Könyvek: Utazás, helytörténet

Tételek száma: 252

Párhuzamos történetek. Budapest és Kassa. Főváros és régiócentrum a 19. század második felében. / Paralelné príbehy. Budapest a Kosice. /Parallel histories. Budapest and Kassa/Kosice. Kiállítási katalógus. Bp., 2013., Budapesti Történeti Múzeum. Magyar, szlovák és angol nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
19036.

Párhuzamos történetek. Budapest és Kassa. Főváros és régiócentrum a 19. század második felében. / Paralelné príbehy. Budapest' a Kosice. /Parallel histories. Budapest and Kassa/Kosice. Kiállítási katalógus. Bp., 2013., Budapesti Történeti Múzeum. Magyar, szlovák és angol nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Programm des evangel. Gymnasiums A. B. und der damit verbundenen Realschule, sowie der evangel. Elementarschule A. B. zu Hermannstadt für das Schuljahr 1895/96 (...) Inhalt: 1. Geschichte des. evangel. Gymnasiums A. B. in Hermannstadt. 2. Schulnachrichten. Beides vom Direktor. Hermannstadt (Nagyszeben),1896, W. Krafft. 256+2 p. Német nyelven. Kiadói papírkötés, sérült és részben javított, papírral pótolt gerinccel, kissé foltos és sérült borítóval. Nagyszebeni evangélikus gimnázium és reáliskola története, tanterve, vizsgarendje stb. Ritka!
19037.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Siebenbürgische Provinzialblätter. Zweiter Band. Erstes Heft. Hermanstadt (Nagyszeben], 1806, Martin Hochmeister, 101 p. Német nyelven. Kiadói papírkötés, sérült, kissé hiányos borítóval, foltos lapokkal.
19038.

Kikiáltási ár:
4 800 Ft
12,97
14,12
Szűcs István: Szabad királyi Debreczen város történelme három kötetben ábrákkal. csak a III. kötet Debreczennek királyi városi rangra emeltetésétől (1693) a mai időkig.  Debreczen, 1872. Városi ny., VII+(1)+657-1104+(1)p.+7 színes t.+1 kihajt. térk. Szétvált fűzéssel, sérült kiadói papírborítóval, lapot mellékletek jó állapotban
19039.

Kikiáltási ár:
9 500 Ft
25,68
27,94
Faragó János Dr.:. A Csanádi Kisebb Papnevelde története. Szent Gellérttől napjainkig (1030-1925). A Szent Imre Intézet ,,Emericanum ötven éves évfordulója alkalmából. Timisoara (Temesvár), 1925. Der Landbote. 2 sztl. lev., 183. p., Kiadói papírkötésben, ragasztott bortíóval Ritka!
19040.

Faragó János Dr.:. A Csanádi Kisebb Papnevelde története. Szent Gellérttől napjainkig (1030-1925). A Szent Imre Intézet ,,Emericanum" ötven éves évfordulója alkalmából. Timisoara (Temesvár), 1925. Der Landbote. 2 sztl. lev., 183. p., Kiadói papírkötésben, ragasztott bortíóval Ritka!

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
19041.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Rózsa Péter (szerk.): Robert Townson magyarországi utazásai. - Robert Townsons Travels in Hungary. (Számozott, dedikált tanulmánykötet.) Debrecen, 1999. Kossuth Egyetemi Kiadó (Kapitális Nyomdaipari és Kereskedelmi Bt.) 219 + [1] p. Egyetlen kiadás. Összesen 500 példányban megjelent kötet számozott, dedikált példánya, sorszáma: 487. Dedikáció: ,,Szentpéteri Nagy Richárdnak barátsággal Rózsa Péter. Db., 2006. augusztus 25. A magyar-angol bilingvis tanulmánykötet az 1997. szeptember 26-án Debrecenben tartott ,,Townson Emlékülés előadásait tartalmazza, táblázatokkal és egész oldalas térképvázlatokkal illusztrálva. Robert Townson (1762-1827) angol utazó, polihisztor, természettudós, az egyik első Tátra-kutató 1793-ban tett rövid magyarországi kutatóútja során a Duna mentén eljutott Pest-Budáig, rövid utazást tett az Észak-Alföldön, Debrecen és Nagyvárad városát is érintve, majd Tokajon keresztül útja lényegeként a Felvidék tájait járta be, rövid krakkói és wieliczkai kitérővel. Felfedezőútja meteorológiai, kőzet- és ásványtani, barlangászati, botanikai és néprajzi eredményeit ,,Travels in Hungary with a short account of Vienna in the year 1793 címmel tette közzé (London, 1797). Műve a magyarországi természettudományos és néprajzi tanulmányok jelentős darabja, az emlékülésen elhangzó és kötetünkbe bekerülő tanulmányok a kutatóút számos aspektusát tárják fel. Prov.: Szentpéteri Nagy Richard. [Szentpéteri Nagy Richard alkotmányjogász, 1999-2010 között kormányzati és önkormányzati intézmények tanácsadója, később a Corvinus Egyetem, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem oktatója, politikai elemző, valamint költő.] Fűzve, színes, illusztrált kiadói borítóban, Jó példány.
19042.

Rózsa Péter (szerk.): Robert Townson magyarországi utazásai. - Robert Townson's Travels in Hungary. (Számozott, dedikált tanulmánykötet.) Debrecen, 1999. Kossuth Egyetemi Kiadó (Kapitális Nyomdaipari és Kereskedelmi Bt.) 219 + [1] p. Egyetlen kiadás. Összesen 500 példányban megjelent kötet számozott, dedikált példánya, sorszáma: 487. Dedikáció: ,,Szentpéteri Nagy Richárdnak barátsággal Rózsa Péter. Db., 2006. augusztus 25." A magyar-angol bilingvis tanulmánykötet az 1997. szeptember 26-án Debrecenben tartott ,,Townson Emlékülés" előadásait tartalmazza, táblázatokkal és egész oldalas térképvázlatokkal illusztrálva. Robert Townson (1762-1827) angol utazó, polihisztor, természettudós, az egyik első Tátra-kutató 1793-ban tett rövid magyarországi kutatóútja során a Duna mentén eljutott Pest-Budáig, rövid utazást tett az Észak-Alföldön, Debrecen és Nagyvárad városát is érintve, majd Tokajon keresztül útja lényegeként a Felvidék tájait járta be, rövid krakkói és wieliczkai kitérővel. Felfedezőútja meteorológiai, kőzet- és ásványtani, barlangászati, botanikai és néprajzi eredményeit ,,Travels in Hungary with a short account of Vienna in the year 1793" címmel tette közzé (London, 1797). Műve a magyarországi természettudományos és néprajzi tanulmányok jelentős darabja, az emlékülésen elhangzó és kötetünkbe bekerülő tanulmányok a kutatóút számos aspektusát tárják fel. Prov.: Szentpéteri Nagy Richard. [Szentpéteri Nagy Richard alkotmányjogász, 1999-2010 között kormányzati és önkormányzati intézmények tanácsadója, később a Corvinus Egyetem, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem oktatója, politikai elemző, valamint költő.] Fűzve, színes, illusztrált kiadói borítóban, Jó példány.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Manuel Siurot - Philine Burnet: Au coeur de LEspagne. Burgos, Avila, Ségovie, Toléde, Madrid, Salamanque. Grenoble,1932,B. Athaud. Gazdag képanyaggal illusztrált. Gazdag képanyaggal és egy térképpel illusztrált. Francia nyelven. Aranyozott gerincű félbőr-kötésben, bekötött papírborítóval.
19043.

Manuel Siurot - Philine Burnet: Au coeur de L'Espagne. Burgos, Avila, Ségovie, Toléde, Madrid, Salamanque. Grenoble,1932,B. Athaud. Gazdag képanyaggal illusztrált. Gazdag képanyaggal és egy térképpel illusztrált. Francia nyelven. Aranyozott gerincű félbőr-kötésben, bekötött papírborítóval.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Koszorús Ilona: Balatonszárszó-Budapest. (Budapest, [1943]. (Bethlen-nyomda Rt.) 56 p. Egyetlen kiadás. Kötetünk a Soli Deo Gloria Diákszövetség 1928-tól Balatonszárszón megszervezett ifjúsági konferenciáihoz kötődik, ahol a népi értelmiség java rendszeresen megjelent, és ahol az 1930-es évektől a magyarság sorsával kapcsolatban meghatározó jelentőségű nemzetpolitikai viták zajlottak. A Balatonszárszó-Budapest vitadráma egy vonatút keretein belül zajlik, a konferencia két fiktív, eltérő világnézetű résztvevője - egy tanár és egy teológus - vitázik a műben. (S. D. G. krónika.) Fűzve, kiadói borítóban. Jó példány.
19044.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
Thirring Gusztáv: Szombathely és környékének részletes kalauza. Dr. Thirring - Dr. Vigyázó: Részletes Helyi Kalauzok 18. Bp., 1933, Turistaság és Alpinizmus, 32 p. +1 (kétoldalas térkép) t. Kiadói papírkötés
19045.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
A Mátra részletes kalauza. Szerk.: Barcza Imre és Dr. Vigyázó János. Részletes helyi kalauzok 10. Bp., 1930, Turistaság és Alpinizmus, 240 p. + 13 t. (közte 10 kihajtható). Szövegközi és egészoldalas képekkel, kihajtható térképekkel és panorámaképekkel. Korabeli amatőr félvászon kötésben,
19046.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
Weöres Sándor - Nyisztor Zoltán: A keleti út. Párhuzamos útinaplók.Bp., 1998, Terebess. Kiadói papírkötés, újszerű állapotban.
19047.

Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,65
9,41

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft