Könyvek: Történelem

Tételek száma: 111

A magyar nemzet története. I-X.. köt. Teljes! Szerk. Szilágyi Sándor. Írták: Acsády Ignác, Angyal Dávid, Ballagi Géza, Beksics Gusztáv, Fraknói Vilmos, Marczali Henrik... Bp. 1895-1898. Athenaeum.. Rendkívül gazdag illusztrációs anyaggal, színes táblákkal kihajtható fakszimilékkel, szövegközti és önálló képekkel. Aranyozott, kiadói félbőr-kötésben, egy kötet borítója kissé kopott, egy kötet borítója cserlét, de öszességében szép állapotú sorozat.
15639.

Kikiáltási ár:
80 000 Ft
216,22
235,29
A nagykárolyi gróf Károly-család történetével kapcsolatos tétel, 3 db:  Éble Gábor: A Nagy-Károlyi gróf Károlyi család leszármazása. A leányági ivadékok feltüntetésével Bp., 1913., Franklin, 1 (színes címkép) t.+8+103+3+ XL+2 p.+47 t + VI (kihajtható leszármazási táblák) t. +6 p. Kiadói papírkötés, felvágatlan lapokkal, jó állapotban.;   A nagy-károlyi gróf Károlyi család összes jószágainak birtoklási története. 1-2. köt. A család megbízásából kiadja gróf Károlyi László. Bp., 1911., Franklin, XXII+2345+1 p. + 1 (kihajtható tábla) t. ; 358 p. +2 (kihajtható tábla) t. + 1 (kihajtható térkép) t. Kiadói papírkötés, nagyrészt felvágatlan lapokkal, jó állapotban.;   Éble Gábor: A gróf Károlyiak. Bp., 1894., Franklin,7 p. Kiadói papírkötés, kissé foltos lapokkal.
15640.

Kikiáltási ár:
28 000 Ft
75,68
82,35
Berzeviczy Albert: Az absolutismus kora Magyarországon. 1849-1865. I-III. köt. Bp., 1922-1932., Franklin, 436; 566; 443 p. A mű 4 kötetben teljes! Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, a borítón kopásnyomokkal, névbejegyzésekkel.
15641.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,05
58,82
Veszely Károly: Gyulafejérvári füzetek. I-II. köt. Szerk. s kiadja: - - .Kolozsvártt, 1861-1862., Rom. Kath. Lyceum betűivel, 144+1 p.; 4+258+4 p. Átkötött kissé kopott félvászon-kötések, az I. kötet kissé foltos lapokkal, a II. kötetben bekötött elülső borítóval, Erdélyi Kárpát-Egyesület bélyegzésével, névbejegyzéssel,
15642.

Veszely Károly: Gyulafejérvári füzetek. I-II. köt. Szerk. s kiadja: - - .Kolozsvártt, 1861-1862., Rom. Kath. Lyceum betűivel, 144+1 p.; 4+258+4 p. Átkötött kissé kopott félvászon-kötések, az I. kötet kissé foltos lapokkal, a II. kötetben bekötött elülső borítóval, "Erdélyi Kárpát-Egyesület" bélyegzésével, névbejegyzéssel,

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,05
58,82
Ezernyolczszáz negyvennyolcz. Az 1848/49-iki magyar szabadságharcz története képekben. Egykorú képek, okiratok, eredeti kézírással, ereklyék, nevezetes nyomtatványok, kiáltványok, művészi emlékek. Ezer képpel. Szerk.: Jókai Mór, Bródy Sándor, Rákosi Viktor. Bp. 1898. Révai,(Franklin-Társulat-ny.), 476 p. Rendkívül gazdag egész oldalas és szövegközti képanyaggal. Kiadói festett, aranyozott, javított egészvászon-kötésben, Gottermayer-kötésben, haránt alakú, Jó példány
15644.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
9
Steier Lajos 3 műve (4 kötet): Az 1849-iki trónfosztás; Görgey és Kossuth; Haynau és Paskievics I-II. köt. Ismeretlen adalékok az 1848-49-iki szabadságharc történetéhez. Bp., [1924-1928], Genius. Kiadói papírkötés, vegyes állapotban, kissé sérült borítókkal. Mind a négy kötetben Szinyei Merse Pál (1902-?) (a festőművész azonos nevű rokona) tulajdonosi névbejegyzésével.
15645.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
Thierry Amadé: Attila. Történeti kor- és jellemrajz. Jegyzetekkel, fordította és felvilágosítá Szabó Károly. Pest, 1855., Geibel Ármin, (Esztergomban, Beimel József-ny.), VIII+183+2 p. Korabeli aranyozott félbőr-kötés, a borítón kis kopásnyomokkal, a gerincen kis sérülésekkel, névbélyegzőkkel, javított kötéssel.
15646.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
Somogyi C[sizmadia] Sándor: Dentu mogerek, vagy a Magyaroknak Ös-elei. Írta: - -, hites Ügyvéd. Két Földképpel. Budán, 1826, Landerer Anna betűivel, 1 t.+28+304+4 p.+1 t. Mind a két térkép meg van! Átkötött félvászon-kötés, a lapok 76. oldalig a lapok foltosak, penészfoltokkal.
15647.

Somogyi C[sizmadia] Sándor: Dentu mogerek, vagy a' Magyaroknak Ös-elei. Írta: - -, hites Ügyvéd. Két Földképpel. Budán, 1826, Landerer Anna betűivel, 1 t.+28+304+4 p.+1 t. Mind a két térkép meg van! Átkötött félvászon-kötés, a lapok 76. oldalig a lapok foltosak, penészfoltokkal.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
Marczali Henrik, Dr.: A magyar történet kútfőinek kézikönyve Budapest, 1901, Athenaeum irodalmi és nyomdai r.-t., X p. + 967 p. + [4] p. Kiadói aranyozott félbőr kötésben kis kopással, de szép állapotban
15648.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
15649.

Kikiáltási ár:
11 000 Ft
29,73
32,35
Hóman Bálint, Szekfű Gyula, Kerényi Károly (szerk.): Egyetemes történet. I.-IV. kötet. 1. Az ókor története. Szerk. Kerényi Károly. 2. Váczy Péter: A középkor története. 3. Hajnal István: Az újkor története. 4. Iványi-Grünwald Béla: A legújabb kor története. Bp.,én., Magyar Szemle Társaság-Révai Testvérek Irodalmi Intézet Rt. Második kiadás. Kiadói aranyozott félbőr-kötésben, enyhén kopott, jó állapotú sorozat
15650.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
15651.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft