Nyomtatványok

Tételek száma: 383

1656 Alfonso de Cardenas, Szt. Jakab lovagrend tagjához, nagy-britanniai követhez kapcsolódó nyomtatvány. Brüsszel, 1656, k.n.. 5+36 p. Latin nyelven. Javított papírkötésben, sérült és foltos borítóval, helyenként foltos lapokkal, néhány lapon kisebb szöveget is érintő hiánnyal.
16733.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
cca XVII. sz. vége Wenceslao Gallo Otzenassek: I.N.D.N.I.C. Disputatio Juridica Desumpta ex Digestis, Codice, Canonico & Consuetudinario Jure, potissimum vero ex Lib. 2. ff. tit. 14. & Lib. 2. C. tit. 3. De pactis in genere, et in specie, quam per theses et quaestiones divina favente gratia, moderante sine originali labe concepta virgine-matre. Authoritate et consensu praenobilium, magnificorum, spectabilium, clarissimorum, atque consultissimorum virorum, &c. Magnifici domini rectoris, spectabilis domini decani, DD. seniorum inclytae facultatis juridicae, sacrae caesareae majestatis consiliariorum, &c. Adeoque totius amplissimi juris-consultorum collegii in antiquissima & celeberrima Universitate Viennensi. Praeside Praenobli, Spectabili, Clarssimo ac Consultissimo Domino - - ,J.U.D. codicis professore publico, reverendissimi ac celsissimi S.R.I. Principis Episcopi Passaviensis consiliario consistoriali, aulae judiciorumque advocato. Publicae diventilationi submittit Joannes Josephus Tabernetor, Silesius Crappicensis, AA. LL. & philosophiae magister, J.U. auditor. ... Viennae Austriae, Typis Andreae Heyingeri, Universit. Typogr, 25. sztl. lev. Papírkötés, foltos, sérült, kissé hiányos címlappal, javított gerinccel.
16734.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
XVIII. sz. közepe Franciscus Balasko (Balaskó Ferenc): Majestaticus ex Austria in Hungariam adventus post ter quinque dies Aprilis, tertia fulsit dum: Buda est vultu condecorata tuo. Pest pariter luce hac assumsit gaudia dum te Alberto junctum, cernere posse datum est. Augustissimi per Banatum ad inferiores provincias descensus. Anno quo IosephUs II. IMperator pannonICa fortaLICIa reVIDere absCesserat. In reiterato sacratiss, etc. modo regnantis Josephi II. Romanorum imperatoris, semper Augusti Germaniae, ... Jam ter quinque dies venerunt, tres quoque May caesaris adventus, qua populus petiit. Vive Josephe diu multos feliciter annos junctus et Albertus, blande Josephe tibi. Liberam et Majestatis regiam Pesto-politanam civitatem adventu. Ita testari conatur - - ... Pestini, Typis Eitzenbergerianis, javított gerinccel, 7 szt. lev.
16735.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
cca 1760-80 Márai Teréziával és II Józseffel kapcsolatos 3 db nyomtatvány, egybekötve. Pest, é.n., Eitzenberger. 6+14+6 p. Latin nyelven. Javított papírkötésben, foltos borítóval, helyenként foltos lapokkal, egy lapon apró szöveget nem érintő hiánnyal.
16736.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
1765-1791 Alexander Pásztory: Sacrae Caesareae et Regio-Apostolicae Majestatis... Benignissime intimandum. Erga demissam dominorum statuum etordinum repraesentationem... in negotio religiones subortas, quia illarum intuitu nec erga posteriorem benignam resolutionem sub 7ma... mensis Novembris 1790 editam coalitionis spes adfulserit, suae Majestati... finaliter dirimendas detulerunt... Viennae die 18va. Possonii, 1791, Prostat apud Simonem Petrum Weber, 4 sztl. lev. Hozzákötve:  Carolo Roth: Oratio funebris dum augustissimi invictissimi, ac potentissimi Romanorum imperatoris ... ac Hungariae corregentis Francisci I. piis manibus per regiam cameram Hungarico-aulicam in collegiata S. Martini ecclesia triduanis exequiis justa suprema persoluta sunt Posonii die XXII.,XXIII., XXIV. Octobris MDCCLXV. Tyrnaviae, (1765), Typis Collegii Acaemici Societatis Jesu, 16 sztl. lev. Papírkötés, javított gerinccel, a második részben szúrágta lyukakkal a lapokon.
16737.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
1768 A Keszthelyi Féniks az az: cselekedetiben és maradékiban holta után élő... Tolnai Festetics Kristóf, fels. császárné és királyné asszonyunk felszentelt vitéze és tanácsosa, kinek méltó dicséretit halottas tiszteletének alkalmatosságával... Keszthelyen... Franciscanusok templomában szent György havának 20. napján rövid summában foglalta. Győr, 1768. 36p.
16738.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
13
Hermán József (1723-1769): Hála-adó beszéd, mellyet a nemes-kéri templomban pünkösd után hatodik vasárnapon M. DCC. LXVII-dik esztendöben, midön tekintetes nemes Sopron vármegye Mária Theresia ... austriai fö-hertzeg aszszonynak &c. &c. himlös nyavalyájábúl szerentsés kigyógyúlásáért különös ájtatossággal, örömmel, és innepléssel hálákat adott az Istennek, élö nyelvel szórúl szóra mondott ... Győr,1767., Streibig Gergely János, 2 sztl. lev.+20+3 sztl. lev. Papírkötés, javított gerinccel, az első lapot, két kézzel írt lappal pótolták, egy lapon egykorú bejegyzéssel.
16739.

Hermán József (1723-1769): Hála-adó beszéd, mellyet a' nemes-kéri templomban pünkösd után hatodik vasárnapon M. DCC. LXVII-dik esztendöben, midön tekintetes nemes Sopron vármegye Mária Theresia ... austriai fö-hertzeg aszszonynak &c. &c. himlös nyavalyájábúl szerentsés kigyógyúlásáért különös ájtatossággal, örömmel, és innepléssel hálákat adott az Istennek, élö nyelvel szórúl szóra mondott ... Győr,1767., Streibig Gergely János, 2 sztl. lev.+20+3 sztl. lev. Papírkötés, javított gerinccel, az első lapot, két kézzel írt lappal pótolták, egy lapon egykorú bejegyzéssel.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
1786 Szarvas István nagykőrösi kalmár kirablásának esete a kalmár vallomásában, valamint szökött rab körözvénye magyar nyelven
16740.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
15
16741.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
1799 Krasznahorkai és csíkszentkirályi báró Andrássy Antal (1742-1799) rozsnyói püspök nyomtatott halotti beszéde. Eger, é.n., Egri Érseki Líceumi Nyomda. XII+1 p. Latin nyelven. Javított papírkötésben, javított és kissé foltos borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal.
16742.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
1799 A Magyar Kurír 24. száma
16743.

1799 A Magyar Kurír 24. száma

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
18
1803 Zeitung für die elegante Welt. Leipzig, 1803 September. Hiányzó borítóval, sérült lapokkal
16744.

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,73
10,59

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft