Könyvek: Történelem

Tételek száma: 97

16475.

Kikiáltási ár:
30 000 Ft
81,08
88,24
Vanel, Claude: Intrigues Galantes De La Cour De France, Depuis le commencement de la Monarchie jusqua present. Cologne, 1698, Pierre Marteau. 201+301 p. Francia nyelven. Új kiadás (Nouvelle edition). Korabeli bordázott gerincű egészbőr kötésben, kissé sérült gerinccel, első kötet címlapja hiányzik, helyenként kissé foltos lapokkal, máskülönben jó állapotban. / New edition (Nouvelle edition), in French languague, in full leather binding, spine slightly damaged, few pages with stains, otherwise in good condition.
16476.

Vanel, Claude: Intrigues Galantes De La Cour De France, Depuis le commencement de la Monarchie jusqu'a present. Cologne, 1698, Pierre Marteau. 201+301 p. Francia nyelven. Új kiadás (Nouvelle edition). Korabeli bordázott gerincű egészbőr kötésben, kissé sérült gerinccel, első kötet címlapja hiányzik, helyenként kissé foltos lapokkal, máskülönben jó állapotban. / New edition (Nouvelle edition), in French languague, in full leather binding, spine slightly damaged, few pages with stains, otherwise in good condition.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,05
58,82
16477.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
Musulin, Freiherr von: Das Haus am Ballplatz. Erinnerungen eines österreichisch-ungarischen Diplomaten. München, 1924, Verlag für Kulturpolitik. Német nyelven. 309 p. Kiadói aranyozott gerincű félvászon kötés, címlapon ceruzás aláhúzásokkal, néhány kevés lapon ceruzás jegyzetekkel, máskülönben jó állapotban. / Half-linen binding, in German languague.
16478.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
Régi magyar nyelvemlékek. Első kötet. Időkör: A magyar keresztyénedés elejétől minden, a mi, 1550-nig eredetiében elékerúl. Már 1550től 1575tig némi válogatással csak a nyelv hivatalos életét, sajátságait, helyesírását, elavult szavait, szerkezetét mutatók, mellyekkel hisztóriai felvilágítás, magyar háziélet, szokás kifejlése is jár. 1575-1600ig ugyan ezen tárgyuak, még nagyobb megválasztással. Kiadta a Magyar tudós Társaság. Döbrentei Gábor, mint szerkesztő felügyelése alatt. 1. köt. I..: Temetési beszéd és könyörgés. II. Ó testamentomi néhány könyv. Budán, 1838, M. Kir. Egyetem, VI+3 sztl. lev.+LXIV+26 p.+2 sztl. lev.+LXIV+5 sztl. lev+280+1 p.+1 t. Félbőr-kötésben, a borítón kopásnyomokkal, foltos lapokkal, ceruzás bejegyzésekkel.
16479.

Régi magyar nyelvemlékek. Első kötet. Időkör: A magyar keresztyénedés elejétől minden, a mi, 1550-nig eredetiében elékerúl. Már 1550től 1575tig némi válogatással csak a nyelv hivatalos életét, sajátságait, helyesírását, elavult szavait, szerkezetét mutatók, mellyekkel hisztóriai felvilágítás, magyar háziélet, szokás kifejlése is jár. 1575-1600ig ugyan ezen tárgyuak, még nagyobb megválasztással. Kiadta a Magyar tudós Társaság. Döbrentei Gábor, mint szerkesztő felügyelése alatt. 1. köt. I..: Temetési beszéd és könyörgés. II. Ó testamentomi néhány könyv. Budán, 1838, M. Kir. Egyetem', VI+3 sztl. lev.+LXIV+26 p.+2 sztl. lev.+LXIV+5 sztl. lev+280+1 p.+1 t. Félbőr-kötésben, a borítón kopásnyomokkal, foltos lapokkal, ceruzás bejegyzésekkel.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
20
Heltai Gáspár: Chronica az magyaroknac dolgairol. Bibliotheca Hungarica Antiqua VIII. Bp.,1973, Akadémia Kiadó. Tanulmányfüzettel. Az 1575-ös kolozsvári kiadás facsimile kiadása. Kiadói egészbőr-kötés, kiadói kartontokban, jó állapotban.
16480.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Magyarország történelme, földje, népe, élete, gazdasága, irodalma, művészete Vereckétől napjainkig. I-V. kötet. I. köt.: Történelem, 544 p., II. köt.: Állami és gazdasági élet., 482 p., III. köt.: A magyar föld, 470 p., IV. köt.: Tudomány, irodalom, egyházi élet, 406 p., V. köt.: Művészet, sport, statisztika, 420 p. Bp., (1929), Franklin. Szövegközti és egészoldalas illusztrációkkal, az I. kötet elején Horthy Miklós képpel. Kiadói aranyozott kiadói félbőr-kötésekben, kopott borítókkal.
16481.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
[Josephus Flavius]: Flavii Josephi hebraei scriptoris antiquissimi de bello judaico, ac expugnata per Titum caesarem Hierosolyma libri septem. Interprete Rufino Aquilejensi. Tyrnaviae [Nagyszombat], 1755., Typis Academicis Societatis Jesu, 9 sztl. lev.+3-573+1 p. Latin nyelven. Korabeli aranyozott, bordázott gerincű egészbőr-kötés, festett, mintás lapélekkel, a borítón kopásnyomokkal, a gerincen kis sérüléssel.
16482.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
30
16483.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
16484.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Prinz Max von Baden: Erinnerungen und Dokumente. Berlin und Leipzig, 1927, DVA. Német nyelven. Első kiadás. 694+1 p + 1 kihajtható tábla (térkép melléklet). Kiadói egészvászon kötésben. / In German language. First edition. Full linen binding
16485.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
16486.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft