Könyvek: Építészet, művészet

Tételek száma: 273

19642.

Kikiáltási ár:
3 800 Ft
10,27
11,18
Az Eszterházy-képtár eredeti fényképekben. Szövegét írta: Keleti Gusztáv. Első folyam. (Unicus!) Pest, 1871, Ráth Mór (Bécs, Holzhausen Adolf-ny.), 1 sztl. lev.+ 40 p.+ 8 (fénynyomatok) t. Egyetlen kiadás. A reprodukciókat Simonyi Antal fényképezte. Kiadói aranyozott, dombornyomott, bordó egészvászon-kötésben, kopottas, foltos borítóval, javított gerinccel és kötéssel, helyenként kissé foltos lapokkal, bejegyzésekkel, két hiányzó képtáblával. Ritka!
19643.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
19
Magyar festők és grafikusok adattára. Életrajzi lexikon az 1800-1988 között alkotó festő- és grafikusművészekről. A kutató-, föltáró- s gyűjtőmunkát végezte Seregélyi György. Szeged, 1988. Kiadói egészvászon kötés, kopott borítóval, az elülső borító alsó sarkán kis hiánnyal, de belül jó állapotban.
19644.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Boldog újévet! 1939. Az év válogatott Ex librisei. (Többszörösen aláírt példány.) Budapest, 1939. MEGE (Bichler ny.) [4] p. + 40 t. Kolofon: ,,Megjelent 170 példányban, melyből 25 számozott példány. A számozott példányok 16 eredeti rézkarcot és rézmetszetet is tartalmaznak. Példányunk számozatlan. A kor jelentős magyar grafikusainak válogatott, új évre kiadott Ex librisei, az egyszínnyomású és részben kézzel színezett Ex librisekből 15 a művészek aláírását hordozza. Aláírások: Bordás Ferenc (2), vitéz Erdős János, Nemes Török János (3), Fery Antal (2), Gebhardt Tibor, Havas László, Kmety Ferenc, Márton Lajos, Patay Mihály, Petry Béla, Szücs Pál. Az újévi jókívánságokat kifejező Ex librisek egy részén humoros jelenetek, aktok, népies jelenetek, más részükön az országbővítést ünneplő, illetve szorgalmazó rajzok, a háborús évek közeledtével pedig furcsa humorként a gázálarc motívuma is feltűnik itt-ott. A számozatlan kiadványváltozat 42 táblával teljes. (A Magyar Exlibrisgyűjtők és Grafikabarátok Egyesülete kiadványai. IX. kötet.) Fűzve, Gáborjáni Szabó Kálmán fametszetével illusztrált, zsinórfűzött, enyhén foltos, sérült gerincű kiadói borítóban. Jó példány.
19645.

Boldog újévet! 1939. Az év válogatott Ex librisei. (Többszörösen aláírt példány.) Budapest, 1939. MEGE (Bichler ny.) [4] p. + 40 t. Kolofon: ,,Megjelent 170 példányban, melyből 25 számozott példány. A számozott példányok 16 eredeti rézkarcot és rézmetszetet is tartalmaznak." Példányunk számozatlan. A kor jelentős magyar grafikusainak válogatott, új évre kiadott Ex librisei, az egyszínnyomású és részben kézzel színezett Ex librisekből 15 a művészek aláírását hordozza. Aláírások: Bordás Ferenc (2), vitéz Erdős János, Nemes Török János (3), Fery Antal (2), Gebhardt Tibor, Havas László, Kmety Ferenc, Márton Lajos, Patay Mihály, Petry Béla, Szücs Pál. Az újévi jókívánságokat kifejező Ex librisek egy részén humoros jelenetek, aktok, népies jelenetek, más részükön az országbővítést ünneplő, illetve szorgalmazó rajzok, a háborús évek közeledtével pedig furcsa humorként a gázálarc motívuma is feltűnik itt-ott. A számozatlan kiadványváltozat 42 táblával teljes. (A Magyar Exlibrisgyűjtők és Grafikabarátok Egyesülete kiadványai. IX. kötet.) Fűzve, Gáborjáni Szabó Kálmán fametszetével illusztrált, zsinórfűzött, enyhén foltos, sérült gerincű kiadói borítóban. Jó példány.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Tapis Roumains (Román szőnyegek.) Paris, H. Ernst, 34 t. Kopott, foltos félvászon mappában, a címlap, a tartalomjegyzés és bevezető lapjai (6 oldal) hiányoznak!
19646.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Philip Bamborough: Antique Oriental Rugs and Carpets (Antik keleti szőnyegek). London, 1983, Blandford Press, kiadói egészvászon kötés, papír védőborítóval, angol nyelven. Szakmai kiadvány, mely tételesen bemutatja a keleti szőnyegek fajtáit, kifejtve azok jellemzőit, segítve felismerésüket. Színes képekkel gazdagon illusztrált.
19647.

Kikiáltási ár:
7 000 Ft
18,92
20,59
19648.

Kikiáltási ár:
7 000 Ft
18,92
20,59
Cyril Manley: Decorative Victorian Glass. London, 1988, Ward Lock, kiadói egészvászon kötés, papír védőborítóval, angol nyelven. E rendkívül gazdagon illusztrált kötet 443 darab viktoriánus korabeli üvegtárgy fotóját és részletes leírását tartalmazza, jelzések feloldásával kiegészítve.
19649.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Arie Van De Lemme: Art Deco - An illustrated guide to the decorative style 1920-40. London, New Burlington, 1986, kiadói paprkötés, angol nyelven. Színes képanyaggal rendkívül gazdagon illusztrált kiadvány.
19650.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Salvador Dalí. London, 1987, Tate Gallery. Angol nyelven. Gazdag képanyaggal, Salvador Dalí műveivel illusztrált. Kiadói papírkötés.
19651.

Kikiáltási ár:
7 000 Ft
18,92
20,59
19652.

Kikiáltási ár:
7 000 Ft
18,92
20,59
Oblatt György: A jövő városa. Bp., [1943], Hungária, 180 p.+ 1 (kihajtható) t. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói félvászon-kötés, helyenként kissé foltos.
19653.

Kikiáltási ár:
3 800 Ft
10,27
11,18

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft