Bevilaqua Borsody Béla-Mazsáry Béla: Pest-Budai kávéházak. Kávé és kávémesterség. 1535-1935. I-II. kötet. Művelődéstörténeti tanulmány. 1-2. köt. Bp., 1935, Budapesti Kávésok Ipartestülete,(Athenaeum-ny.), 526 p.+ 18 (kétoldalas képtáblák) t.; 3+534-976 p.+ 16 (kétoldalas képtáblák) t. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötések, az I. kötet hátsó borítója hiányzik, a II. kötet nem teljes (Teljes: 534-1467 p.+26 t.) és a II. kötet könyvteste szétvált.
Gál Kelemen:
A kolozsvári unitárius kollégium története (1568-1900). I-II. kötet. [Teljes.]
[Kolozsvár], 1935. Minerva Irodalmi és Nyomdai Műintézet Rt. 568 p.; 590 p. Egyetlen kiadás.
A kétkötetes monográfia első kötete Erdély felekezeti viszonyainak változását mutatja be, majd rátér a kolozsvári iskolaalapítások és iskolaigazgatások történetére; a második kötet lényegesen diákközpontúbb: a monográfia második kötete a tanrenddel, a konviktusban lakó diákok életmódbeli sajátosságaival, tanulmányi és fegyelmi ügyeivel kapcsolatban árul el számos részletet.
Monoki 1963.
Fűzve, egységes kiadói borítóban. Jó példány.
Böle Kornél: Spanyol földön. Útirajz. A szerző, Bőle Kornél (1887-1961) író, filológus, domonkos szerzetes által DEDIKÁLT, dátumozott (1931. IV. 30.) példány! Bp.,[1927.] , Stephaneum, 472 p. + 1 (kihajtható térkép) t. + 27 t. Kiadói egészvászon kötés, kissé kopott borítóval.
1897 Az ezeréves Magyarország. Képes félhavi folyóirat. 1897. Szerk.: Laurencic Gyula. Felelős szerk.: Kácser Lipót. Arthur Heyer rajzaival. Erdélyi Mór fotóival. Bp., 1897, Légrády, 100 p. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói illusztrált haránt-alakú félvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, laza fűzéssel, kissé foltos lapokkal.
Magyarország helységnévtára 1944. Hozzákötve: A Magyarországtól elcsatolt területek községeinek és városainak névjegyzéke. Szerk.: M. Kir. Központi Statisztikai Hivatal. Bp., [1944], Hornyánszky Viktor Rt., XII+680+114 p. Átkötött modern aranyozott egészműbőr-kötésben, kopott, javított gerinccel.
Hunfalvy János: Magyarország és Erdély eredeti képekben. I-III. köt. Ludwig Rohbock illusztrációival. Bp., 1987, Európa. Reprint kiadás, kísérőfüzettel. Kiadói műbőr-kötés, jó állapotban (a kísérőfüzet kissé sérült), kiadói papírtokban.
Horváth Lajos - Kovacsics József: Magyarország történeti statisztikai helységnévtára 15. Pest megye. Bp., 2000., KSH Népszámlálási Főosztály. Kiadói papírkötés.