Könyvek: Történelem

Tételek száma: 176

[Békefi Antal] Rió: Betyárok. Történetek az alföldi rablóvilágból gróf Ráday korában. Írta ~ Szeged, 1899. Gönczi I. József. 196 p. Második kiadás. Korabeli, kopott félvászon kötésben
18228.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
10
Középkori egyetemes történeti szöveggyűjtemény. Szerk.: Sz. Jónás Ilona. Európa és a Közel-Kelet IV-XV. század. Bp., 1999., Osiris. Kiadói kartonált papírkötés, ceruzás aláhúzásokkal és bejegyzésekkel.
18229.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
18230.

Kikiáltási ár:
6 500 Ft
17,57
19,12
Deák Antal András Térképek a félhold árnyékából (többnyelvű). Esztergom, 2006. Duna Múzeum. Kiadói kartonált papírkötésben 436p.
18231.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
18232.

Kikiáltási ár:
7 000 Ft
18,92
20,59
18233.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
18234.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
18235.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
A jobboldali nézetektől az osztályárulásig. Adalékok Nagy Imrének és csoportjának elméleti és gyakorlati tevékenységéhez 1947-1956. Kézirat gyanánt. (Bp.) 1957. Kossuth Könyvkiadó. Számozott: 308. 131p. Kiadói papírkötésben.
18236.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Rotteck, Karl von: Allgemeine Geschichte vom Anfang der historischen Kenntniß bis auf unsere Zeit. Sechster Band (VII. köt.) Hozzákötve: Siebenter Band. (VIII. köt.) Freiburg im Breisgau, 1824, Herdersche Kunst- und Buchhandlung, 1 t.+IV+3-228 p.+1 (kihajtható tábla) t. + 1 t.+IV+-3-304 p. Német nyelven. Korabeli aranyozott gerincű félbőr-kötésben, kopott borítóval.
18237.

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,73
10,59
Karl von Rottecks Allgemeine Geschichte Achter Band. Braunschweig, 1854. Westermann. Aranyozott kiadói egészvászon kötésben, kissé foltos borítóval .
18238.

Karl von Rotteck's Allgemeine Geschichte Achter Band. Braunschweig, 1854. Westermann. Aranyozott kiadói egészvászon kötésben, kissé foltos borítóval .

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,57
8,24
Várdai Béla: Március tizenötödikére. A szerző, Váradi Béla (1879-1953) által DEDIKÁLT példány.  Az első elkészült példány.  Március 15-ikének pozitív alkotása a sajtó felszabadítása. Nemes jócselekedete: a hadifoglyok kiszabadítása.  Örökéletűségét nem is annyira fontossága, mint tavaszi miszteriumok népsége biztosítja. 905. június 21. Várdai. Az első ajándék példányt, névnapján (?), Tisza Istvánnak küldtem.   Bp., 1905., Bichler I.-ny., 20 p. Kiadói papírkötés, a borító leszakadt, az utolsó lapon szerzői dedikáció.
18239.

Várdai Béla: Március tizenötödikére. A szerző, Váradi Béla (1879-1953) által DEDIKÁLT példány. "Az első elkészült példány. Március 15-ikének pozitív alkotása a sajtó felszabadítása. Nemes jócselekedete: a hadifoglyok kiszabadítása. Örökéletűségét nem is annyira fontossága, mint tavaszi miszteriumok népsége biztosítja. 905. június 21. Várdai. Az első ajándék példányt, névnapján (?), Tisza Istvánnak küldtem." Bp., 1905., Bichler I.-ny., 20 p. Kiadói papírkötés, a borító leszakadt, az utolsó lapon szerzői dedikáció.

Kikiáltási ár:
4 800 Ft
12,97
14,12

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft