Könyvek: Történelem

Tételek száma: 176

Csánki Dezső (szerk.): Árpád és az Árpádok. Történelmi emlékmű. Árpád vezér halálának ezredik évfordulója alkalmával, Thaly Kálmán kezdeményezésére és támogatásával. Bp. (1908), Franklin. XVII p.+2 sztl. lev.+396 p.+ 1 sztl. lev.+60 ((Lapszámozáson belül 19 (színes, feliratozott hártyapapírral); 16 (színes, feliratozott hártyapapírral); 22 (mell., facsimile, feliratozott hártyapapírral); + 1 térkép (színezett, kihajtható, mellette kihajtható térképvázlat); + 2 (genealogiai tábla, kihajtható)) t. Szövegközti, színes képekkel gazdagon illusztrált. Fejezetenként eltérő, díszesen keretezett lapokkal, színes iniciálékkal. Kiadói aranyozott egészbőr-kötéssel, aranyozott lapélekkel, kopott borítóval, sérült gerinccel, a címkép hiányzik, a plakett hiányzik és a címképpel helyettesítették.
18216.

Kikiáltási ár:
16 000 Ft
43,24
47,06
Magyarok és románok I-II. kötet. Szerk. Deér József és Gáldi László. Bp., 1944, Athenaeum. 666+584p. Kiadói, erősen sérült kartonált papírkötésben; a lapok szélei megviseltek.
18217.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
18218.

Kikiáltási ár:
26 000 Ft
70,27
76,47
18219.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
Gracza György: Az 1848-49-iki magyar szabadságharc története. I-V. köt. Bp., [1894-1898], Lampel R. (Wodianer F. és Fiai). Számos fekete-fehér és színes illusztrációval, litografált táblákkal, hasonmás mellékletekkel. Kiadói, aranyozott, festett egészvászon kötésben, sarkokon kopásokkal. Három kötet gerincén kisebb-közepes sérülésekkel
18220.

Kikiáltási ár:
24 000 Ft
64,86
70,59
18221.

Kikiáltási ár:
48 000 Ft
129,73
141,18
18222.

Kikiáltási ár:
13 000 Ft
35,14
38,24
Lányi Károly: A Magyar nemzet történetei képekkel, a nép számára  Pozsonyban, 1846. Bucsánszky Alajos. 2 sztl. lev., 320 p., 1 sztl. lev. Szövegközti és egészoldalas fametszetű képekkel gazdagon illusztrálva. Első borító fénymásolattal pótolt, egyébként jó állapotban
18223.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
18224.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
18225.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
18226.

Kikiáltási ár:
14 000 Ft
37,84
41,18
18227.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft