Könyvek: Építészet, művészet

Tételek száma: 273

Pennell, Joseph: Die moderne Illustration von Joseph Pennell. Aus dem Englischen von L. und K. Burger. Autorisierte Ausgabe mit 170 Illustrationen. Leipzig, [1901]. Hermann Seemann Nachfolger (Gedruckt bei E. Haberland). XV + [1] + 362 + [6] p. Oldalszámozáson belül 170 illusztrációval (fametszetek, kőnyomatok, tollrajzok vegyesen) melyekből 104 egész oldalas. Minden illusztráció technikája és forrása nevesítve a kötet elején közölt mutatóban. Tartalma: Allgemeiner Überblick. - Die heutigen Methoden, ihr Ursprung und ihre Entwicklung. - Die französische Illustration. - Die Illustration in Deutschland, Spanien und anderen Ländern. - Die Illustration in England. - Die Illustration in Amerika. Festett, aranyozott, illusztrált kiadói egészvászon kötésben (Wilh. Kämmerer Buchbinderei, Berlin), felül vörös festésű lapszélekkel. Szép példány.
19666.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Hevesy Iván: A fényképezés nagy mesterei. A fotoművészet 100 esztendeje. 25 fényképpel. Budapest, [1939]. Hatschek és Farkas (Tipográfiai Műintézet - Maretich Testvérek ny) 149 + [3] p. Egyetlen kiadás. Oldalszámozáson belül 25 művészi felvétellel. Hevesy Iván (1893-1966) avantgárd filmesztéta és fotóművész, a fényképezés technikájáról írott szakmunkái számos kiadást értek meg, a fotótörténeti összefoglaló ritka. Aranyozott gerincű, kiadói félvászon kötésben (Balla Károly, Budapest), kissé sérült kiadói védőborítóban. Jó példány.
19667.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Lám Frigyes: A győri német színészet története (1742-1885). Győr, 1938. Győregyházmegyei Alap Nyomdája. IV + 221 + [3] p. Egyetlen kiadás. A téma alapvető összefoglalása. Lám Frigyes munkája szerint a hazai német nyelvű színjátszás alapozta meg a magyar nyelvű színjátszást, a német nyelvű színpad érdemei akkor is elévülhetetlenek, ha a század végére a magyar nyelvű színjátszással szemben teljesen visszaszorult. A helyi színháztörténet Lám Frigyes munkájában sokkal jelentősebb összefüggéseket sejtet, rámutat a közönségszerzés- és közönségszervezés fortélyaira, a hazafiasság és az üzletiesség konfliktusaira, a cenzúra szerepére, illetve az 1850-es, 1860-as évektől a győri német színjátszás támogatói körének radikális visszaszorulására. A 166. oldaltól forrásértékű műsortár. Példányunk fűzése meglazult, a kapcsok mentén apró, a szövegtükröt nem érintő foltossággal. Fűzve, enyhén sérült, enyhén foltos kiadói borítóban.
19668.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Grunwalsky Ferenc: Levelek L&M-nek. (Dedikált.) Budapest, 2002. Telekép Kiadó (Nalors Grafika Kft., Vác). 155 + [5] p. + 8 t. Egyetlen kiadás. Dedikált: ,,Németh Andor úrnak tisztelettel Grunwalsky Ferenc. Grunwalsky Ferenc operatőr-filmrendező filmes tárcái eredetileg az Élet és Irodalom 1997-2001 közötti lapszámaiban jelentek meg. A kötethez Orbán Ottó írt előszót. Fűzve, illusztrált kiadói borítóban. Jó példány.
19669.

Grunwalsky Ferenc: Levelek L&M-nek. (Dedikált.) Budapest, 2002. Telekép Kiadó (Nalors Grafika Kft., Vác). 155 + [5] p. + 8 t. Egyetlen kiadás. Dedikált: ,,Németh Andor úrnak tisztelettel Grunwalsky Ferenc". Grunwalsky Ferenc operatőr-filmrendező filmes tárcái eredetileg az Élet és Irodalom 1997-2001 közötti lapszámaiban jelentek meg. A kötethez Orbán Ottó írt előszót. Fűzve, illusztrált kiadói borítóban. Jó példány.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
19670.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Lotz Károly meghalt 1904. október 13-án. Bp., 1905, Franklin, 48+8 p. Kiadói papírkötés, javított gerinccel és borítóval, foltos borítóval.
19671.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Almásy Aladár 1993-1994. A festőművész által Gyulai Lajos festőművész részére DEDIKÁLT példány! hn., én., Sieg-Mont. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
19672.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Gabriele Koller - Oswald Oberhuber: Oskar Kokoschka Städteportraits. Wien - München, 1986, Löcker Verlag. Német nyelven. Rendkívül gazdag képanyaggal, közte Oskar Kokoschka munkáival illusztrált. Kiadói papírkötés.
19673.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Ludwig, David: Vezérfonal amatőr fényképészek számára. Tankönyv kezdők részére. Írta Ludwig David cs. és kir. alezredes, több belföldi és a német fényképeszeti egyesület dísztagja. 95 ábrával a szövegben és 16 műmelléklettel. A német 47. kiadás után fordította Kecskeméti Sándor. Temesvár, 1909. Fordító - Klein Frigyes ny. [2] + VII + [1] + 251 + [15] p. + 17 t. Oldalszámozáson belül számos szövegközti ábrával. Néhány levél szélén apró, a szövegtükröt nem érintő ragasztás. XX. század végéről származó, ezüstözött műbőr kötésben, az eredeti, illusztrált fedőborítók bekötve.
19674.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Voit Pál: Régi magyar otthonok. Bp., 1943. A Magyar Könyvbarátok számára kiadja a Kir. M. Egyetemi Nyomda. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrálva. Kiadói kissé kopott félvászon-kötés.
19675.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Bánszky Pál: A naiv művészet Magyarországon. A szerző, Bánszky Pál (1929-2015) művészettörténész és néprajzkutató által Kútvölgyi Mihály (1944-?) fotóművész részére DEDIKÁLT példány Bp., 1984, Képzőművészeti Kiadó. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon kötés, szakadt, kopott kiadói papír védőborítóban.
19676.

Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,65
9,41
Petényi Katalin: Barcsay Jenő. A művész beragasztott ALÁÍRÁSÁVAL! Bp., 1974, Corvina. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, szakadt, kopott kiadói papír védőborítóban.
19677.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft