Pennell, Joseph:
Die moderne Illustration von Joseph Pennell. Aus dem Englischen von L. und K. Burger. Autorisierte Ausgabe mit 170 Illustrationen.
Leipzig, [1901]. Hermann Seemann Nachfolger (Gedruckt bei E. Haberland). XV + [1] + 362 + [6] p.
Oldalszámozáson belül 170 illusztrációval (fametszetek, kőnyomatok, tollrajzok vegyesen) melyekből 104 egész oldalas. Minden illusztráció technikája és forrása nevesítve a kötet elején közölt mutatóban. Tartalma: Allgemeiner Überblick. - Die heutigen Methoden, ihr Ursprung und ihre Entwicklung. - Die französische Illustration. - Die Illustration in Deutschland, Spanien und anderen Ländern. - Die Illustration in England. - Die Illustration in Amerika.
Festett, aranyozott, illusztrált kiadói egészvászon kötésben (Wilh. Kämmerer Buchbinderei, Berlin), felül vörös festésű lapszélekkel. Szép példány.
Hevesy Iván:
A fényképezés nagy mesterei. A fotoművészet 100 esztendeje. 25 fényképpel.
Budapest, [1939]. Hatschek és Farkas (Tipográfiai Műintézet - Maretich Testvérek ny) 149 + [3] p. Egyetlen kiadás.
Oldalszámozáson belül 25 művészi felvétellel. Hevesy Iván (1893-1966) avantgárd filmesztéta és fotóművész, a fényképezés technikájáról írott szakmunkái számos kiadást értek meg, a fotótörténeti összefoglaló ritka.
Aranyozott gerincű, kiadói félvászon kötésben (Balla Károly, Budapest), kissé sérült kiadói védőborítóban. Jó példány.
Lám Frigyes:
A győri német színészet története (1742-1885).
Győr, 1938. Győregyházmegyei Alap Nyomdája. IV + 221 + [3] p. Egyetlen kiadás.
A téma alapvető összefoglalása. Lám Frigyes munkája szerint a hazai német nyelvű színjátszás alapozta meg a magyar nyelvű színjátszást, a német nyelvű színpad érdemei akkor is elévülhetetlenek, ha a század végére a magyar nyelvű színjátszással szemben teljesen visszaszorult. A helyi színháztörténet Lám Frigyes munkájában sokkal jelentősebb összefüggéseket sejtet, rámutat a közönségszerzés- és közönségszervezés fortélyaira, a hazafiasság és az üzletiesség konfliktusaira, a cenzúra szerepére, illetve az 1850-es, 1860-as évektől a győri német színjátszás támogatói körének radikális visszaszorulására. A 166. oldaltól forrásértékű műsortár. Példányunk fűzése meglazult, a kapcsok mentén apró, a szövegtükröt nem érintő foltossággal.
Fűzve, enyhén sérült, enyhén foltos kiadói borítóban.
Grunwalsky Ferenc:
Levelek L&M-nek. (Dedikált.)
Budapest, 2002. Telekép Kiadó (Nalors Grafika Kft., Vác). 155 + [5] p. + 8 t. Egyetlen kiadás.
Dedikált: ,,Németh Andor úrnak tisztelettel Grunwalsky Ferenc". Grunwalsky Ferenc operatőr-filmrendező filmes tárcái eredetileg az Élet és Irodalom 1997-2001 közötti lapszámaiban jelentek meg. A kötethez Orbán Ottó írt előszót.
Fűzve, illusztrált kiadói borítóban. Jó példány.
Almásy Aladár 1993-1994. A festőművész által Gyulai Lajos festőművész részére DEDIKÁLT példány! hn., én., Sieg-Mont. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
Gabriele Koller - Oswald Oberhuber: Oskar Kokoschka Städteportraits. Wien - München, 1986, Löcker Verlag. Német nyelven. Rendkívül gazdag képanyaggal, közte Oskar Kokoschka munkáival illusztrált. Kiadói papírkötés.
Ludwig, David:
Vezérfonal amatőr fényképészek számára. Tankönyv kezdők részére. Írta Ludwig David cs. és kir. alezredes, több belföldi és a német fényképeszeti egyesület dísztagja. 95 ábrával a szövegben és 16 műmelléklettel. A német 47. kiadás után fordította Kecskeméti Sándor.
Temesvár, 1909. Fordító - Klein Frigyes ny. [2] + VII + [1] + 251 + [15] p. + 17 t.
Oldalszámozáson belül számos szövegközti ábrával. Néhány levél szélén apró, a szövegtükröt nem érintő ragasztás.
XX. század végéről származó, ezüstözött műbőr kötésben, az eredeti, illusztrált fedőborítók bekötve.
Voit Pál: Régi magyar otthonok. Bp., 1943. A Magyar Könyvbarátok számára kiadja a Kir. M. Egyetemi Nyomda. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrálva. Kiadói kissé kopott félvászon-kötés.
Bánszky Pál: A naiv művészet Magyarországon. A szerző, Bánszky Pál (1929-2015) művészettörténész és néprajzkutató által Kútvölgyi Mihály (1944-?) fotóművész részére DEDIKÁLT példány Bp., 1984, Képzőművészeti Kiadó. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon kötés, szakadt, kopott kiadói papír védőborítóban.