Könyvek: Vasút témájú könyvek

Tételek száma: 14

Vasúthistória évkönyv 1993. (125 éves a MÁV). Szerk.: Mezei István. Bp., 1993, Közdok. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
20252.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Vasúthistória évkönyv 1991. Szerk.: Mezei István. Bp., 1991, Közdok. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
20253.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Vasúthistória évkönyv 1994. Szerk.: Mezei István. Bp., 1995, Közdok. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, kissé sérült kiadói papír védőborítóban.
20254.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Halas György: Vörös lámpák az utolsó kocsin. Vasúthistória Könyvek. Bp., 1991, Közlekedési Dokumentációs Vállalat. Fekete-fehér képekkel, kihajtható térképekkel. Kiadói papírkötés.
20255.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Cyril Bracegirdle: Collecting Railway Antiques (Antik vasúttal kapcsolatos tárgyak gyűjtése). Northamptonshire, 1988, Patrick Stevens, kiadói papírkötés, volt könyvtári példány, angol nyelven. Speciális kiadvány, mely eligazít a vasúttal kapcsolatos régiségek gyűjtésében. Gazdagon illusztrált kiadvány.
20256.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
20257.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
Vegyes vasúti könyvtétel, 4 db:   Általános utasítás a MÁV villamosított vonalainak üzemére. Bp., 1991, KÖZDOK. Kiadói nyl-kötés.;   Műszaki kocsiszolgálati utasítás. (13. melléklet.) Bp., 1981, KÖZDOK. Kiadói spirálkötés.;   Műszaki kocsiszolgálati utasítás. Bp., 1977, KÖZDOK. Kiadói nyl-kötés.;  Rakodási szabályok. Szabályzat a teherkocsik nemzetközi forgalomban történő kölcsönös használatára. II. kötet. Vonalosztályok. RIV II. melléklete és a Magyar Vasúti Árudíjszabás I. rész VI. melléklete. hn., 1973., KPM Vasúti Főosztály - KÖZDOK. Kiadói ny-kötés, foltos lapokkal.;
20258.

Kikiáltási ár:
4 800 Ft
12,97
14,12
Magyar vasutasok albuma. Szerkesztette: Vass István. [1927] Budapest, 1927. (Magyar Vasutasok Albuma-vállalat - Apostol-nyomda.) 316 + [2] p. Első kiadás. Oldalszámozáson belül számos szövegközti felvétellel illusztrált vasutas ismeretterjesztő, érdekképviseleti, társadalombiztosítási és politológiai munka. Kolofon: ,,A Magyar Vasutasok Albuma a vasutas élet szociális, társadalmi és kulturális megnyilatkozásait vetíti a hivatás tükrén. A Magyar Vasutasok Albuma filléreiből segítjük a vasutas árvákat. A tartalomból: A nagy vezérkar - Néhány ecsetvonás az államvasutak igazgatósága üzemgazdaságának működéséről - Műkincset gyűjtő vasutasok - Leányinternátust a vidéki vasutasok továbbtanuló leányainak! - A m. kir. államvasutak könyvtára - Mozdonnyal szolgálatban és szolgálaton kívül - A ,,Vasutas-napok plakátharca - Cserkészek - Vasutasok a társadalmi és kultúrélet mozgalmaiban - A m. kir. államvasutak betegsegélyezése - A vasutas sajtó a küzdőtéren - Hogyan nevelik a jó vasutast? - A Máv. Tanonciskolák - A Föld sínútjai mentén - A vasút anyagfogyasztása - A vasutas társadalom és a sport. A segélyezési célból kiadott szakmunkának 1930-ban újabb kiadása is megjelent. Kéthasábos szövegoldalakkal. Néhány oldalon enyhe foltosság. Díszesen aranyozott, vaknyomásos, enyhén sérült gerincű kiadói félvászon kötésben, az első kötéstábla felirata felett a magyar címer ornamentikus keretben, alatta aranyozott vasúti embléma. Jó példány.
20259.

Magyar vasutasok albuma. Szerkesztette: Vass István. [1927] Budapest, 1927. (Magyar Vasutasok Albuma-vállalat - Apostol-nyomda.) 316 + [2] p. Első kiadás. Oldalszámozáson belül számos szövegközti felvétellel illusztrált vasutas ismeretterjesztő, érdekképviseleti, társadalombiztosítási és politológiai munka. Kolofon: ,,A Magyar Vasutasok Albuma a vasutas élet szociális, társadalmi és kulturális megnyilatkozásait vetíti a hivatás tükrén. A Magyar Vasutasok Albuma filléreiből segítjük a vasutas árvákat." A tartalomból: A nagy vezérkar - Néhány ecsetvonás az államvasutak igazgatósága üzemgazdaságának működéséről - Műkincset gyűjtő vasutasok - Leányinternátust a vidéki vasutasok továbbtanuló leányainak! - A m. kir. államvasutak könyvtára - Mozdonnyal szolgálatban és szolgálaton kívül - A ,,Vasutas-napok" plakátharca - Cserkészek - Vasutasok a társadalmi és kultúrélet mozgalmaiban - A m. kir. államvasutak betegsegélyezése - A vasutas sajtó a küzdőtéren - Hogyan nevelik a jó vasutast? - A Máv. Tanonciskolák - A Föld sínútjai mentén - A vasút anyagfogyasztása - A vasutas társadalom és a sport. A segélyezési célból kiadott szakmunkának 1930-ban újabb kiadása is megjelent. Kéthasábos szövegoldalakkal. Néhány oldalon enyhe foltosság. Díszesen aranyozott, vaknyomásos, enyhén sérült gerincű kiadói félvászon kötésben, az első kötéstábla felirata felett a magyar címer ornamentikus keretben, alatta aranyozott vasúti embléma. Jó példány.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
11
A Nemzetközi Vasútegylet Általános vasúti szakszótára. Magyar rész - Lexique général des termes ferroviaires. Partie hongroise. [Budapest], (1962). Magyar Államvasutak (KÖZDOK Rotaüzeme). 316 p. Összesen 150 példányban megjelent szakmunka. Az Általános vasúti szakszótár a nemzetközi összefogásban összegyűjtött vasúti fogalmak és szakkifejezések magyar megfelelőit adja közre, a szótár eredeti, francia szakkifejezéseinek sorrendjében. A szakkifejezések közt a legváltozatosabb fogalmak szerepelnek, így például a 451. pont alatt a boltozott áteresz, 452. alatt a bügykös tengely, 500. alatt a sínvándorlást gátló kengyel, 2092. alatt fekvőhely, 4117. alatt a fékbódé, 3120. alatt a poggyászpénztár, 5926. alatt az erdei fenyő, 2689. alatt az éberségi berendezés, 1358 és 7583. alatt pedig nem más, mint az ibolyaszínű négyzetes tárcsásjelző fogalma szerepel. A kötet második felében magyar betűrend szerinti fogalomlajstrom. Aranyozott kiadói egészvászon kötésben. Jó példány, ritka.
20260.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Magyar vasúti árudíjszabás. IV. rész. Árufuvarozás szállítótartályban (konténerben). Általános rendelkezések és díjszabási határozmányok. Bp., 1978, KPM Vasúti Főosztály, 72 p. Kiadói papírkötés, a borítón és néhány lapon kisebb ázásnyomokkal. Megjelent 6050 példányban.
20261.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
Magyar vasúti árudíjszabás. II. rész. Díjszabási határozmányok áruküldemények belföldi fuvarozására. Bp., 1985, MÁV Vezérigazgatóság, 64 p. Kiadói tűzött papírkötés.
20262.

Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,65
9,41
Vonatok. A vasúti közlekedés története. Szerk.: Széll Szilvia. Bookazine. Bp., 2018, Kossuth. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói papírkötés.
20263.

Kikiáltási ár:
3 400 Ft
9,19
10,00

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft