Könyvek: Építészet, művészet

Tételek száma: 361

Friedrich Sarre and Herrman Trenkwald: Old oriental carpets Volume I-II. Issued by the Austrian Museum For Art and Industry with text by Friedrich Sarre and Hermann Trenkwald. Translated by A. F. Kendrick. Vienna - Leipzig, 1926-1929, Anton Schroll & Karl Herzmann,  20+4+60 (Plate 1-60, táblák előtti magyarázó szövegek hártyapapíron) p. + 60 t.;  43+1+54 (Plate 1-60, táblák előtti magyarázó szövegek hártyapapíron, hiány: Plate 3, 16, 23, 30, 48, 49.) p. + 60 t.;  Angol nyelven. 120 képtáblával, közte fekete-fehér és színes táblák. Nagyrészt egyoldalas táblák, de közte pár kétoldalas is. Példányunkból néhány magyarázó oldal hiányzik a táblák elől, de a táblák hiánytalanul megvannak!   Kiadói aranyozott egészvászon-kötések, kopott, foltos borítóval, az I. kötetben: az 1. tábla kijár, egy magyarázó lap sérült, hiányos és kijár (de a szöveg ép, (Plate 55), egy lap lyukas (Plate 56), egy lap alsó sarkán szöveget nem érintő hiánnyal (Plate 58), benne 4-5 szakadt lappal, benne foltos lapokkal is. A 2. kötetben az előszó (Preface, 7/8 p.) sérült, hiányos és kijár, egy lap (Plate 1) sérült, néhány szakadt magyarázó lappal, 6 magyarázó lap hiányzik, benne foltos lapokkal is. Ritka szőnyegekkel kapcsolatos szakkönyv!, 60x45x4 cm x2 /   Friedrich Sarre and Herrman Trenkwald: Old oriental carpets Volume I-II. Issued by the Austrian Museum For Art and Industry with text by Friedrich Sarre and Hermann Trenkwald. Translated by A. F. Kendrick. Vienna - Leipzig, 1926-1929, Anton Schroll & Karl Herzmann,  20+4+60 (Plate 1-60, commentaries on onion-skin pages) p. + 60 t.;  43+1+54 (Plate 1-60, commentaries on onion-skin pages, missing pages: Plate 3, 16, 23, 30, 48, 49.) p. + 60 t.;  In English language. 120 illustration pages, with black-and-white and colour plates. The illustrations are complete, but six commentary pages are missing.   Gilt linen-binding, with worn, spotty cover. Volume I: one page is damaged and comes out, but text is complete (Plate 55), one page with hole (Plate 56), one page with missing corner (Plate 58), 4-5 pieces of torn pages, and also spotty pages. The Volume II: the preface is damaged and comes out (7/8. p.), one page damaged (Plate 1), some commentary pages torn, 6 commentary pages are missing, also spotty pages. Very rare! 60x45x4 cm x2
19667.

Kikiáltási ár:
150 000 Ft
405,41
441,18
Eastern Carpets. Twelve early examples. With descriptive notices by Vincent J. Robinson, and a preface by Sirg George Birdwood. Printed Colours by W. Griggs and Mintern Brothers, after water-colour drawings by E. Julia Robinson. Second series. London, 1893, Bernard Quaritch, 14 sztl. lev.+11 (kromolitográfiák 12 illusztráció 11 táblán) t. Angol nyelven. Kiadói kemény-kötés, kopott, foltos borítóval, a kötéstáblák leváltak, a gerince sérült, az elülső szennylap levált, a hátsó szennylapon kis lapszéli szakadásokkal, 52x38 cm. /   Eastern Carpets. Twelve early examples. With descriptive notices by Vincent J. Robinson, and a preface by Sirg George Birdwood. Printed Colours by W. Griggs and Mintern Brothers, after water-colour drawings by E. Julia Robinson. Second series. London, 1893, Bernard Quaritch, 14 leaves. + 11 (chromolithographies, 12 illustrations on 11 tables) t. In English language. Hardcover, with worn and spotty cover, with damaged cover and spine: the covers and the front endsheet are separated from the spine, the back endsheet is slightly damaged, 52x38 cm.
19668.

Kikiáltási ár:
50 000 Ft
135,14
147,06
cca 1920-1930 Halbmond-Teppiche. Német nyelvű szőnyeg áruminta katalógus, rendkívül gazdag színes képanyaggal illusztrált. Kiadói haránt-alakú, zsinórfűzött aranyozott egészvászon-kötésben, kissé kopott borítóval, a gerinc alján kis sérüléssel, 28 p., 34x39 cm
19669.

Kikiáltási ár:
50 000 Ft
135,14
147,06
1928 Tefzet Teppichfabrik-Zentrale A.G. Leipzig, Tefzet, 22 p.+2 sztl. lev. Német nyelvű szőnyeg áruminta katalógus, rendkívül gazdag színes képanyaggal illusztrált. Kiadói haránt-alakú egészvászon-kötés, kissé kopott, kissé foltos borítóval, 29x39 cm.
19670.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
Heinrich Jacoby: Eine Sammlung orientalische Teppice. Berlin, 1923, Scaranaeus-Verlag. Német nyelven. Rendkívül gazdag fekete-fehér képanyaggal, benne 47 egészoldalas képtáblával illusztrált. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott, foltos borítóval, a gerincen kis sérüléssel.
19671.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Stein Frigyes: A keleti szőnyeg története. Bp.,(1926),Perzsa Szőnyeg Rt.,(Jókai-ny.),14+2 p.+4 (képtáblák) t. Az utolsó lapon további egy képpel. Kiadói papírkötés, sérült, kissé hiányos, kissé foltos borítóval, de belül jó állapotban.
19672.

Kikiáltási ár:
4 800 Ft
12,97
14,12
cca 1910 Perzsa Szőnyegek. Stein Vilmos és Fia Perzsa-szőnyeg Nagykereskedők áruminta katalógus. Bp., én., Stein Vilmos,(Jókai-ny.), 32 p. Rendkívül gazdag, izgalmas fekete-fehér képanyaggal illusztrált. A perzsa szőnyeg rövid történetével, megóvási, tisztítási és javítási információkkal. Kiadói szecessziós zsinórfűzött, aranyozott papírkötés, kopott, szakadt borítóval, a borító egyik sarkán szamárfüllel, a címlapon ceruzás bejegyzésekkel, és pár lapon ceruzás bejelöléssel. Ritka!
19673.

cca 1910 Perzsa Szőnyegek. Stein Vilmos és Fia Perzsa-szőnyeg Nagykereskedők áruminta katalógus. Bp., én., Stein Vilmos,("Jókai-ny.), 32 p. Rendkívül gazdag, izgalmas fekete-fehér képanyaggal illusztrált. A perzsa szőnyeg rövid történetével, megóvási, tisztítási és javítási információkkal. Kiadói szecessziós zsinórfűzött, aranyozott papírkötés, kopott, szakadt borítóval, a borító egyik sarkán szamárfüllel, a címlapon ceruzás bejegyzésekkel, és pár lapon ceruzás bejelöléssel. Ritka!

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Régi kisázsiai szőnyegek kiállítása. Leíró-lajstrom. Szerk. Dr. Layer Károly, Dr. Mihalik Sándor és Dr. Csernányszky Mária közreműködésével. Bp., 1935., Iparművészeti Múzeum, (Pátria-ny.),39+1 p.+XVI (fekete-fehér képtáblák) t. Kiadói papírkötés, az elülső borító foltos és rajta kis sérüléssel.
19674.

Régi kisázsiai szőnyegek kiállítása. Leíró-lajstrom. Szerk. Dr. Layer Károly, Dr. Mihalik Sándor és Dr. Csernányszky Mária közreműködésével. Bp., 1935., Iparművészeti Múzeum, ("Pátria"-ny.),39+1 p.+XVI (fekete-fehér képtáblák) t. Kiadói papírkötés, az elülső borító foltos és rajta kis sérüléssel.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,57
8,24
Dóczi Pál: A perzsaszőnyeg házi készítése. Bp., 1930, A Manus Rt., 125+3 p. Harmadik bővített kiadás. Fekete-fehér illusztrációkkal. Kiadói papírkötés, széteső állapotban, részben szétvált kötéssel, az első két lap és az utolsó lap sérült, hiányos.
19675.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
19676.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Vera Molnar 100. [Paris.], 2024., Bernard Chauveau. Kiadói kartonált papírkötés, bontatlan kiadó zsugorfóliában.
19677.

Kikiáltási ár:
30 000 Ft
81,08
88,24
19678.

Kikiáltási ár:
19 000 Ft
51,35
55,88

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft

Aktuális híreink

465. aukció:

Megtekintés: április 29. és május 02. között;

Tételek átvétele: május 07-én 10 órától;

Fizetési határidő: május 17.;

Elszámolás: május 28-tól

  Események