Könyvek: Építészet, művészet

Tételek száma: 322

Raymond Charmet: Dictionnaire de lart contemporain. Les dictionnaires de lhomme du XX siécle. A szerző, Raymond Charmet (1904 - 1973) festő, műkritikus által Dévényi Iván (1929-1977) művészeti író, műkritikus, műgyűjtő részére DEDIKÁLT példány. Paris,1964,Larousse. Fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
18473.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Klaus Albrecht Schröder: Egon Schiele. Eros und Passion. München-New York, 1995, Prestel. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Német nyelven. Kiadói kartonált papírkötés, a borítón némi kopással.
18474.

Kikiáltási ár:
4 600 Ft
12,43
13,53
Derek Jarman: A Portrait. London,1996.,Thames and Hudson. Gazdag képanyaggal illusztrált. Angol nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
18475.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Victor Vasarely tíz kompozíciója Bartok Béla emlékére. Csoóri Sándor, Illyés Gyula, Weöres Sándor és mások verseivel. Bp., (1982), Helikon, 1 sztl. lev. + 10 t. Kiadói papírmappában.
18476.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Köpeczky Róna, Kürti Emese, Makláry Kálmán (szerk.): Reigl Judit. Űr és extázis. Emptiness and Ecstasy. Bp., 2014, Ludwig Múzeum - Kortárs Művészeti Múzeum, 204 p. Reigl Judit műveinek reprodukcióival gazdagon illusztrált. Kiadói papírkötés.
18477.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Vegyes művészeti könyvtétel, 8 db:   Bán András - Novotny Tihamér: Bukta Imre. Új Művészet Könyvek 10. Bp., 19998., Új Művészet. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.;   Gellér Katalin: Szikra Tamás. Bp., 2001., Új Művészet. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.;   Andrási Gábor: Veszelszky Béla. Bp., én., Új Művészet Alapítvány. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.;   Méhes László festőművész retrospektív kiállítása. + Méhes László kiállítási katalógus. Bp., 1999., Műcsarnok. A művész munkáival illusztráltak. Kiadói papírkötések.;   Molnár Sándor: Kristályképek 1994-2002. Bp., 2003., Ernst Múzeum. A művész munkáival illusztrált. Kiadói papírkötés. + Molnár Sándor. Bp., 1997, Műcsarnok. A művész munkáival illusztrált. Kiadói papírkötés.;   Lóska Lajos: Tény-kép. Válogatás húsz év képzőművészeti írásaiból. Bp., 1999., Új Művészet. Kiadói papírkötés.;
18478.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Caravaggiótól Canalettóig. Az itáliai barokk és rokokó festészet remekművei. Szerk.: Dobos Zsuzsanna. Bp., 2013, Szépművészeti Múzeum. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
18479.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Wilhelm Fraenger: Hieronymus Bosch. Ford: Dávid Gábor Csaba. Lutz Braun felvételeivel és Patrik Reuterswärd utószavával. Bp, 1982., Corvina, 485 p. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon kötésben, kiadói papír védőborítóban, 30x24x5 cm
18480.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
1903 Magyar Iparművészet VI. évfolyam. Szerk.: Fittler Kamill. (Teljes évfolyam, egy kötetben). Bp., 1903, Magyar Iparművészeti Társulat, VIII+308+VI+(1) p. + 2 (színes) t. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Aranyozott gerincű félbőr-kötésben, festett lapélekkel.
18481.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Kolozsváry Marianna: Csak tiszta forrásból. Hagyomány és absztrakció Korniss Dezső (1908-1984) művészetében. Bp., 2018, Magyar Nemzeti Galéria. 335p. Nagyon gazdagon illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
18482.

Kikiáltási ár:
6 500 Ft
17,57
19,12
18483.

Kikiáltási ár:
5 500 Ft
14,86
16,18
18484.

Kikiáltási ár:
5 500 Ft
14,86
16,18

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft