Könyvek: Utazás, helytörténet

Tételek száma: 252

19024.

Kikiáltási ár:
5 500 Ft
14,86
16,18
Hogya György: Öt nemzedék a könyvkötészet szolgálatában. A Georgiak Veszprémben. (DEDIKÁLT). Veszprém, 1987, Pannon Nyomda. Első kiadás. Kiadói papírkötés. Megjelent 1000 példányban. A szerző, Hogya György (1956- ) által DEDIKÁLT példány.
19025.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Vidéki betűrendes távbeszélő névsor. Hivatalos kiadás. (A névsorhoz hozzáfűzött Útmutató című hirdetési melléklet a m. kir. posta személyzete jóléti alapítványának kiadása.) 1935. október hó. [Bp.], 1935., M. Kir. Postavezérigazgatóság, XIV+2+227+1+40 p. Korabeli reklámokkal. Kiadói papírkötésben.
19026.

Vidéki betűrendes távbeszélő névsor. Hivatalos kiadás. (A névsorhoz hozzáfűzött "Útmutató" című hirdetési melléklet a m. kir. posta személyzete jóléti alapítványának kiadása.) 1935. október hó. [Bp.], 1935., M. Kir. Postavezérigazgatóság, XIV+2+227+1+40 p. Korabeli reklámokkal. Kiadói papírkötésben.

Kikiáltási ár:
4 800 Ft
12,97
14,12
Magyarország helységnévtára 1941. Szerkeszti és kiadja: A Magyar Kir. Központi Statisztikai Hivatal. Bp., 1941, Hornyánszky Viktor, XII+378+1 p. Kiadói papírkötés, kissé szakadt borítóval.
19027.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,57
8,24
Vákár P. Arthur Gyilkostói kalauz. (A Gyilkostó és környéke) Az E.M.K.E., a Székely Társaság és az E.K.E. gyergyószentmiklósi fiókjának megbízásából összeállította --. Gyergyószentmiklós, 1914. Csikvármegye Kossuth könyvnyomdája. 64+(16) p. Lapszámozáson belül szövegközti és egészoldalas képekkel. Kiadó.gerincén enyhén sérült papírborítóval
19028.

Kikiáltási ár:
3 800 Ft
10,27
11,18
29
Tábori Pál: Palesztina. Bp.,é.n., Gutenberg. Kiadói aranyozott félvászon-kötés, kissé kopott borítóval.
19029.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
1925 Az Ujpesti M. Kir. Állami Könyves Kálmán-Reálgimnázium értesítője az 1924-1925. iskolai évről. (XIX. évfolyam. Közzéteszi Dr. Zibolen Endre igazgató. Újpest, 1926, Schinkovits Lajos, 38 p. Benne Gyökössy Endre (1913-1997) református lelkész, pszichológus, egyházi író, költő (18. o.), és Major Ákos (1908-1987) jogász, hadbíró, a Budapesti Népbíróság és a Népbíróságok Országos Tanácsa elnöke (Bárdossy-per), később az Országos Nemzeti Bizottság elnöke a kékcédulás választások idején, Major Tamás színész testvérbátyjával (31. o.) Borítóhiánnyal.
19030.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Kovalovszki Júlia: Régészeti adatok Szentes környékének település történetéhez. Kovalovszki Júlia szakdolgozata. (Dedikált.) [Budapest, 1957]. (Magyar Nemzeti Múzeum - Történeti Múzeum rotaüzeme. [2] + 80 p. + 14 térkép (kihajtható, ebből 13 színes). Összesen 350 példányban készült munka dedikált példánya: ,,Szabó Jánosnak őszinte szeretettel Julika. Békéscsaba, 1958. jan. 15. Kovalovszki Júlia régész hallgató szakdolgozata a Szentes környéki ásatási forrásanyagot katalogizálja, ennek nyomán pedig 14 térképen rekonstruálja a környék őskori, vaskori, bronzkori, népvándorláskori temetkezési helyeit, illetve a népvándorláskortól számítva a környék egykori településszerkezetét. Példányunk címoldalán apró sérülés. (Régészeti füzetek, 5. szám.) Fűzve, illusztrált, enyhén sérült kiadói borítóban. Jó példány.
19031.

Kovalovszki Júlia: Régészeti adatok Szentes környékének település történetéhez. Kovalovszki Júlia szakdolgozata. (Dedikált.) [Budapest, 1957]. (Magyar Nemzeti Múzeum - Történeti Múzeum rotaüzeme. [2] + 80 p. + 14 térkép (kihajtható, ebből 13 színes). Összesen 350 példányban készült munka dedikált példánya: ,,Szabó Jánosnak őszinte szeretettel Julika. Békéscsaba, 1958. jan. 15." Kovalovszki Júlia régész hallgató szakdolgozata a Szentes környéki ásatási forrásanyagot katalogizálja, ennek nyomán pedig 14 térképen rekonstruálja a környék őskori, vaskori, bronzkori, népvándorláskori temetkezési helyeit, illetve a népvándorláskortól számítva a környék egykori településszerkezetét. Példányunk címoldalán apró sérülés. (Régészeti füzetek, 5. szám.) Fűzve, illusztrált, enyhén sérült kiadói borítóban. Jó példány.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Müllner Mátyás: A soproni evang[élikus] főtanoda története a soproni ev[angélikus] gyülekezet nevezetesebb eseményeivel együtt. A Tanoda három százados emlékünnepe alkalmával kiadta Müllner Mátyás tanár. Sopronban, 1857. Romwalter Károly betűivel. [8] + 117 + [1] p. Egyetlen kiadás. Evangélikus szemléletű pedagógiatörténeti munka, helytörténeti keretbe ágyazva. A történeti munka követi a protestáns történetírás hagyományait, amennyiben II. József türelmi rendelete korfordulónak számít. Az áttekintés fejezetei: Első időszak: A reformatiótól kezdve a bécsi békekötésig 1606. - Második időszak: A bécsi békekötéstől a soproni országgyűlésig 1681. - Harmadik időszak: A soproni országgyűléstől a türelmi rendeletig 1781. - Negyedik időszak: A türelmi rendelet megjelenésétől a mi időnkig. A füzet tiszta jövedelme ,,a tápintézeti tőke nevelésére fordíttatik. Példányunk néhány levele a gerincnél megerősítve. Fűzve, illusztrált kiadói borítóban, az első fedőborító felső sarkában apró, halvány foltosság. Jó példány
19032.

Müllner Mátyás: A soproni evang[élikus] főtanoda története a soproni ev[angélikus] gyülekezet nevezetesebb eseményeivel együtt. A Tanoda három százados emlékünnepe alkalmával kiadta Müllner Mátyás tanár. Sopronban, 1857. Romwalter Károly betűivel. [8] + 117 + [1] p. Egyetlen kiadás. Evangélikus szemléletű pedagógiatörténeti munka, helytörténeti keretbe ágyazva. A történeti munka követi a protestáns történetírás hagyományait, amennyiben II. József türelmi rendelete korfordulónak számít. Az áttekintés fejezetei: Első időszak: A' reformatiótól kezdve a' bécsi békekötésig 1606. - Második időszak: A' bécsi békekötéstől a' soproni országgyűlésig 1681. - Harmadik időszak: A' soproni országgyűléstől a' türelmi rendeletig 1781. - Negyedik időszak: A' türelmi rendelet megjelenésétől a' mi időnkig. A füzet tiszta jövedelme ,,a tápintézeti tőke nevelésére fordíttatik". Példányunk néhány levele a gerincnél megerősítve. Fűzve, illusztrált kiadói borítóban, az első fedőborító felső sarkában apró, halvány foltosság. Jó példány

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Tóth Kálmán: A Szentföld és a Szentírás. Palesztinai élmények és bibliai emlékek. Esztergom 1928. Laiszky János ny. 292 p. Egyetlen kiadás. Oldalszámozáson belül számos szövegközti és egész oldalas fényképpel, rajzzal illusztrált, néprajzi megfigyelésekben és nemzetkarakterológiai megjegyzésekben gazdag útleírás. A közel-keleti útra 1927 szeptemberében került sor, az utolsó oldalakon a zarándoklat szereplőinek névsora és csoportképe. A címoldalon régi tulajdonosi bejegyzés, példányunk fűzése kissé laza, lapszélei enyhén gyűröttek, töredezettek. Fűzve, illusztrált, kissé sérült kiadói borítóban.
19033.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Léderer Ottó (szerk.): A 100 éves Ujpest története. Ujpest-Rákospalotai lexikon. Szerkesztette Negyedi Szabó összegyüjtött adatai alapján Léderer Ottó. Ujpest, (1930). Negyedi Szabó Béláné - özv. Ritter Jenőné ny. 44 + XCVIII p. A kötet elején Újpest rövid helytörténete, a római számozású oldalakon szövegközti fényképekkel illusztrált személyi adattár, csaknem kizárólagosan férfiportrékkal. Az előzékeken és a belív számos oldalán régi gyűjteményi bélyegzés. Példányunk fűzése kissé meglazult. Poss.: Magyar Országos Eszperantó Egyesület Ujpest és környéki Csoportja. Aranyozott, vaknyomásos, gerincén enyhén sérült, kissé kopott kiadói egészvászon kötésben (Lang J. és Társa, Ujpest)
19034.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
19035.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft