Könyvek: Judaika

Tételek száma: 22

Bary József A tiszaeszlári bűnper. Bary József vizsgálóbíró emlékiratai. Budapest, 1942. Magyar Élet (Sylvester ny. Rt.) 848 p. Bary József (1858-1915) kúriai bíró, az 1882-1883. évi tiszaeszlári per vizsgálóbírójának emlékiratait a magyarországi antiszemitizmus történetében igen nevezetesnek számító per 50. évfordulóján a Bary-család örökösei tették közzé. Az emlékirat a nyomozás és a vádlottak felmentését hozó per történetét Eötvös Károly védőügyvédi nyomozati anyagához képest másképp beszéli el, és alapvetően sajtó-összeesküvést gyanít a per kimenetelével és utóéletével kapcsolatban. A munka 1932. évi első kiadása szerepel az Ideiglenes Nemzeti Kormány által 1945-ben betiltott művek jegyzékén. Példányunk az emlékirat harmadik kiadásából származik. Az utolsó ív néhány levelén apró sérülés, példányunk fűzése laza. Kopott, sérült korabeli félvászon kötésben.
20279.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Stern Salamon (szerk.): Hetven év a betegek szolgálatában 1871-1941. Emlékkönyv az Országos Bikur Cholim Betegeket Gyámolító Egyesület hetvenéves fennálása alkalmából. Bp., 1941, Országos Bikur Cholim Betegeket Gyámolító Egyesület. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Ez a könyv 200 számozott példányban készült. Számozatlan példány. Kiadói egészvászon-kötés, kopott borítóval, kissé sérült gerinccel, régi bélyegzésekkel.
20280.

Stern Salamon (szerk.): Hetven év a betegek szolgálatában 1871-1941. Emlékkönyv az "Országos Bikur Cholim Betegeket Gyámolító Egyesület" hetvenéves fennálása alkalmából. Bp., 1941, Országos Bikur Cholim Betegeket Gyámolító Egyesület. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. "Ez a könyv 200 számozott példányban készült." Számozatlan példány. Kiadói egészvászon-kötés, kopott borítóval, kissé sérült gerinccel, régi bélyegzésekkel.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Hornyánszky Aladár: Héber nyelvtan kezdők számára. I. kötet: Alaktan. Keleti Könyvtár I. sorozat 1. rész. Bp., 1908, Hornyánszky Viktor, 6+339 p. Unicus, több kötete nem jelent meg! Kiadói papírkötés.
20281.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
16
Emanuel Tov: Textual Criticism of the Hebrew Bible. Minneapolis, 2022, Fortress Press. Negyedik, javított és bővített kiadás. Angol nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kissé sérült kiadói papír védőborítóban. / Revised and Expanded Fourth Edition. In English language. Hardcover, with slightly damaged dust jacket.
20282.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Jeshurun Élijáhu: Hősök könyve. Zsidók álma - zsidóállam. hn., 1998, Túlélés. Kiadói papírkötés.
20283.

Kikiáltási ár:
4 800 Ft
12,97
14,12
Oxford English-Hebrew, Hebrew-English dictonary. Editor: Yaacov Levy. 1995, Kernerman - Lonnie Kahn. Angol és héber nyelven. Kiadói papírkötés.
20284.

Oxford English-Hebrew, Hebrew-English dictonary. Editor: Ya'acov Levy. 1995, Kernerman - Lonnie Kahn. Angol és héber nyelven. Kiadói papírkötés.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Peterdi Andor: A sárga folt. Harcom a zsidóságért. Elbeszélések, harcok írások és versek. (Dedikált.) (Budapest), [1922]. Szerző (Világosság könyvnyomda rt.) 160 p. Dedikált: ,,Őnagysága Morgenstern Zsófiának igaz szeretettel és nagyra becsüléssel Peterdi Andor. Peterdi Andor (1881-1958) pékinas, szabóinas, színész, később költő és műfordító, a Népszava újságírójának judaikai publicisztikái. Példányunk két ívének levelein alul apró, a szövegtükröt nem érintő levágás, egy levélen a felvágás nyomán támadt apró szakadás, két oldalon gyermekrajz. Enyhén hiányos gerincű, enyhén sérült kiadói kartonkötésben, az első kötéstáblán dombornyomású aranyozott címfeliratozással, a gerincen címkével.
20285.

Peterdi Andor: A sárga folt. Harcom a zsidóságért. Elbeszélések, harcok írások és versek. (Dedikált.) (Budapest), [1922]. Szerző (Világosság könyvnyomda rt.) 160 p. Dedikált: ,,Őnagysága Morgenstern Zsófiának igaz szeretettel és nagyra becsüléssel Peterdi Andor". Peterdi Andor (1881-1958) pékinas, szabóinas, színész, később költő és műfordító, a Népszava újságírójának judaikai publicisztikái. Példányunk két ívének levelein alul apró, a szövegtükröt nem érintő levágás, egy levélen a felvágás nyomán támadt apró szakadás, két oldalon gyermekrajz. Enyhén hiányos gerincű, enyhén sérült kiadói kartonkötésben, az első kötéstáblán dombornyomású aranyozott címfeliratozással, a gerincen címkével.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
20
Ítéljetek! Néhány kiragadott lap a magyar-zsidó életközösség könyvéből. (Szerkesztette: Vida Márton.) Budapest, 1939. (Szerkesztő - Lőbl D. És Fia ny.) 62 + [2] p. Egyetlen kiadás. A zsidótörvények idején készült, oldalszámozáson belül számos egész oldalas és szövegközti fényképpel illusztrált kiadvány a magyarság politikai, kulturális céljaiban részt vállaló zsidó kiválóságok példájával érvel a zsidóság kirekesztése ellen. A kiadvány érdekes tipográfiai megoldása a munkában szereplő zsidó és magyar származású közéleti szereplők (költők, írók, szerkesztők, képzőművészek, zeneszerzők, színészek, vállalkozók, országgyűlési képviselők, MTA-tagok, háborús hősök, sportolók) neveinek eltérő szedése. Fűzve, enyhén foltos kiadói borítóban. Jó példány.
20286.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Pollák Miksa: Tompa Mihály és a Biblia. Budapest, 1912. Izraelita Magyar Irodalmi Társulat (Franklin-Társulat ny.) 194 p. Pollák Miksa filológiai munkájában Tompa Mihály költő és református lelkész költészetét vizsgálja, különösen szűk fókusszal. Pollák Miksa soproni rabbi Tompa költészetének ószövetségi ihletettségét mutatja ki az elemzett részekben. A korabeli kritika a munka egészének elismerése mellett így nyilatkozott a kötetről: ,,Csak a czélon kissé túllövő heureka-láz mondathatja ezt a szerzővel: ,,Ha sikerült kimutatnom a bibliának Arany és Tompára gyakorolt hatását, ezzel sikerült egyúttal kimutatnom a zsidó szellemnek a magyar néplélekre gyakorolt közvetett befolyását>>. (Kéki Lajos - Egyetemes Philológiai Közlöny, 1913, 419.) Aranyozott gerincű, korabeli félvászon kötésben, márványmintás festésű lapszélekkel. Jó példány.
20287.

Pollák Miksa: Tompa Mihály és a Biblia. Budapest, 1912. Izraelita Magyar Irodalmi Társulat (Franklin-Társulat ny.) 194 p. Pollák Miksa filológiai munkájában Tompa Mihály költő és református lelkész költészetét vizsgálja, különösen szűk fókusszal. Pollák Miksa soproni rabbi Tompa költészetének ószövetségi ihletettségét mutatja ki az elemzett részekben. A korabeli kritika a munka egészének elismerése mellett így nyilatkozott a kötetről: ,,Csak a czélon kissé túllövő heureka-láz mondathatja ezt a szerzővel: ,,Ha sikerült kimutatnom a bibliának Arany és Tompára gyakorolt hatását, ezzel sikerült egyúttal kimutatnom a zsidó szellemnek a magyar néplélekre gyakorolt közvetett befolyását>>." (Kéki Lajos - Egyetemes Philológiai Közlöny, 1913, 419.) Aranyozott gerincű, korabeli félvászon kötésben, márványmintás festésű lapszélekkel. Jó példány.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
20288.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
1940 Ararát. Magyar zsidó évkönyv. Bp., 1940, Orsz. Izr. Leányárvaház. Kiadói illusztrált papírkötés, kopott borítóval, sérült gerinccel, a borító egyik sarkán szamárfüllel.
20289.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
Marian Fuks - Zygmunt Hoffman - Maurycy Horn - Jerzy Tomaszewski: Polnische Juden. Geschichte und Kultur. hn., én., Interpress. Német nyelven. Gazdag fekete-fehér és színes képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, karcos kiadói papír védőborítóban.
20290.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft