Tétel

Kikiáltási ár:

3 000 Ft

Leírás:

Pollák Miksa: Tompa Mihály és a Biblia. Budapest, 1912. Izraelita Magyar Irodalmi Társulat (Franklin-Társulat ny.) 194 p. Pollák Miksa filológiai munkájában Tompa Mihály költő és református lelkész költészetét vizsgálja, különösen szűk fókusszal. Pollák Miksa soproni rabbi Tompa költészetének ószövetségi ihletettségét mutatja ki az elemzett részekben. A korabeli kritika a munka egészének elismerése mellett így nyilatkozott a kötetről: ,,Csak a czélon kissé túllövő heureka-láz mondathatja ezt a szerzővel: ,,Ha sikerült kimutatnom a bibliának Arany és Tompára gyakorolt hatását, ezzel sikerült egyúttal kimutatnom a zsidó szellemnek a magyar néplélekre gyakorolt közvetett befolyását>>." (Kéki Lajos - Egyetemes Philológiai Közlöny, 1913, 419.) Aranyozott gerincű, korabeli félvászon kötésben, márványmintás festésű lapszélekkel. Jó példány.

Megosztás:

Tétel fotót készítette : ufk