Könyvek: Építészet, művészet

Tételek száma: 273

Barcsay, Jenő: Forma e spazio. [Forma és tér.] A szerző, Barcsay Jenő (1900-1988) által DEDIKÁLT példány és benne Barcsay Jenő autográf levelével, borítékkal, benne köszönetnyilvánító soraival. hn., 1969, Antonio Vallardi. Olasz nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, szakadt kiadói papír védőborítóban, kiadói tokban.
19654.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Lévárdy Ferenc: Pipázó eleink. A két szerző (összeállító?). Dr. Lévárdy Ferencné és Dr. Osskó Irán által DEDIKÁLT példány! Bp.,é.n.,Y-Metró Kft. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
19655.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
10
19656.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Hoszpotzky Alajos: A Vaskapuszabályozási munkák ismertetése. - Les travaux des Portes de Fer du Bas Danube par Aloys Hoszpotzky. Budapest, 1900. (Műszaki Irodalmi és Nyomdai Vállalat - Feldmann M.) 31 + [1] p. + 1 térkép (kihajtható). Francia-magyar biligvis áttekintés a századforduló jelentős műszaki feladatáról, a Vaskapu-szoros átfogó rendezéséről. Oldalszámozáson belül egészoldalas illusztrációkon a Vaskapu-szabályozás során használt hajók keresztmetszeti és felülnézeti rajzai. A címoldalon régi tulajdonosi és gyűjteményi bélyegzések, a gyűjteményi bélyegzések a belívben is megismétlődnek. Poss.: Zsák Hugó; a Magyar Mérnök- és Építész Egylet könyvtára. [Zsák Hugó (1844-1915) mérnök, miniszteri tanácsos, a budapesti és a Budapest alatti Duna-szabályozás szakmérnöke. A csepel-szigeti gubacsi gát, az Erzsébet híd, illetve a Margit híd feletti rakadópartok kiépítése a nevéhez fűződik.] Fűzve, kiadói borítóban, az első fedőborítón elhalványodott tulajdonosi bélyegzések. Jó példány.
19657.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Hunyady József: A magyar könyvkötés művészete a mohácsi vészig. 12 szövegképpel és 24 táblával. A kötet végén: A könyvkötés irodalmának bibliográfiája 1935-ig.(59-109 p.) A Budapesti Kir. M. Pázmány Péter Tudományegyetem Művészettörténeti és Keresztényrégészeti Intézetének Dolgozatai 43. Bp., 1937, Attila Nyomda Rt., 111 p.+XXIV (fekete-fehér képtáblákkal) t. Kiadói papírkötés, a borító szélek apró szakadásaitól eltekintve szép állapotban. A végén kiadványjegyzékkel. Számozott, 67. számú számozott példány.
19658.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Juhász Árpád (1863-1914). A bevezető tanulmány írta: Őriné Nagy Cecília. A képeket válogatta, a tárlatok listáját összeállította: Ninkov K. Olga. (Újvidék), 2015, Forum. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Magyar és szerb nyelven. Kiadói papírkötés. Megjelent 500 példányban.
19659.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Cartoonists & Their Inventions. (DEDIKÁLT). Genf, 1997, IFIA. Első kiadás. Különböző művészek karikatúráival; a borító illusztrációja Marabu (eredeti nevén Szabó László Róbert) munkája. Angol nyelven. Kiadói papírkötés, jó állapotban. Dr. Vedres András (1940- ), a Magyar Feltalálók Egyesületének főtitkára, a Feltalálók Egyesületeinek Nemzetközi Szövetsége (IFIA) elnöke (2006-2014) által Torgyán József (1932-2017) ügyvéd, politikus, országgyűlési képviselő részére DEDIKÁLT példány.
19660.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Ghislaine Wood: Essential Art Deco. London, 2003, V&A, kiadói egészvászon kötés, papír védőborítóval, angol nyelven. Art deco műtárgyak képanyagával gazdagon illusztrált kiadvány.
19661.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Kampis Antal: Szinyei Merse Pál (A művészet kiskönyvtára). A szerző, Kampis Antal (1903-1982) művészettörténész által ALÁÍRT! Bp., 1975, Corvina. Kiadói papírkötés.
19662.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Madách: Az ember tragédiája. Buday György fametszetei. Bp., 1984, Múzsák Közművelődési Kiadó, 22 t. Kiadói papírmappában, lapméret: 18,5x16 cm.
19663.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
Ewald Rathke, Sylvia Rathke-Köhl: Konstruktive Malerei 1915-1930. Frankfurt, 1966, Frankfurter Kunstverein. Többek közt Moholy-Nagy László és Bortnyik Sándor műveinek reprodukcióival gazdagon illusztrált kiállítási katalógus. Kiadói papírkötés, kissé kopott borítóval.
19664.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Hugó Scheiber - Béla Kádár. (Kiállítási katalógus). Tel Aviv, 2007, Minotaure Gallery. Scheiber Hugó és Kádár Béla munkáinak reprodukcióival illusztrálva. Angol nyelven. Kiadói papírkötés.
19665.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft