Könyvek: Utazás, helytörténet

Tételek száma: 194

15100.

Kikiáltási ár:
24 000 Ft
64,86
70,59
Vasvármegye. Szerk.: Dr. Sziklay János.-Dr. Borovszky Samu. Magyarország vármegyéi és városai. Magyarország monográfiája. Bp.,1898, Apollo Irodalmi Társaság, XI+622 p.+31 t. (1 kihajtható, 4 színes, 1 kétlapos, 3 kihajtható térkép). Kiadói aranyozott, festett, dombornyomásos egészvászon-kötésben, Leszik-kötés, festett lapélekkel, kopottas borítóval, néhány lap foltos
15101.

Kikiáltási ár:
24 000 Ft
64,86
70,59
15102.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,05
58,82
Chateaubriand, F.A. de: Souvenirs dItalie, dAngleterre et dAmerique. Paris:, 1816. Brockhaus. 247p. Kiadói félvászon kötésben
15103.

Chateaubriand, F.A. de: Souvenirs d'Italie, d'Angleterre et d'Amerique. Paris:, 1816. Brockhaus. 247p. Kiadói félvászon kötésben

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
[Ossendowski, Ferdynand Antoni (1876-1945)]: Ossendowski: Állatok, emberek és istenek. Beasts men and gods. Ford.: Sajó Aladár. Modern Utazók Felfedezők Könyvtára. Bp.,[1924], Franklin, 240 p. Harmadik kiadás. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozat-kötés, egészen apró kopásnyomokkal, térkép nélkül, egyébként jó állapotban.
15104.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
Almásy László (1895-1951): Az ismeretlen Szahara. Magyar Földrajzi Társaság könyvtára. Bp.,[1935], Franklin, 216 p.+32 t.(Fekete-fehér képtáblák) Fekete-fehér fotókkal, egy térképpel. Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötésben, a borítón kopásnyomokkal.
15105.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
9
15106.

Kikiáltási ár:
4 800 Ft
12,97
14,12
A visszatért Felvidék adattára. Szerk.: Csatár István és Ölvedi János. Bp., 1939, Mahr Ottó és Tsa. Rákóczi Könyvkiadóvállalata, (Madách-ny.), 392 p.+6 t. Fekete-fehér szövegközti és egészoldalas képanyaggal, térképekkel illusztrált. Az illusztrációkat Dex Ferenc készítette. Kiadói kopott, foltos egészvászon-kötés, hiányzó képtáblákkal, a Horthy kép meg van, intézményi bélyegzőkkel.   A mű szerepel az Ideiglenes Nemzeti Kormány által 1945-ben kiadott, tiltott könyvek listáján.
15107.

A visszatért Felvidék adattára. Szerk.: Csatár István és Ölvedi János. Bp., 1939, Mahr Ottó és Tsa. Rákóczi" Könyvkiadóvállalata, (Madách-ny.), 392 p.+6 t. Fekete-fehér szövegközti és egészoldalas képanyaggal, térképekkel illusztrált. Az illusztrációkat Dex Ferenc készítette. Kiadói kopott, foltos egészvászon-kötés, hiányzó képtáblákkal, a Horthy kép meg van, intézményi bélyegzőkkel. A mű szerepel az Ideiglenes Nemzeti Kormány által 1945-ben kiadott, tiltott könyvek listáján.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Németh Béla: Szigetvár története. Biedermann Rezső báró megbízásából és nagylelkűségéből írta: - -. Pécs, 1903., Pécsi Irodalmi és Könyvnyomdai Rt., 391+6+XXV p. + 29 t. Átkötött félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, egy tábla kijár, a szélei szakadozottak.
15108.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Budapest székesfőváros iskolai kirándulóvonatai 26.: Rozsnyó-Kassa. Szerk.: Dr. Bodnár Gyula. Bp., 1939, Budapest székesfőváros házinyomdája. Kiadói papírkötés, térképpel, egy különvonati lappal, jó állapotban.
15109.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Budapest leírása a Szállodások Nemzetközi Egyesületének XXXI-ik rendes közgyűlése alkalmára. Szerk.: Barta Béla. Bp., [1903], Magyar Vendéglős és Kávés- Ipar (Pátria-ny.), 170+(2) p. Második kiadás. Fekete-fehér fotókkal gazdagon illusztrálva. Magyar, német és francia nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, jó állapotban.
15110.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
10
1911 Norway Cruises. B&N Line. Norway Royal Mail Steamers. Angol nyelvű norvég utazási prospektus, fekete-fehér fotókkal, térképekkel, hajó ábrákkal, menetrendekkel, a borítón szakadt, az elülső borítón kis lyuk, 62 (kéthasábos számozás) p.
15111.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft