyáltalán nem hívták meg a tudományos ülésszakra, tiltakozásképpen pedig egyes semleges államok, így például Finnország is tartózkodott a kongresszuson való részvételtől, Dánia, Norvégia és Svédország pedig tiltakozott a politikai bosszúként elkönyvelt kizárás ellen. Példányunk nagy méretű, kihajtható, színes térképei közül az első Egyiptom angol nyelven feliratozott geológiai térképe, a második Kairó francia nyelven feliratozott belterületének térképe, mindkettő a legfrissebb egyiptomi felmérések alapján készült. A kötetben elhelyezve a kongresszuson való részvételre szóló jelentkezési formanyomtatvány. Az első borítón régi tulajdonosi bejegyzés. Poss.: Szádeczky-Kardoss Lajos (1859-1935) történész, orientalista, MTA-tag, egyetemi tanár, országgyűlési képviselő. Fűzve, enyhén sérült kiadói borítóban, a gerincen vászoncsíkkal megerősítve. Jó példány.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Die österreichisch-ungarische Monarchie in Wort und Bild. Ungarn Band I. Wien, 1888, Der ka. kö. Hof- und Staatsdruckerei, XII+528 p.+ 1 (Színes, litogrált képtábla) t. Gazdag képanyaggal, fekete-fehér egészoldalas és szövegközti képekkel, és egy színes, egészoldalas litografált képtáblával illusztrált. Német nyelven. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon-kötés, aranyozott lapélekkel, Alfred Hölder-kötés, a borítón kis kopásnyomokkal, foxing foltos táblával, de ezeket leszámítva jó állapotban.
19009.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Mészáros Csaba: Tekintély és bizalom. Kultúrák Keresztútján. Bp., 2013, LHarmattan, kiadói papírkötés, újszerű állapotban.
19010.

Mészáros Csaba: Tekintély és bizalom. Kultúrák Keresztútján. Bp., 2013, L'Harmattan, kiadói papírkötés, újszerű állapotban.

Kikiáltási ár:
7 000 Ft
18,92
20,59
Fodor István: A bantu nyelvek. Kultúrák Keresztútján. Bp., 2007, LHarmattan, kiadói papírkötés, újszerű állapotban.
19011.

Fodor István: A bantu nyelvek. Kultúrák Keresztútján. Bp., 2007, L'Harmattan, kiadói papírkötés, újszerű állapotban.

Kikiáltási ár:
6 500 Ft
17,57
19,12

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft

Aktuális híreink

465. aukció:

Megtekintés: április 29. és május 02. között;

Tételek átvétele: május 07-én 10 órától;

Fizetési határidő: május 17.;

Elszámolás: május 28-tól

  Események