Játszani jó! Történelmi barangolás a játékok birodalmában. Szerk.: D. Matuz Edit - Ridovics Anna. Bp., 2004, Budapesti Történeti Múzeum - Magyar Nemzeti Múzeum - Móra Ferenc Múzeum. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
Váradi Antal: Jelmeztan a különféle nemzetek ruházatának rövid leírása a történeti fejlődés alapján. Kertschmar A., Falke J. és Racinet nyomán... összeáll. -- --.
Bp., 1884. ifj. Nagel. 90 l. 1 sztl. lev. 16 t. (jelzemtervek 8 levélen.) /Országos Színészeti Tanoda Tan- és Segédkönyvei. Újrakötött papírkötésben. Ritka!
Zádor Anna: A magyar reformkor művészete.
A szerző, Zádor Anna (1904-1995) Kossuth-díjas művészettörténész által Szász Imre (1927-2003) József Attila-díjas író, műfordító. Bp., 1961., Gondolat. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói kopott papírkötés, a gerincen kis szakadással.
Az 1928/29. évi téli kiállítás képes tárgymutatója. Bp., [1928], Országos Magyar Képzőművészeti Társulat. Egészoldalas fekete-fehér képekkel illusztrált. Kiadói papírkötés, sérült, szétvált borítóval.
Mayer, Rudolf: Die Lithografie. Eine Einführung in ihre Geschichte und Technik. Dresden, (1970), VEB Verlag der Kunst. Szövegközi és egészoldalas képekkel illusztrálva. Német nyelven. Kiadói kartonált papírkötés.