Térképek

Tételek száma: 108

A selmeczi bányavidék ércztelér vonulatai (1883) - Filons métalliféres de Selmeczbánya et ses environs en Hongrie - Die Erzgänge von Schemnitz und dessen Umgebung in Ungarn. Idősebb Bielik Adolf térképe. Selmecbánya, 1883. Selmeczi M. K. Bányaigazgatóság ny. Színes kőnyomat, mérete: 620x855 mm. Magyar-francia-német feliratozású térkép a honi bányászati kutatások kiemelkedő fontosságú területéről, selmecbányai központjában első bányászati akadémiánknak is helyet adó selmeci bányavidékről. A térképen, illetve vászon hátoldalán az egykori tulajdonos, ifj. Veress József bányamérnök névbejegyzése. Vászonra vonva, hajtogatva. Jó példány.
17467.

Kikiáltási ár:
15 000 Ft
40,54
44,12
17
Új magyar faliképek, falitérképek, földgömbök, térkép-állványok, tanszerek. Kókai Lajos könyvkereskedő térkép- és tanszer-árjegyzéke. (1940-1941). Budapest, 1940. Kókai Lajos (,,Élet Irodalmi és Nyomda Rt.) 40 p. Kókai Lajos új tanszer-katalógusának friss tétele a határmódosulások nyomán a földrajzi faliképek közé kerülő kárpátaljai és felvidéki képek sora. Oldalszámozáson belül gazdag szövegközti illusztrációs anyaggal. Fűzve, illusztrált, halványan foltos kiadói borítóban.
17468.

Új magyar faliképek, falitérképek, földgömbök, térkép-állványok, tanszerek. Kókai Lajos könyvkereskedő térkép- és tanszer-árjegyzéke. (1940-1941). Budapest, 1940. Kókai Lajos (,,Élet" Irodalmi és Nyomda Rt.) 40 p. Kókai Lajos új tanszer-katalógusának friss tétele a határmódosulások nyomán a földrajzi faliképek közé kerülő kárpátaljai és felvidéki képek sora. Oldalszámozáson belül gazdag szövegközti illusztrációs anyaggal. Fűzve, illusztrált, halványan foltos kiadói borítóban.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Csonka-Magyarország áttekintő térképe az 1940. augusztus 30-a után érvényes határokkal. Mértéke: 1 : 750.000. [Budapest], 1940. M. Kir. Honvéd Térképészeti Intézet. Színes térkép, mérete: 810x1090 mm egy 820x1110 mm méretű térképlapon. Térképünk az Észak-Erdélyt visszajuttató, 1940. augusztus 30-i második bécsi döntés utáni országhatárokat mutatja. Az egykori tulajdonos kék vonallal behúzta az ország történelmi határvonalát, illetve pirossal az 1941. áprilisi délvidéki bevonulás után megállapított határvonalakat, egyetlen apró tévedéssel, a Dunától keletre fekvő Nyugat-Bánát esetén a kézzel rajzolt határvonal téves, a jelentős sváb lakosság által lakott terület végig német katonai közigazgatás mellett a megszállás alatt álló Szerbia része maradt. A tulajdonos kék színnel a kibővült ország területeit ismeretlen rendszer szerint téglalap alakú részekre osztotta. Jó állapotú térképlap, hajtogatva, vászonra vonva.
17469.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
cca 1996 A Magyar Állam összes erdőségeinek átnézeti térképe, 12 szelvényből álló, nagy méretű reprint térkép, sérült kiadói mappában, egyenként: 67x57 cm. Egy szelvény hiányzik, tehát nem 12+1 szelvény, hanem csak 12.
17470.

Kikiáltási ár:
4 800 Ft
12,97
14,12
1942 Budapest belterületének térképe - Budapest utcái és terei (utcajegyzék). Bp., Aczél Testvérek kiadása, kisebb szakadásokkal, 68x49,5 cm
17471.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Brit tengerészeti, hajózási térképek gyűjteménye. Összesen kb. 35 db nagyméretű térkép + 3 db katalógus (ezek között egy német nyelvű is). Angol nyelven. Változó méretben és állapotban, mappában (mappa mérete: 76,5x57 cm).
17472.

Kikiáltási ár:
32 000 Ft
86,49
94,12
1960 Atlas of Tides and Tidal Streams - British Islands and Adjacent Waters. Fourth Edition 1946 with minor corrections to February 1960. London, Hydrographic Department, 1 sztl. lev. + 16 térkép. Kiadói papírkötés, kissé viseltes, foltos borítóval, lapszéli ázásnyomokkal, kissé hullámos lapokkal. (Nagyalakú, 61x53cm). + 1963 Supplement No. 1 to Atlas of Tides and Tidal Streams - British Islands and Adjacent Waters. 1 sztl. lev. + 13 térkép. Kiadói papírkötés, helyenként kisebb lapszéli ázásnyomokkal, egyébként jó állapotban. Angol nyelvű tengerészeti atlasz és hozzá tartozó függelék.
17473.

Kikiáltási ár:
9 500 Ft
25,68
27,94
Bakonyi Kálmán: Térképrajz és névírás. ELTE Természettudományi Kar. Bp., 1966, Tankönyvkiadó. Kiadói papírkötés, szakadt borítóval. Megjelent 192 példányban.
17474.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
1951 A Szovjetunió térképe, Bp., Művelt Nép, szakadt, kissé sérült 108x158 cm
17475.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
Hollandia és Belgium térképe, Niederland u[nd] Belgien, C.Stein sc., 25x20 cm
17476.

Hollandia és Belgium térképe, "Niederland u[nd] Belgien", C.Stein sc., 25x20 cm

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,57
8,24
cca 1883 Italy by Keith Johnston, Edinburgh & London, W & A.k. Johnston, 42x32 cm
17477.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,57
8,24
cca 1860 Alta Italia Lombarida e Venezia, Tav. LI., Torino, Fratelli Doyen, 22x30 cm
17478.

cca 1860 "Alta Italia Lombarida e Venezia", Tav. LI., Torino, Fratelli Doyen, 22x30 cm

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,57
8,24

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft