4 800 Ft
28
Szilágyi Sándor: Erdélyország története tekintettel mivelődésére. I-II. köt. Pest, 1866, Heckenast Gusztáv kiadása és nyomása, 1 (díszcímlap, Báthori István kőnyomatú portréja) t.+XV+462+4 p.; 1 (díszcímlap, Bethlen Gábor kőnyomatú portréja) t.+VIII+511 p. Első kiadás. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, számos intézményi bélyegzővel, kissé foltos lapokkal, néhány aláhúzással.