Könyvek: Utazás, helytörténet

Tételek száma: 184

[Losontzi István]: Hármas Kis-Tükör, melly Magyar Királyi Birodalomnak az az Magyar Orszángak és hozzá kapcsoltt egyébb részeinek. I. földleirását, II. mostani polgári állapotját, s III. a magyar nemzetnek történetét tanuló ifjak számára hiven ábrázolja. Magyarország és Erdély földabroszával. XI. toldalékkal. 1845-ik évi kiadás. Pest, 1845, Trattner-Károlyi, 330+96+XVI p. Átkötött félvászon-kötés, márványozott lapélekkel, kopott borítóval, foltos lapokkal, bejegyzésekkel, térkép nélkül (!)
15000.

[Losontzi István]: Hármas Kis-Tükör, melly Magyar Királyi Birodalomnak az az Magyar Orszángak és hozzá kapcsoltt egyébb részeinek. I. földleirását, II. mostani polgári állapotját, 's III. a magyar nemzetnek történetét tanuló ifjak számára hiven ábrázolja. Magyarország és Erdély földabroszával. XI. toldalékkal. 1845-ik évi kiadás. Pest, 1845, Trattner-Károlyi, 330+96+XVI p. Átkötött félvászon-kötés, márványozott lapélekkel, kopott borítóval, foltos lapokkal, bejegyzésekkel, térkép nélkül (!)

Kikiáltási ár:
16 000 Ft
43,24
47,06
Szentpéteri Kun Ágota: A debreceni református nagytemplom (1805-1827.) Debrecen, 1930, Városi Nyomda, 44 p. Kiadói papírkötés, szakadozott borítóval, bélyegzéssel.
15001.

Kikiáltási ár:
7 000 Ft
18,92
20,59
Danielik Nep[omuk] János: Columbus vagy Amerika fölfedezése. Pesten, 1856., Szent István-Társulat, (Herz János-ny.), 1 (címkép, Colombus Kristóf portréja) t. +VI+2+406 p.+ 1 (kihajtható térkép) t. Első kiadás. Kiadói sérült, hiányos papír-kötés, felvágatlan lapokkal.
15002.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
Cholnoky Jenő (1870-1950): Balaton. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1937], Franklin. Szövegközti ábrákkal, illusztrációkkal. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kopottas állapotban.
15003.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Ossendowski: Lenin I-II. Fordította Torday Géza. Bp., én., Franklin-Társulat. Félvászon kötés, kopottas állapotban.
15004.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
10
15005.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Stein Aurél: Nagy Sándor nyomában Indiába. Angolból fordította Halász Gyula. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Száz képpel és térképekkel. Bp., Franklin Társulat, é.n. Kiadói aranyozott, festett, kopott egészvászon kötésben.
15006.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Baktay Ervin (1890-1963): Hindusztán. 55 képpel és 2 térképpel. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1938], Franklin,194+2 p.+18 (kétoldalas, fekete-fehér képtáblák.) t. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, a borítón kopásnyomokkal.
15007.

Kikiáltási ár:
3 400 Ft
9,19
10,00
15008.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
15009.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Baedeker: Svájc útikönyv. Rengeteg térképpel. / Karl Baedekker: Schweiz tourist guide with maps and pictures. Leipzig 1920. Baedeker. Egészvászon kötésben .kopott, hozzá még 5 db térkép
15010.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Karl Baedeker: Belgien und Holland nebst dem Großherzogtum Luxemburg. Leipzig, 1904, Karl Baedeker. Dreiundzwanzigste Auflage. Német nyelven. Kihajtható térképekkel. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, a gerincen sérüléssel, a borítón kis kopásnyomokkal.
15011.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft