Tétel

Kikiáltási ár:

150 000 Ft
405,41 EUR, 441,18 USD

Leírás:

Friedrich Sarre and Herrman Trenkwald: Old oriental carpets Volume I-II. Issued by the Austrian Museum For Art and Industry with text by Friedrich Sarre and Hermann Trenkwald. Translated by A. F. Kendrick. Vienna - Leipzig, 1926-1929, Anton Schroll & Karl Herzmann, 20+4+60 (Plate 1-60, táblák előtti magyarázó szövegek hártyapapíron) p. + 60 t.; 43+1+54 (Plate 1-60, táblák előtti magyarázó szövegek hártyapapíron, hiány: Plate 3, 16, 23, 30, 48, 49.) p. + 60 t.; Angol nyelven. 120 képtáblával, közte fekete-fehér és színes táblák. Nagyrészt egyoldalas táblák, de közte pár kétoldalas is. Példányunkból néhány magyarázó oldal hiányzik a táblák elől, de a táblák hiánytalanul megvannak! Kiadói aranyozott egészvászon-kötések, kopott, foltos borítóval, az I. kötetben: az 1. tábla kijár, egy magyarázó lap sérült, hiányos és kijár (de a szöveg ép, (Plate 55), egy lap lyukas (Plate 56), egy lap alsó sarkán szöveget nem érintő hiánnyal (Plate 58), benne 4-5 szakadt lappal, benne foltos lapokkal is. A 2. kötetben az előszó (Preface, 7/8 p.) sérült, hiányos és kijár, egy lap (Plate 1) sérült, néhány szakadt magyarázó lappal, 6 magyarázó lap hiányzik, benne foltos lapokkal is. Ritka szőnyegekkel kapcsolatos szakkönyv!, 60x45x4 cm x2 / Friedrich Sarre and Herrman Trenkwald: Old oriental carpets Volume I-II. Issued by the Austrian Museum For Art and Industry with text by Friedrich Sarre and Hermann Trenkwald. Translated by A. F. Kendrick. Vienna - Leipzig, 1926-1929, Anton Schroll & Karl Herzmann, 20+4+60 (Plate 1-60, commentaries on onion-skin pages) p. + 60 t.; 43+1+54 (Plate 1-60, commentaries on onion-skin pages, missing pages: Plate 3, 16, 23, 30, 48, 49.) p. + 60 t.; In English language. 120 illustration pages, with black-and-white and colour plates. The illustrations are complete, but six commentary pages are missing. Gilt linen-binding, with worn, spotty cover. Volume I: one page is damaged and comes out, but text is complete (Plate 55), one page with hole (Plate 56), one page with missing corner (Plate 58), 4-5 pieces of torn pages, and also spotty pages. The Volume II: the preface is damaged and comes out (7/8. p.), one page damaged (Plate 1), some commentary pages torn, 6 commentary pages are missing, also spotty pages. Very rare! 60x45x4 cm x2

Megosztás:

Tétel fotót készítette : nagy_andras