Könyvek: Építészet, művészet

Tételek száma: 190

1905 Jahrbuch für Photographie und Reproduktionstechnik für das Jahr 1905. Unter Mitwirkung hervorragender Fachmänner hrsg. von Hofrath Dr. Josef Marie Eder, ... Neunzehnter Jahrgang. Halle a. S., 1901, Wilhelm Knapp,A-Q+VIII+571+1+64 p.+26+1 t. Német nyelven. Gazdag képanyaggal. Korabeli reklámokkal illusztrált. Kiadói aranyozott gerincű félvászon-kötésben, sérült gerinccel, foltos lapokkal.  Dr.Südy Ernő (1882-1973) békécsabai gyógyszerész szecessziós ex libris-szével (Békéscsaba, Tevan-ny.) és névbejegyzésével.
16861.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Bölcsődék Országos Módszertani Intézete tervpályázati gyűjtemény. Készült az Egészségügyi Minisztérium megbízásából és közreműködésével a BME Középülettervezési Tanszékén 1971. BOMI - Tervpályázat 1969. Bp., 1971., BME Középülettervezési Tanszéke. Gazdag képanyaggal, ábrákkal, képekkel illusztrált. Kiadói haránt alakú félvászon-kötés.
16862.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
L. Kovásznai Viktória: ifj. Szlávics László kultikus ős-pénz sorozata (1996-1997). / A Cycle of Cultic Proto-Money by László Szlávics Jr. Bp., 1999-2000, Art 95 Bt. Kiadói kartonállt papírkötés, kiadói kartontokban. Számozott (093./650), a művész, ifj. Szlávics László által aláírt példány!
16863.

L. Kovásznai Viktória: ifj. Szlávics László kultikus ős-pénz sorozata (1996-1997). / A Cycle of Cultic Proto-Money by László Szlávics Jr. Bp., 1999-2000, Art '95 Bt. Kiadói kartonállt papírkötés, kiadói kartontokban. Számozott (093./650), a művész, ifj. Szlávics László által aláírt példány!

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Verba Andrea: Paizs Goebel Jenő művészete. Bp., 2009., Gondolat. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
16864.

Kikiáltási ár:
7 000 Ft
18,92
20,59
16865.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Fülöp Antal Andor: Expozitia Retrospectiva. Prof. Szabó T. Attila előszavával. Az előszó írója, Szabó T. Attila által DEDIKÁLT és a művész által ALÁÍRT példány. Cluj/Kolozsvár, 1969., Uniunea Artistilor PLastici din Republica Socialista Romania Filiala Cluj. Magyar és román nyelven. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés
16866.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
16867.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Virág Judit Galéria. Zsolnay kerámia aukció 2018. Bp., 2018. Rendkívül izgalmas, gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
16868.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
14
Bányai István: Zoom. Bányai István (Budapest, 1949.? - New York, 2022.) 1972-ben végzett az Iparművészeti Főiskolán, 1980-ban Párizsba költözött, hogy Az idő urai című animációs filmen dolgozzon. Egy évvel később továbbment Los Angelesbe, ahol a Times, a Newsweek, a Playboy, a Rolling Stone és az Atlantic Monthly folyóiratoknak készített illusztrációkat. Itthoni munkái között felejthetetlen filmplakátok (Casanova, Szabadíts meg a gonosztól, Rosszemberek stb.), lemezborítók, és gyerekkönyvek szerepelnek. Dolgozott az első számú amerikai grafikai ügynökségnek számító Push Pin stúdióban. Bányai István hetvenhárom éves korában, New York államban hunyt el 2022 decemberében. Halálhírét a New York Times közölte. Bp., 1995, PrintXBudavár Kiadó. Kiadói kartonált papírkötés, újszerű állapotban.
16869.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
16870.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Carl Burckhardt: Rodin und das plastische Problem. Hrsg. von Basler Kunstverein. Basel, 1921., Benno Schwabe & C., 98+2 p.+32 (fekete-fehér képtáblák) t. Német nyelven. Átkötött egészvászon-kötés.
16871.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Gross Arnold emlékkönyve. Szelényi Károly fotóival. Bp., 1985, Móra. Kiadói kartonált papírkötés.
16872.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft