Könyvek: Építészet, művészet

Tételek száma: 234

Kőszeghy Elemér: Magyarországi ötvösjegyek a középkortól 1867-ig. A Kiss József Könyvkiadó reprint kiadása, 2007. Magyar-német kétnyelvű kötet, papír védőborítóval, újszerű állapotban. 2043 ötvösjeggyel /  Elemér Kőszeghy: Hungarian Goldsmiths Marks from the Middle Ages to 1867. The József Kiss Publishers Reprint Edition, 2007. Hungarian-german bilingual book with paper protective cover, in mint condition.
16535.

Kőszeghy Elemér: Magyarországi ötvösjegyek a középkortól 1867-ig. A Kiss József Könyvkiadó reprint kiadása, 2007. Magyar-német kétnyelvű kötet, papír védőborítóval, újszerű állapotban. 2043 ötvösjeggyel / Elemér Kőszeghy: Hungarian Goldsmith's Marks from the Middle Ages to 1867. The József Kiss Publisher's Reprint Edition, 2007. Hungarian-german bilingual book with paper protective cover, in mint condition.

Kikiáltási ár:
40 000 Ft
108,11
117,65
Adamis Anna-Gross Arnold: Versek és képek. Bp., 1979, Corvina. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, néhol kicsit hullámos lapokkal, egy lapon képet nem érő folttal
16536.

Kikiáltási ár:
24 000 Ft
64,86
70,59
Cs. Sebestyén, Károly: A székelyház eredete. Die Herkunft des Székler-Hauses. Néprajzi Múzeum, füzetei 6. Különlenyomat a Néprajzi Értesítő 1941. évfolyamából. Bp., 1941., Néprajzi Múzeum,(Karcag, Kertész József-ny.), 55 p. Egyetlen kiadás. Szövegközti rajzokkal és 6 térképpel illusztrált. Kiadói papírkötés, néhány lapon ceruzás bejelölésekkel.
16537.

Kikiáltási ár:
16 000 Ft
43,24
47,06
Kass János grafikái. Minikönyv. A művész, Kass János (1927-2010) egyedi tusrajzával! Szeged, 1995, Kass Galéria. Kiadói bársonykötés, jó állapotban
16538.

Kikiáltási ár:
9 000 Ft
24,32
26,47
1943-44 A Fotószemle c. folyóirat teljes VI. és VII. évfolyama egybe kötve későbbi félvászon kötésben. Vadas Ernő, Dulovits Jenő, Kozák Lajos, Szőllősy Kálmán, Aszmann Ferenc, Csörgeő Tibor, Veress Ferenc és mások fekete-fehér fotóival illusztrált.
16539.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
A művészetek története a legrégebbi időktől a XIX. század végéig. I-III. kötet. Szerk.: Beöthy Zsolt. I. kötet: Ókor. II. kötet: Középkor. III. kötet: Új-kor. Bp.,1906-1912, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), XI+556 p.+ XXIX t.; VIII+614 p.+L+1 t. (Kronólogiai tábla.); 6+450 p.+I-XXXIII+XVIIIa. t. Első kiadás. Színes és fekete-fehér szövegközti rajzokkal, fotókkal, kihajtható melléklettel illusztrált kötetek. Kiadói szecessziós aranyozott, festett egészvászon díszkötésben, a borítón kopásnyomokkal.
16540.

Kikiáltási ár:
11 000 Ft
29,73
32,35
16541.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
16542.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
1905 Jahrbuch für Photographie und Reproduktionstechnik für das Jahr 1905. Unter Mitwirkung hervorragender Fachmänner hrsg. von Hofrath Dr. Josef Marie Eder, ... Neunzehnter Jahrgang. Halle a. S., 1901, Wilhelm Knapp,A-Q+VIII+571+1+64 p.+26+1 t. Német nyelven. Gazdag képanyaggal. Korabeli reklámokkal illusztrált. Kiadói aranyozott gerincű félvászon-kötésben, sérült gerinccel, foltos lapokkal.  Dr.Südy Ernő (1882-1973) békécsabai gyógyszerész szecessziós ex libris-szével (Békéscsaba, Tevan-ny.) és névbejegyzésével.
16543.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Graphis Annual. The international annual of advertising and editorial graphics. 5+3 kötet 1980-1989. Nagyon sok művészi illusztrációval. Kiadói vászonkötésben papír védőborítóval
16544.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
El museo del Prado. Alessandro Bettagno, Christopher Brown, Francisco Calvo Serraller, Francis Haskell, ALfonso E. Pérez Sánchez. Prólogo: Mario Vargas Llosa. Introduccion: José Maria Luzón Nogué. hn., 1996., Fonds Mercator. Spanyol nyelven. Rendkívül gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötésben, kiadói papír védőborítóval, 33x25x6 cm
16545.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
1905 Budapesti Építő Mesterek, Kőmíves -, Kőfaragó-, és Ács Mesterek Ipartestülete I. Évkönyv. Szerk.: Jakabffy Ferencz. Bp., 1905,Ipartestület, (Pátria-ny.), 287 p. Korabeli hirdetésékkel. Kiadói félvászon-kötésben.
16546.

1905 Budapesti Építő Mesterek, Kőmíves -, Kőfaragó-, és Ács Mesterek Ipartestülete I. Évkönyv. Szerk.: Jakabffy Ferencz. Bp., 1905,"Ipartestület", ("Pátria-ny.), 287 p. Korabeli hirdetésékkel. Kiadói félvászon-kötésben.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft