Könyvek: Történelem

Tételek száma: 97

16487.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Alfred Rosenberg: Der Mythus des 20. Jahrhunderts. Eine Wertung der seelisch-geistigen Gestaltenkämpfe unserer Zeit. München, 1936, Hoheneichen. Német nyelven. 103.-104. kiadás. 712 p. Kiadói aranyozott egészvászon kötésben, kiadói sérült papírborítóval, színezett felső lapélekkel, első néhány lap kissé foltos. / In German language. Full linen binding, with damaged paper cover.
16488.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
35
Buchanan, George: Meine Mission in Russland. Berlin, 1926, Verlag für Kulturpolitik. Német nyelven. 287 p. Kiadói félvászon kötés, előzéklapon ceruzás névbejegyzéssel, kissé foltos gerinccel és borítóval, néhány lap kissé foltos. / Half-linen binding, in German languague.
16489.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Franz Brandl: Kaiser, Politiker und Menschen. Erinnerungen eines Wiener Polizeipräsidenten. Leipzig und Wien, 1936, Johannes Günther. Első kiadás! Német nyelven. 446 p. Kiadói aranyozott egészvászon kötésben, jó állapotban. /In full line binding, very good condition. German language.
16490.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Szölgyémy János: VIlágtörténet. I-II. rész. I. rész: Ó-kor., II. rész - Középkor. A tanításterv és a reá vonatkozó utasítások nyomán gymnasium használatra.; Egyetemes történet. Főtekintettel a magyar nemzet történetére 1648-1878-ig. Európa és Amerika nevezetesebb államainak földrajzával. [Egy kötetben.] Bp., 1891-1892-1903 , Pallas - Lampel R. (Wodianer F. és Fiai.) Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, laza fűzéssel, ceruzás aláhúzásokkal és belejelölésekkel, bélyegzéssel.
16491.

Kikiáltási ár:
4 800 Ft
12,97
14,12
19
Szilágyi Sándor: Erdélyország története tekintettel mivelődésére. I-II. köt. Pest, 1866, Heckenast Gusztáv kiadása és nyomása, 1 (díszcímlap, Báthori István kőnyomatú portréja) t.+XV+462+4 p.; 1 (díszcímlap, Bethlen Gábor kőnyomatú portréja) t.+VIII+511 p. Első kiadás. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, számos intézményi bélyegzővel, kissé foltos lapokkal, néhány aláhúzással.
16492.

Kikiáltási ár:
4 800 Ft
12,97
14,12
28
Erdélyi országgyűlési emlékek. Történelmi bevezetésekkel. Tizedik kötet (1637-1648.) A M. Tud. Akadémia Történelmi Bizottsága megbízásából. Szerk.: Szilágyi Sándor. Monumenta Comitialia Regni Transsylvaniae. Bp., 1884., MTA, (Athenaeum-ny.), 4+534 p. Kiadói papírkötés, szétvált kötéssel, felvágatlan lapokkal.
16493.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
16
16494.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Epistolae et acta Jesuitarum Transylvaniae temporibus principum Báthory (1571-1613). Volumen Primum. 1571-1583. Collegit et edidit Dr. Andreas Veress. Fontes Rerum Transylvanicarum. (Erdélyi Történelmi Források Tomus I.) Bp.-Kolozsvár, 1911., Typis Societatis Athenaeum Typographicae - Fontes Rerum Transylanicarum, XVI+324+2 p. Latin és magyar nyelven. Kiadói papírkötés, felvágatlan lapokkal.
16495.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Hurwicz, Elias: Staatsmänner und Abenteurer. Russische Portraits von Witte bis Trotzki 1891-1925. Leipzig, 1925, C.L. Hirschfeld. V+347 p. Német nyelven. Kiadói egészvászon kötésben, színezett felső lapélekkel, gerincen apró sérüléssel, borítón kopásnyomokkal, máskülönben jó állapotban. / In full linen binding, in German languague, with minor damage on the spine, some minor wear on the cover, otherwise in good condition.
16496.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
16497.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,57
8,24
Jurij W. Lomonossoff: Die russische März-Revolution 1917. Erinnerungen von Jurij W. Lomonossoff. München, 1921, Drei Masken. Német nyelven. 114 p. Félvászon kötésben, címlapon ceruzás aláhúzásookal és apró szakadással, máskülönben jó állapotban. / In German language. Half linen binding.
16498.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft