Könyvek: Történelem

Tételek száma: 111

Österreichische Bürgerkunde: Handbuch der Staats- und Rechtskunde in ihren Beziehungen zum öffentlichen Leben. 1-2. Wien, (1909-1910) Patriotische Volksbuchhandlung o.J. Aranyozott, festett kiadói egészvászon kötésben, mininális kopással.
15652.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Umlauft, Friedrich Die Österreichisch-Ungarische Monarchie Geographisch-statistisches Handbuch mit besonderer Rücksicht auf politische und Cultur-Geschichte für Leser aller Stände. Wien, 1897. Hartleben. 1192l számos egészoldalas és kihajtható táblával, térképpel Aranyozott kiadói, címeres félbőr kötésben, szép állapotban
15653.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Koronázási Album. Bp., 1917, Érdekes Újság. Kiadói félvászon kötés, gerincnél levált, ázott, foltos, viseltes állapotban.
15654.

Kikiáltási ár:
7 000 Ft
18,92
20,59
15655.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15656.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
A Speech Delivered by Mustafa Kemal Atatürk 1927. Istanbul, 1963, Ministry of Education Printing Plant, 744 p. + 10 térkép-melléklet. Angol nyelven. Kiadói egészvászon-kötés. / In English language, linen binding, with 10 maps.
15657.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
15658.

Kikiáltási ár:
9 000 Ft
24,32
26,47
Virginio Gayda: Mit akar Olaszország? Ford.: Widmar Antonio. [Bp., 1940.] Athenaeum, 288 p. Egyetlen kiadás. Kiadói papírkötés, kissé kopott borítóval, az első borítón kis sérüléssel, a könyvtest hátul egészen kicsit elvált a borítótól.   A könyv szerepel az 1945-ben az Ideiglenes Nemzeti Kormány által betiltott fasiszta, és szovjetellenes könyvek listáján.
15659.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Vámbéry Ármin: Küzdelmeim. Bp., 1905, Franklin. 1 t. (a szerző arcképe) VII, 516 l. 1 sztl. lev. 6 t. (képanyag) 5 műmell. (hasonmás, ebből 2 kihajtható). Kiadói egészvászon-kötésben, szakadt, sérült kötés
15660.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
15661.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
P. Szathmáry Károly: Történeti alakok. Nagybánya, 1860, Kibling Pál, 8+191+1 p. Átkötött félvászon-kötés.
15662.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Kalmár Antal: - - Dr. könyve. Beksics Gusztáv történet- és közjogírása czímű elkobzott könyv második kiadása. Bp.,1903, Rényi Károly, XXVII+395 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval.    A könyv első kiadását elkobozták, és szerzője felségsértés miatt hat havi börtönbüntetést kapott.
15663.

Kalmár Antal: - - Dr. könyve. "Beksics Gusztáv történet- és közjogírása" czímű elkobzott könyv második kiadása. Bp.,1903, Rényi Károly, XXVII+395 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval. A könyv első kiadását elkobozták, és szerzője felségsértés miatt hat havi börtönbüntetést kapott.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft