Könyvek: Utazás, helytörténet

Tételek száma: 161

A Föld és népei. I-III. köt. Föld- és népismei kézikönyv. Hellwald Frigyes és egyéb írók nyomán kidolgozta Dr. Toldy László. Hunfalvy János bevezetésével. I. kötet: Amerika.  II. köt.: Afrika, Ázsia, Ausztrália. III. köt.: Európa. Összeáll: György Aladár. Bp., 1879-1881, Mehner Vilmos, VIII + 722 + 85 + IV p. +18 (egészoldalas képtáblák) t.; 672 p.+18 (egészoldalas képtáblák) t.; 1 (címkép)+ VIII+9-656 p.+19 (egészoldalas képtáblák) t. + 8 (térképek) t. Rendkívül gazdag képanyaggal illusztrált. Rendkívül igényesen újrakötött aranyozott, álbordás egészbőr-kötésben, a gerincen piros címkével, ex libris-szekkel, az I. kötet. elülső előzéklapja pótolt, és benne néhány javított lappal, a II. kötetben egy tábla hiánnyal (208. oldalnál), a III. kötet végén az egyik térkép javított és egy másik térkép szakadt.
19000.

Kikiáltási ár:
60 000 Ft
162,16
176,47
Meyer Universuma, vagy leirása és ábrázolata minden látásra és emlékezetre méltó dolgoknak a természet és művészség köréből az egész földön. I. köt (Unicus!) . Pesten, 1835. Ifj. Kilián Gy. [2]+132 p.+46 t. (acélmetszetek). Kiadói félvászon-kötésben, kopott, foltos borítóval, foltos lapokkal, az első szöveglap (1/2 p.) sérült, szakadt, néhány lap kijár (8 lap), néhány lap sarkán apró hiánnyal. Eredeti kötésben, kompletten ritka!
19001.

Meyer' Universuma, vagy leirása és ábrázolata minden látásra és emlékezetre méltó dolgoknak a' természet és művészség' köréből az egész földön. I. köt (Unicus!) . Pesten, 1835. Ifj. Kilián Gy. [2]+132 p.+46 t. (acélmetszetek). Kiadói félvászon-kötésben, kopott, foltos borítóval, foltos lapokkal, az első szöveglap (1/2 p.) sérült, szakadt, néhány lap kijár (8 lap), néhány lap sarkán apró hiánnyal. Eredeti kötésben, kompletten ritka!

Kikiáltási ár:
40 000 Ft
108,11
117,65
Kővári László: Erdély építészeti emlékei. 30 fametszvénnyel. ,,Erdély régiségei második bővített kiadása. A könyv rendkívűl részletesen mutatja be Erdély nevezetességeit, amit a rendkívűl gazdag fametszet illusztrációs anyag színesít.  Kolozsvártt, 1866, Stein J. (Az ev. ref. főtanoda betűivel). XII, 335p. Szövegközti fametszetű képekkel. A könyv 171-175 és 531-535 oldalai másolatban pótoltak. Korabeli, gerincén aranyozott szép félbőr kötésben. Néhol foltos lapokkal, ennek ellenére jó példány!
19002.

Kővári László: Erdély építészeti emlékei. 30 fametszvénnyel. ,,Erdély régiségei" második bővített kiadása. A könyv rendkívűl részletesen mutatja be Erdély nevezetességeit, amit a rendkívűl gazdag fametszet illusztrációs anyag színesít. Kolozsvártt, 1866, Stein J. (Az ev. ref. főtanoda betűivel). XII, 335p. Szövegközti fametszetű képekkel. A könyv 171-175 és 531-535 oldalai másolatban pótoltak. Korabeli, gerincén aranyozott szép félbőr kötésben. Néhol foltos lapokkal, ennek ellenére jó példány!

Kikiáltási ár:
36 000 Ft
97,30
105,88
Lopussny Gyula Ágost: A Szent József Intézet múltja és jelene. Visszaállításának százados fordulója emlékéül. Nagyvárad, 1895.,Szt. László-ny., 1 t.+233+3 p. + 1 (kihajtható tábla) t. Kiadói papírkötés, javított gerinccel, a borítón javításnyommal, a borítón egykorú bejegyzéssel egy korábbi diáktól. Ritka!   A nagyváradi Szent József-Intézet, jelenleg: Mihai Eminescu Főgimnázium (Colegiul Na?ional Mihai Eminescu Oradea.)
19003.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
19004.

Kikiáltási ár:
4 400 Ft
11,89
12,94
Hantken [Miksa], Max von Prudnik: Das Erdbeben von Agram [Zágráb] im Jahre 1880. Bericht an das K. Ung. Ministerium für Ackerbau, Industrie und Handel. Eingereicht von Max Hantken von Prudnik. Mit 2 col. Karten und 6 lithogr. Tafeln. Budapest, 1882. Gebrüder Légrády (ny.) [2] + [47]-132 p. + 6 (V-X) t. (kőnyomatú ábrák és rajzok) + 1 térkép (dupla oldalas, színes és határszínezett, kőnyomatú térkép). 1880-ban 6,3-as erősségű földmozgás végzett óriási pusztítást a horvátországi fővárosban és környékén (a zágrábi székesegyházat például újjá kellett építeni). Ennek hatására alakult meg - a világon harmadikként - a Magyarhoni Földtani Társulaton belül a Magyar Földrengési Bizottság. Német nyelvű kötetünk a földrengés történetét rögzíti, illetve az általa okozott károkat méri fel, számos szövegközti magyarázó ábrával. (Separatabdruck aus dem Jahrbuche der k. ung. geologischen Anstalt.) Fűzve, javított kiadói borítóban. Részben felvágatlan, jó példány.
19005.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Váci képeskönyv. Bán Márton fotói. Vác, 1943. Váci Múzeum Egyesület [ny. n.] 28 t. Egyetlen kiadás. Képeskönyvünk összesen 61 fotó közlésével állít emléket az utolsó hazai békeévét élő Vác városának. A felvételek készítője, Bán Márton fotóművész érdeklődését legkivált a templomokban és oktatási intézményeben gazdag barokk város kötötte le, mellette még a vízi életről, egyes váci gyárakról és a fegyintézetről készült több felvétel. A felvételek pedig: Vasúti állomás - Pályaudvar * Konstantin tér: Kuria szálloda * Ferencrendiek temploma - Székesegyház belseje * Siketnéma Intézet - Honvédemlék - A Naszály kilátótornya * Városháza - Hajóállomás * Buki-sziget: Vízműtelep - Szentháromság szobor - Szent István-szobor * Rendőrségi palota - Horganylemezgyár * Kaszárnya - Mária Terézia rakpart * Hősi emlékmű - Ferencrendiek temploma és háza * Gróf Csáky Károly-út - Dunapart a fegyházzal * Széchenyi-utca - Irgalmasok rendháza * Felsővárosi plébániatemplom - Pokolcsárda * Járásbíróság - Hétkápolnai templom - Hétkápolna forrás * Dunapart télen - Deákvári templom * A gimnázium evezősháza - Városi múzeum - Hegyes vártorony * Vágóhíd - Püspöki palota * Postapalota - Polgári fiúiskola * Karolina polgári leányiskola - Székesegyház tér * Fegyintézet - Kőkapu - Hősi emlékmű (megkoszorúzva) * Fegyintézet - Jégzajlás a Dunán (fákkal) * Piarista gimnázium - Szeminárium * Kálvária domb - Gombospatak kőhídja * Buki-sziget: A vízmű gépháza - Révátkelés * Vác látképe a Duna felől - Dunapart * Piaristák könyvtára - Jégzajlás a Dunán (a korzó kerítésével) * Kálvária - Piarista rendház és templom * Hadiárvák ipariskolája - Derecskei-tó * Belga kert - Kodak gyár * Vác látképe. Fűzve, foltos kiadói borítóban. Jó példány.
19006.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Fodor Ferenc: Magyarország gazdasági földrajza. A főiskolai hallgatóság, a magyar gazdaközönség, közgazdák, iparosok és kereskedők számára. Tudományos Földrajz Kézikönyve III. kötet. Bp., 1924., Franklin, 237+3 p.+ VII (térkép-mellékletek) + 1 (nagyméretű térkép-melléklet: Magyarország gazdaságföldrajzi térképe. Dr. Teleki Pál gróf és dr. Cholnoky Jenő közreműködésével szerk.: dr. Fodor Ferenc. 1 : 1.500.000, Bp., Magyar Földrajzi Intézet Rt., Gazdasági adatokkal, statisztikákkal, közte a trianoni békeszerződés által okozott ipari és gazdasági veszteségekkel, négy nyelven (magyar, angol, német, francia), 63x95 cm. Átkötött félvászon-kötés, jó állapotban. A nagyméretű térkép-melléklet általában hiányzik!
19007.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
19008.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Lukácsy Imre: Beszél a múlt. A dunavecsei ref. egyházközség és Dunavecse község története. Bak Antal, Teleki László, Kovács István, Máthé Elek és Kovács László tanulmányával. Sajtó alá rendezte: Molnár Lajos. Dunavecse, 1943, Dunamente, 175+1 p. 1 (térképvázlet) t.+18 (fekete-fehér) t. Kiadói papírkötés, kissé sérült, foltos borítóval, kissé sérült gerinccel, 1-2 kijáró lappal.
19009.

Lukácsy Imre: Beszél a múlt. A dunavecsei ref. egyházközség és Dunavecse község története. Bak Antal, Teleki László, Kovács István, Máthé Elek és Kovács László tanulmányával. Sajtó alá rendezte: Molnár Lajos. Dunavecse, 1943, "Dunamente", 175+1 p. 1 (térképvázlet) t.+18 (fekete-fehér) t. Kiadói papírkötés, kissé sérült, foltos borítóval, kissé sérült gerinccel, 1-2 kijáró lappal.

Kikiáltási ár:
4 800 Ft
12,97
14,12
Szentes Ferenc: Aszód távolabbi környékének földtani viszonyai. 1 színes földtani térképpel (1:37.500), 4 tábla 5 szövegközti ábrával. (Dedikált.) Die weitere Umgebung von Aszód. Auszug des ungarischen Textes. Budapest, 1943. Stádium Sajtóvállalat Rt. ny. 68 + [4] p. + 4 t. (kihajtható) + 1 térkép (színes, hajtogatott, mérete 910 x 550 mm). Egyetlen kiadás. Az első fedőborítón dedikált: ,,Miklósnak szeretettel ajánlja: [Szentes] Feri. Az első papírborító felső sarkán apró folt. (Magyar tájak földtani leírása IV.) Fűzve, kiadói papírborítóban, jó példány.
19010.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Vértes Zoárd: Az esztergomi belvárosi temető sírlámpái mellől. (Dedikált.) Esztergom, 1944. Laiszky János ny. 607 + [1] p. + 1 térkép (kihajtható). Egyetlen kiadás. Címoldalra ragasztott dedikáció: ,,Friconak, Szevérnek el nem múló barátsággal, szeretettel: Zoárd. Esztergom, 1945. aug. 20. A temetői életrajzgyűjtemény kihajtható térképén a temető helyszínrajza. A címoldalon régi gyűjteményi bélyegzés. Fűzve, illusztrált, sérült kiadói borítóban. Nagyrészt felvágatlan, körülvágatlan példány.
19011.

Vértes Zoárd: Az esztergomi belvárosi temető sírlámpái mellől. (Dedikált.) Esztergom, 1944. Laiszky János ny. 607 + [1] p. + 1 térkép (kihajtható). Egyetlen kiadás. Címoldalra ragasztott dedikáció: ,,Friconak, Szevérnek el nem múló barátsággal, szeretettel: Zoárd. Esztergom, 1945. aug. 20." A temetői életrajzgyűjtemény kihajtható térképén a temető helyszínrajza. A címoldalon régi gyűjteményi bélyegzés. Fűzve, illusztrált, sérült kiadói borítóban. Nagyrészt felvágatlan, körülvágatlan példány.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft